Markéta Pekarová Adamová

Nejnovější příspěvky k tématu

Lídři pětikoalice kritizují pražské Piráty. Napínají strunu, nerozumím jim, říká Výborný

29. října 2022 09:34

Podoba nového vedení Prahy je stále v nedohlednu. Vyjednávání drhnou a napjatá atmosféra mezi pražskými politiky houstne. Situace na magistrátu dopadá i na nejvyšší vládní úroveň. Někteří lídři pětikoalice nechápou kroky pražských Pirátů. Ti se totiž za každou cenu snaží do vedení města protlačit i uskupení Praha sobě Jana Čižinského.

Pekarová svolala evropské političky. Mluvily o pomoci ženám prchajícím před válkou

12. října 2022 23:15

Molotovův koktejl proti ruským okupantům, připravený v lahvi od českého piva, ale i trýznivý osud ukrajinských žen a dětí. I tak ukazuje válku na Ukrajině nová výstava v Bruselu, kterou tam přiletěla zahájit předsedkyně české Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Spolu s ní i kolegyně z dalších evropských států, které chtějí ženám prchajícím před válkou pomoci.

Síkela se z chyb poučil. Udělal velký kus práce, kterou vnímám kladně, míní Pekarová

10. října 2022 08:55

Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zastala ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), do kterého se často strefuje opozice. Viní ho z neschopnosti i chaotické komunikace. Předsedkyně TOP 09 je však přesvědčena, že za Síkelou stojí konkrétní práce i výsledky.

Nemáme automatické právo na levné energie, míní ekonom. Zastal se Pekarové i jejího svetru

24. září 2022 06:57

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vzbudila velké vášně, když v srpnové Partii naznačila, že lidé mohou pomoci v boji proti energetické krizi například tím, že si vezmou další svetr. Vyjádření ostře kritizovala opozice i část veřejnosti. Podle ekonoma Petra Bartoně se však někteří lidé mylně domnívají, že mají automaticky právo na levné energie.

Nečekané, děkujeme za podporu, vzkazuje vláda ironicky. Okamura omylem podpořil TOP 09

23. září 2022 23:57

Zástupci koalice Spolu i část veřejnosti se baví incidentem šéfa SPD Tomia Okamury ve volební místnosti. Opoziční politik volil na Praze 6, kde jeho hnutí kandidáta do Senátu nepostavilo. Rozhodl se tedy demonstrativně znehodnotit lístek obhajujícího senátora Jiřího Růžičky (za TOP 09). Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně.

Pekarová: Kdo nemá peníze, ať čerpá dávky. Pět tisíc na dítě už letos nedáme, přiznal Jurečka

12. září 2022 00:47

Pokud někdo nemá peníze na energie, tak může využívat dávek sociálního systému, prohlásila v nedělní superdebatě televize CNN Prima NEWS šéfka Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ji doplnil s výčtem pomoci, kterou vláda chystá. Další příspěvek pět tisíc korun na dítě podle něj ale Češi už letos nedostanou.

Svetrem proti Putinovi. Výrok Pekarové využila TOP 09, založila speciální web

11. září 2022 18:09

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v polovině srpna ve společnosti vzbudila velké vášně, když v Partii na CNN Prima NEWS naznačila, že lidé mohou pomoci v boji proti energetické krizi například tím, že si vezmou další svetr. Vyjádření ostře kritizovala opozice. Oproti tomu TOP 09 se za svou šéfku postavila. Nově založila webovou stránku s názvem Svetrem proti Putinovi. Vládní strana zde lidem mimo jiné radí, jak a proč šetřit na energiích.

Okamura Pekarové: Nemáte zkušenost s dětmi. Obnažil jste svou duševní pustinu, vmetla mu

27. srpna 2022 14:54

Tři svetry na miminko nepatří. Podle všeho si to myslí předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který se během páteční schůze Poslanecké sněmovny pustil do její předsedkyně Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Během svého vystoupení jí vmetl, že nemá osobní zkušenost s dětmi. „Proto asi můžete říkat takové nesmysly,“ řekl Okamura. Šéfka dolní komory však nepříjemnou narážku ustála s klidem. „Jako obvykle lhal,“ poznamenala.

Zmetek, parazit a odpudivá kreatura. Pětikoalice cupuje Babiše za vyjádření o Pekarové

22. srpna 2022 21:19

Symbol zla a nenávisti. Tak opět označil předseda hnutí ANO Andrej Babiš šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Tentokrát tak učinil prostřednictvím svého Facebooku. Ostré reakce od členů vládní pětikoalice na sebe nenechaly dlouho čekat. Politici expremiéra nazvali mimo jiné výrazy jako zmetek, parazit či odpudivá kreatura.

Pekarová je symbolem zla a nenávisti, řekl Babiš. To je vyznamenání, odvětila šéfka TOP 09

16. srpna 2022 21:38

Kontaktní kampaň předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v českých regionech budí u veřejnosti velký rozruch. Kdo může za zvyšující se agresivitu lidí v obou táborech? Expremiér viní vládní pětikoalici. Šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) pak označil za „symbol zla a nenávisti“. Pekarová v reakci pro CNN Prima NEWS uvedla, že jde o „vulgární parafrázi“. Oba politici se rovněž vrátili ke kontroverznímu výroku o nacistech, který Babiš pronesl na jednom z předvolebních mítinků.

Smolař Babiš, bubáci, soudkyně Pekarová i Schillerová žonglující s čísly. Co padlo v Partii?

15. srpna 2022 06:52

Nedělní Partie Terezie Tománkové přinesla po krátké vysílací pauze další ostrou debatu mezi vládními a opozičními politiky. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ani exministryně Alena Schillerová (ANO) nešetřily na vzájemné kritice – ve vysílání CNN Prima NEWS došlo mimo jiné na přirovnání „smolného“ Andreje Babiše (ANO) k Vladimiru Putinovi, staré citáty, bubáky či důkladný rozbor nového i starého státního rozpočtu z obou stran.

Hlavní zprávy

Zamčené domy obehnané mřížemi. Drsné covidové uzávěry zabíjejí Číňany. Lidé vyšli do ulic
Čína

Zamčené domy obehnané mřížemi. Drsné covidové uzávěry zabíjejí Číňany. Lidé vyšli do ulic

V posledních dnech a týdnech se z Číny dostávají drsné snímky ilustrující, jak tamní vláda bojuje s pandemií koronaviru. Politiku nulové tolerance onemocnění COVID-19 totiž Peking uplatňuje i masivním uzavíráním lidí v jejich bytech, nebo naopak přesunem i zdravých do izolačních center. Stačí pouhé podezření z infekce ve městech. Mnozí lidé doma zbytečně zemřeli, když se kvůli uzávěře nemohli dostat včas do nemocnice, a to s úplně jiným onemocněním, než je COVID-19. Číňané tak vyšli do ulic protestovat, ale bezpečnostní složky se jim postavily na odpor.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
06:38

ISW: Ukrajinci s příchodem mrazů zesilují útoky v Luhanské oblasti

05:00

Rusko sklidilo v okupované části Ukrajiny pšenici za miliardu dolarů, tvrdí NASA

04:30

Americké tajné služby čekají snížené tempo bojů na Ukrajině v příštích měsících

22:56

Ukrajina uvalila sankce na duchovní, kteří podporovali ruskou invazi

Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová je předsedkyně TOP 09. V letech 2015–2019 byla místopředsedkyní strany. Od roku 2013 je poslankyní Poslanecké sněmovny PČR. Roku 2016 se vdala, jejím manželem je IT specialista ze Slovenska Tomáš Pekara.