CNN Prima News kamiony

kamiony

Výpis příspěvků ke štítku „kamiony“

Na hraničním přechodu v Břeclavi je kolona kamionů. Viníky jsou demonstrující Slováci

15. února 2022 20:47

Dálnice D2 je ve směru na Slovensko uzavřená pro nákladní auta mezi exitem 48 Břeclav a hraničním přechodem Břeclav-Kúty. Od hranic se směrem do ČR vytvořila kolona kamionů, řekl jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala. Důvodem je protest slovenských autodopravců, kteří blokují kamionům opětovný vjezd na dálnici z odstavného parkoviště, kam vozidla musejí zajíždět z důvodu pandemických opatření. Osobní vozidla místem projedou.

Kamioňáky nazývá nacisty a chce stanné právo. Na Trudeaua se kvůli protestům valí kritika

15. února 2022 16:56

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondělí poprvé využil zákon o nouzovém stavu (Emergencies Act), který dává vládě široké pravomoci pro potlačení vlny dopravních blokád. Vláda například oznámila záměr odstřihnout demonstranty od zdrojů peněz. Podle některých kritiků už ale Trudeau zašel příliš daleko a v Kanadě prakticky vyhlašuje stanné právo.

Kamiony odmítačů očkování blokují obchodní trasy. Škodí lidem, obvinil je Trudeau

10. února 2022 23:47

V centru Ottawy už téměř dva týdny komplikují lidem život stovky zaparkovaných kamionů, které tam dorazily během posledního lednového víkendu při akci nazvané „Konvoj svobody“. Řidičům vadí covidová opatření, především nutnost dokončeného očkování při příjezdu do Kanady. Premiér Justin Trudeau ale demonstrantům odmítá ustoupit – naopak je obvinil z toho, že blokováním dopravy škodí lidem.

Na kamioňáky v Kanadě se vybraly miliony, účet je ale zmrazený. Ottawě hrozí zásah vojáků

3. února 2022 12:01

Několikadenní protest dopravců brojících proti povinnému očkování hýbe Kanadou, ale i zbytkem světa. Lidé v podpoře řidičů kamionů vybrali v přepočtu 170 milionů korun, jenže služba GoFundMe většinu zdrojů zmrazila. Šéf policie v Ottawě mezitím zvažuje, zda do města, kde stále protestují tisíce lidí, nevyšle armádu.

Tragická nehoda na D1. Havarovaly kamiony i autobus, zemřel nejméně jeden člověk

4. července 2021 14:04
Aktualizováno

Na dálnici D1 ve směru na Prahu havarovaly dva kamiony a osobní automobil, srazily se s autobusem. Podle prvotních informací, které potvrdil CNN Prima NEWS mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl, nejméně jeden člověk zemřel. Silnice je uzavřená, jde o místo těsně před uzavírkou, která trvá dva dny kvůli demolici mostu. Na místě jsou zranění, zasahují všechny složky integrovaného systému. Záchranáři odvezli do nemocnic ke kontrole bez vážnějších zranění dvě děti a dva dospělé, potvrdily policejní mluvčí Lucie Nováková, mluvčí hasičů Vladimíra Kereková a mluvčí záchranářů Petra Homolová.