Markéta Pekarová Adamová

Nejnovější příspěvky k tématu

Markéta Pekarová Adamová

Černochová ze sebe „dělá cíl“ a brání Pekarovou: My holky to nemáme v politice jednoduché

Chci vás všechny požádat o mír, my „holky“ to fakt nemáme v politice ani trochu jednoduché. Na sociálních sítích se takto zastává kritizované předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Situaci, v níž se Pekarová ocitla kvůli návrhu na odvolání ministra školství Mikuláše Beka (STAN), jí Černochová nezávidí, a proto se rozhodla pozornost přesunout na sebe: „Cíl jsem já.“ Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) by se Černochová neměla s Pekarovou vůbec srovnávat. „Neměli jsme ji pouštět se sirkami do stohu,“ dodal na účet předsedkyně.

Vláda

Další pře v TOP 09. Je mi trapně, omluvil se Kalousek ministru školství za Pekarovou

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se omluvil šéfovi resortu školství Mikuláši Bekovi (STAN) za slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Ta v rozhovoru pro Novinky.cz naznačila, že by měl Bek zvážit svou rezignaci. „Je mi trapně a stydno ze situace, kdy vlastní chyby komunikujeme tak, že se snažíme očerňovat ostatní,“ pustil se Kalousek do Pekarové.

KOMENTÁŘ: Konec Pekarové Adamové by byl ztrátou pro opozici, ziskem pro pětikoalici

Odůvodnění předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, proč vyhodila z vlády Helenu Langšádlovou, bylo samo o sobě pikantní předzvěstí komediálního kusu. Po památném „více úsilí věnovala samotné práci než prezentaci navenek“ jsme jen tušili, že nás čeká humorný seriál hledání osoby na uprázdněnou židli ve Strakově akademii v personálně vyprázdněné TOP 09.

Novým ministrem pro vědu bude prorektor Slezské univerzity Tuleja. Pavel ho jmenuje v pondělí

Aktualizováno

Bývalý rektor Slezské univerzity Pavel Tuleja bude novým ministrem pro vědu a výzkum. Lídři vládní strany jednali o nástupci Heleny Langšádlové od rána ve Sněmovně, kam Tuleja, který je členem TOP 09, dorazil. Na kandidátovi na ministra pro vědu je TOP 09 domluvena s prezidentem Petrem Pavlem, který by měl Tuleju do úřadu jmenovat v pondělí 6. května, uvedla předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová. Nový ministr by se chtěl věnovat mladým ve vědě, excelenci, spolupráci Národního akreditačního úřadu s vládou a financování mladých vědců.

KOMENTÁŘ: Langšádlová je pryč, problémy TOP 09 to ale vůbec neřeší. Kdy půjde Pekarová?

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová z TOP 09 rezignovala. Podle svých vlastních lehce ironických slov neměla dost lajků pod příspěvky na sociálních sítích. Také prý nemá důvěru své strany. Tento bod její rezignace je docela pozoruhodný: odcházet proto, že nemám důvěru strany, která přitom také žádnou důvěru nemá – není to legrační? Je. Zvláště pokud uvážíme, že odpověď na otázku, proč TOP 09 žádnou důvěru nemá, rozhodně nezní, „protože Langšádlová“.

Konec jednání s Hradem? Nemají plán, sepsul Fiala hnutí ANO. Vrchol ledovce, dodala Pekarová

Hnutí ANO nemá žádný alternativní plán. Umí jen bořit a strašit lidi, vzkázal ostře premiér Petr Fiala (ODS) směrem k opozičnímu uskupení, které zrušilo účast na pondělním jednání o důchodové reformě na Hradě. Opoziční hnutí se hájí slovy, že vládní pětikoalice opakovaně prohlašovala, že chce prosadit změny v penězích bez ohledu na jednání s opozicí. Prezidenta Petra Pavla přístup hnutí ANO zklamal.

Okamura o kauze Majerové: Nemůžu za to, co dělají jiní. Nestyďte se za ni, rýpla si Pekarová

Přece nemůžu za to, co dělají poslanci jiných politických stran, hájil se předseda hnutí SPD Tomio Okamura v Partii Terezie Tománkové. Reagoval tím mimo jiné na kritiku, že šéfka Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková poskytla rozhovor proruskému webu. Podle něj šéfka mimoparlamentní strany neudělala nic špatného. „Chapadlo Kremlu dosáhlo na vaši kandidátku. Je to váš koaliční partner, tak se za ně nestyďte. Kandidujete spolu,“ připomněla předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) skutečnost, že SPD a Trikolora usilují o mandáty v Evropském parlamentu společně.

Hádka o Ukrajině: Okamura je mluvčí Kremlu v Česku, řekla Pekarová. Šéf SPD ostře kontroval

Kreml má v Česku svého mluvčího a jmenuje se Tomio Okamura (SPD), řekla v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Reagovala tím na Okamurova slova o Ukrajině, kterou označil za zkorumpovanou a opět volal po zastavení vyzbrojování napadeného státu. Okamura vyjádření Pekarové Adamové označil za zoufalé.

SPD je strana jednoho muže, řekla Pekarová. Protože vy nejste osobnost, opáčil Okamura

Opoziční hnutí SPD je strana jednoho muže. Jedno chapadlo Kremlu dosáhlo na jeho kandidátku, řekla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Šéf SPD Tomio Okamura ve vysílání CNN Prima NEWS posléze opáčil, že by zástupkyně vládní pětikoalice nemohla postavit kandidátku na své osobnosti, protože patří mezi nejméně důvěryhodné političky v České republice. „Nevěří vám 73 procent lidí,“ dodal Okamura.

Schillerová o Pekarové: Zevluje po světě, občas mě vyhrotí. Infantilní, reagovala šéfka TOP 09

Docela lame: zevluje po světě, zatahuje. Tak se v jednom ze svých posledních videí na sociální síti TikTok místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová opřela do předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Stalo se tak ve třetí epizodě seriálu „Lekce pro boomers“, kde se politička snaží mluvit řečí mladých. Mimo jiné vzkázala, že jí Pekarová „občas vyhrotí, ale vždycky je to strašnej flop“. Ta v reakci uvedla, že se Schillerová snaží mladým zalíbit laciným videoobsahem.

Markéta Pekarová Adamová je předsedkyně TOP 09. V letech 2015–2019 byla místopředsedkyní strany. Od roku 2013 je poslankyní Poslanecké sněmovny PČR a od roku 2021 její předsedkyní. Jejím manželem je IT specialista ze Slovenska Tomáš Pekara.