CNN Prima News kamiony

kamiony

Výpis příspěvků ke štítku „kamiony“

Na hraničním přechodu v Břeclavi je kolona kamionů. Viníky jsou demonstrující Slováci

Dálnice D2 je ve směru na Slovensko uzavřená pro nákladní auta mezi exitem 48 Břeclav a hraničním přechodem Břeclav-Kúty. Od hranic se směrem do ČR vytvořila kolona kamionů, řekl jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala. Důvodem je protest slovenských autodopravců, kteří blokují kamionům opětovný vjezd na dálnici z odstavného parkoviště, kam vozidla musejí zajíždět z důvodu pandemických opatření. Osobní vozidla místem projedou.

Kamioňáky nazývá nacisty a chce stanné právo. Na Trudeaua se kvůli protestům valí kritika

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondělí poprvé využil zákon o nouzovém stavu (Emergencies Act), který dává vládě široké pravomoci pro potlačení vlny dopravních blokád. Vláda například oznámila záměr odstřihnout demonstranty od zdrojů peněz. Podle některých kritiků už ale Trudeau zašel příliš daleko a v Kanadě prakticky vyhlašuje stanné právo.

Kamiony odmítačů očkování blokují obchodní trasy. Škodí lidem, obvinil je Trudeau

V centru Ottawy už téměř dva týdny komplikují lidem život stovky zaparkovaných kamionů, které tam dorazily během posledního lednového víkendu při akci nazvané „Konvoj svobody“. Řidičům vadí covidová opatření, především nutnost dokončeného očkování při příjezdu do Kanady. Premiér Justin Trudeau ale demonstrantům odmítá ustoupit – naopak je obvinil z toho, že blokováním dopravy škodí lidem.