Kampa

Výpis příspěvků ke štítku „Kampa“

Do Česka se vracejí unikátní obrazy. Rittsteinova výstava Nohy na stole láká osobitým stylem

Téma: Komerční sdělení

Velkou barevnost, vesnické motivy s erotikou i panelákové prostředí – to vše najdete na výstavě jednoho z nejvýraznějších tuzemských malířů současnosti, Michaela Rittsteina. Výstava Nohy na stole v pražském Museu Kampa, která potrvá do 10. března, se zaměřuje na jeho stěžejní práce ze soukromých sbírek i nejnovější tvorbu. Některé obrazy se do Česka vracejí po desetiletích ze zahraničních kolekcí.

Večer se rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Začíná grilovací sezona v Česku

Na mnoha místech Česka se během posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Lidé se sejdou například v Praze na Ladronce, Kampě či ve Žlutých lázních, v Brně na Špilberku, v olomoucké Korunní pevnůstce a na stovkách dalších organizovaných i soukromých akcí po celé zemi. Hasiči každoročně varují před zbytečnými požáry i planými poplachy o filipojakubské noci. Třicátého dubna musejí vyjíždět vícekrát, než bývá obvyklé v jiné dny.

Pražané si užívají sněhu. Petřín sjíždí děti na bobech, na Karlově mostě se běžkuje

Zatímco řidiče přívaly sněhu v Praze potrápily, mnozí Pražané využili sněhovou nadílku k běžkování přímo v historickém centru, kde bývá sníh spíše vzácností. Běžkaři v pondělí projížděli například přes Karlův most, nedalekou Kampu i Smetanovo nábřeží. Jiní se zase rozhodli sjet Petřín a další kopce či parky, ať už na bobech, lyžích nebo snowboardu.

V noci někdo poničil výstavu o Miladě Horákové na pražské Kampě

V noci na pondělí někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Případem se zabývají policisté. Vandalové se podle nich mohli dopustit trestného činu poškození cizí věci, za který v případě odsouzení hrozí až roční vězení. Na Twitteru o tom informovali policie a Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Museum Kampa.

Museum Kampa se po požáru znovu otevřelo. K vidění jsou díla Muchy nebo Onera

Aktualizováno

Museum Kampa, které v polovině července poškodil požár, se už v sobotu dopoledne znovu otevřelo veřejnosti. Některé exponáty ale ještě nejsou ošetřené po vystavení kouři z ohně. Návštěvnicí si budou moci prohlédnout díla Alfonse Muchy a Pasty Onera nebo také stálou expozici Františka Kupky. Dým z požáru 15. července zasáhl dvě třetiny děl, žádné ale neshořelo.

Muzeum Kampa bude posuzovat, kdy po požáru otevře. Teď se sčítají škody

Aktualizováno

„Nyní posuzujeme ekonomické škody na technickém zázemí Museum Kampa – je výrazně poškozena klimatizace, a dále pak škody na uměleckých dílech. Žádné umělecké dílo naštěstí nebylo při požáru zničeno, ale bohužel se do objektu dostal kouř. Restaurátoři musí posoudit dnes a zítra, zda bude nutné přistoupit k očištění uměleckých děl. Doufám, že v pátek dopoledne budeme schopni říci, zda a případně kdy se muzeum opět otevře pro veřejnost. Děláme vše pro to, aby nás tento požár nezahubil. Muzeum Kampa přežilo povodně, koronavirus a já doufám, že i s vaší pomocí přežije tento požár,“ uvedl k aktuálnímu stavu věcí po požáru předseda Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil.