reklama
CNN Prima News kandidátka

kandidátka

Výpis příspěvků ke štítku „kandidátka“

Potvrzeno: Babiš povede kandidátku ANO v Ústeckém kraji, utká se s Bartošem

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v Ústeckém kraji, kde se utká s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Rozhodl o tom na středečním jednání republikový výbor ANO. Ve Středočeském kraji bude lídrem místo Babiše vicepremiér Karel Havlíček, kterého v čele jihočeské kandidátky nahradí ministr životního prostředí Richard Brabec.

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Petříček má smůlu. ČSSD chce v čele kandidátky Maláčovou, voliče má lákat i Stropnický

Sociální demokracii v Praze by měla vést do voleb ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. ČSSD původně počítala, že v čele kandidátky bude exministr zahraničí Tomáš Petříček. Ten však na dubnovém sjezdu kandidoval proti šéfovi strany Janu Hamáčkovi, který nakonec předsednický post uhájil. Hamáček pak nechal Petříčka z ministerstva odvolat.

Komunisté zahájili sněmovní kampaň. Šance na nový začátek, zní slogan

Se sloganem Šance na nový začátek a programem shrnutým do pěti priorit zahájila KSČM v pátek na pražském Střeleckém ostrově kampaň do sněmovních voleb. Předseda strany Vojtěch Filip při představení programu a lídrů kandidátek řekl, že volba KSČM znamená jistotu pro budoucnost. Strana se ale podle něj nestydí ani za svou minulost a za to, že v posledních letech tolerovala vládu ANO a ČSSD.

Feriho ve Sněmovně nahradí režisérka Olga Sommerová. Chce hájit veřejnoprávní média

Dokumentaristka Olga Sommerová nahradí 1. června ve Sněmovně poslance Dominika Feriho, který na svůj mandát rezignuje poté, co jej v médiích několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Novinářům to ve čtvrtek potvrdila filmařka a v tiskové zprávě o tom informovala TOP 09. Feri odmítá, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „ nevhodné“ či „ nepatřičné“ chování .

Pokud Feri někoho znásilnil, nemůže být na kandidátce, řekl šéf poslanců TOP 09

Několik žen popsalo traumatizující zkušenosti s politikem a poslancem TOP 09 Dominikem Ferim a mimo jiné ho obvinily i ze sexuálního obtěžování. Některé například uvedly, že s nimi měl mít poslanec sex přesto, že ho odmítly. Podle šéfa poslanců TOP 09 Vlastimila Válka je nutné, aby v případě, že se svědectví ukáží jako pravdivá, Feri odstoupil z kandidátky koalice SPOLU. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rozhodnuto: Babiš povede ANO ve Středočeském kraji. Kdo budou premiérovi vyzyvatelé?

Volby do Poslanecké sněmovny se blíží a některé strany už mají jasno, koho v krajích postaví na kandidátky. Vládní hnutí ANO sice dosud váhalo, ve kterém kraji nasadí svého šéfa Andreje Babiše, ale nakonec vsadilo na osvědčenou kartu. Premiér bude lídrem ve Středočeském kraji. Tam se utká například s Janem Skopečkem z ODS. Jak na tom jsou ostatní politické subjekty?

Tomský: Meghan je falešná jak pětník. Za ublíženost zaslouží Oscara, na politiku nemá

Politolog Alexander Tomský si nemyslí, že má žena prince Harryho Meghan namířeno do politiky. Podle něj je typickým produktem levicového smýšlení, antirasismu a multikulturalismu, ale politický talent ani charisma u ní nevidí. Ačkoliv je podle Tomského Meghan „falešná jak pětník“, v USA má prý v rámci současné ideologie „každá oběť pravdu“ a emoce se dostávají nad důkazy. Donald Trump dle politologa znovu kandidovat na prezidenta nebude.

reklama