reklama

Markéta Pekarová Adamová

Nejnovější příspěvky k tématu

Je extrémní, že vyzýváte k přijímání migrantů, kritizoval Okamura Pekarovou Adamovou

7. listopadu 2021 12:10

Předseda SPD Tomio Okamura ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval Markétu Pekarovou Adamovou za to, že je nakloněná přijímání migrantů. Šéfka TOP 09 se kvůli tomu rozlítila, podle ní totiž Okamura její výroky zkresluje. Pekarová Adamová také pronesla, že chce vždy rozlišovat mezi migrantem legálním a ilegálním, což předseda SPD nezohledňuje.

Pekarová: Na vedení resortu po Maláčové jsem se připravovala, ustoupila jsem lidovcům

7. listopadu 2021 11:50

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS přiznala, že se dlouhodobě připravovala na vedení resortu práce a sociálních věcí po Janě Maláčové (ČSSD). V rámci povolebních vyjednávání ale ustoupila lidovcům a jiný resort by pro ni prý ve vládě nebyl, proto se rozhodla kandidovat do čela Poslanecké sněmovny.

Šéfka TOP 09 k Okamurovi: Překvapuje mě, že jako vlastenec nechcete financovat armádu

7. listopadu 2021 11:39

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v nedělní Partii Terezie Tománkové vmetla lídrovi SPD Tomiu Okamurovi, že se tváří jako vlastenec, ale přitom nechce podporovat zvyšování výdajů na armádu. Šéf strany, která míří do opozice, reagoval s tím, že posilování armády se často soustředí na expanzivní politiku, s čímž se neztotožňuje.

V Zemanovi jsem poznal starého prezidenta, řekl Babiš. Pekarová: Počkejme na jeho činy

5. listopadu 2021 20:55

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana skutečně zlepšil. „Působil o mnoho lépe, byl v jiné náladě a měl jiný hlas. Poznával jsem v něm toho našeho starého prezidenta,“ komentoval Babiš své dojmy z toho, když s hlavou státu v pátek mluvil po telefonu. Zlepšení zdravotního stavu Zemana potěšilo mimo jiné i předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) a šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Babišem i Pekarovou. Co říkají na rozhovor se Zemanem?

5. listopadu 2021 18:34

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Prezident Miloš Zeman v pátečním rozhovoru pro Frekvenci 1 hovořil o svém zdravotním stavu. Prozradil, jak se cítí a že se chystá jmenovat předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Promluvil také o svých kriticích. Jak působil rozhovor na předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou, premiéra Andreje Babiše a předsedu Senátu Miloše Vystrčila? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM: První jednání pětikoalice o vládě. Na čem se dohodla Spolu s PirSTAN?

13. října 2021 13:23

Koalice Spolu a Piráti se STAN se poprvé sešly na schůzce o společném programu pro případnou budoucí vládu. Pět stran by se také mohlo dohodnout na obsazení vedení Sněmovny. Řešit personální obsazení ministerstev je však podle nich zatím předčasné. Tisková konference je hlášená na 14:00 a na webu CNN Prima NEWS ji budete moci sledovat živě.

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

reklama

Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová je předsedkyně TOP 09. V letech 2015–2019 byla místopředsedkyní strany. Od roku 2013 je poslankyní Poslanecké sněmovny PČR. Roku 2016 se vdala, jejím manželem je IT specialista ze Slovenska Tomáš Pekara.