Alena Schillerová

Nejnovější příspěvky k tématu

Partie

Niedermayer chválil vládu za penzijní reformu. Falešná hra Jurečky mě štve, opáčila Schillerová

Hnutí ANO během své vlády nepředložilo žádný návrh důchodové reformy, proto je dobře, že současný kabinet s ním přišel. V Partii Terezie Tománkové to řekl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová oproti tomu vytkla ministru práce Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), že s opozicí o svých krocích kolem penzijní reformy nekomunikuje.

Politika

Ze zákulisí ANO: Budeme zase vládnout, raději s ODS než s Piráty. Bartoš bude opět problém

Pětikoalice je pro smích. Nemají se mezi sebou rádi, ale před volbami mohou způsobit problémy, zní ze zákulisí hnutí ANO. Již nyní se opoziční subjekt připravuje na návrat do vlády a pokukuje po partnerech do kabinetu. „ODS bez Petra Fialy je podle mě věc, o které se mluví nejčastěji. Radši ji než Piráty a STAN, ti jsou problematičtí,“ řekl redakci CNN Prima NEWS zdroj z hnutí, který si přeje zůstat v anonymitě. Ve hře jsou i menší strany jako SOCDEM nebo Přísaha, pro ně – stejně jako pro ODS – ale může být problém předseda hnutí Andrej Babiš. A nejsilnější volební oponent? Nejspíše opět Ivan Bartoš (Piráti) či Vít Rakušan (STAN).

ANO by mohlo převzít vládu už zítra, tvrdí Schillerová. Argumentuje známou hláškou hnutí

Hnutí ANO chce drtivě vyhrát volby do Poslanecké sněmovny, aby bez něj nešlo sestavit budoucí vládu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásila místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. Volební průzkumy podle ní reflektují postoj občanů, kteří si uvědomují rozdíl mezi současným a minulým kabinetem. ANO je podle jejích slov připraveno převzít vládu již zítra. Ostrou kritiku premiéra Petra Fialy (ODS) ohledně „extremistické rétoriky hnutí“ prý poslankyně vnímá jako hloupé výkřiky.

Opozice ostře o roztržce vlády: STAN hraje na svém písečku a Dvořák si dělá, co chce

Zástupci opozice si rýpli do vládní koalice kvůli roztržce týkající se eura. Fialův kabinet chce za každou cenu poškodit naši republiku, prohlásil šéf SPD Tomio Okamura ve Sněmovně. Hnutí ANO si chce vyjasnit, proč ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) zřídil funkci zmocněnce pro vstup do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II a přijetí společné evropské měny. Premiér Petr Fiala (ODS) svolal první dohodovací řízení.

Schillerová obvinila vládu z boomu daňových úniků. Směšné a absurdní, reaguje ekonom

V přímém přenosu sledujeme boom daňových úniků, který je srovnatelný s érou lehkých topných olejů. S tímto obviněním přišla bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) vůči vládě Petra Fialy (ODS). Daňové úniky měla podle ní režírovat ODS, která nedokázala do veřejných rozpočtů vybrat 82 miliard korun. Hlavní ekonom BHS a poradce premiéra Štěpán Křeček pro CNN Prima NEWS řekl, že se jedná o absurdní a směšné obvinění.

Panuje bláznivá doba, kdy je mír sprosté slovo, řekla Schillerová. Omlouvat se nebude

„Omlouvat se za to, že mluvím o míru? To je přece nenormální,“ uvedla v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Ohradila se také proti nálepkování a označování za ruského švába, což je podle ní něco, co mělo zůstat v totalitě. Řeč byla ale i o ekonomických krocích vlády Petra Fialy (ODS), které je hnutí ANO připraveno po případných vítězství ve volbách zrušit. Podle Schillerové je rozpočet na rok 2024 zkrátka podvod. A kdo je podle exministryně financí nejhorším ministrem? Marian Jurečka, říká bez zaváhání.

Omluvím se, až vy se omluvíte, vzkazuje Schillerová premiérovi. Nastavuji vám jen zrcadlo

Hádka pokračuje, omluva nebude. Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová odmítá kritiku ze strany šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a premiéra Petra Fialy (ODS). Za svými slovy o „gaučové válečnici“ a „Mariji Zacharovové české politiky“ si prý stojí a jen nastavovala vládní koalici zrcadlo za to, že často volí podobnou rétoriku proti hnutí ANO. „Minulý týden mě paní Pekarová označila za hlásnou troubu Kremlu, o kolegovi Karlu Havlíčkovi koaliční politici mluví jako o agentu Rosatomu,“ sdělila redakci CNN Prima NEWS. Obdobně se vyjadřovali i její kolegové a kolegyně z hnutí.

Premiér Fiala zasáhl: Neurážejte Pekarovou a rychle příspěvek smažte, vzkázal Schillerové

Kdo nemá argumenty, uráží a ukazuje tím slabost. Smažte svůj nevhodný příspěvek a omluvte se, vzkázal premiér Petr Fiala (ODS) předsedkyni poslaneckého klubu ANO Aleně Schillerové. Bývalá ministryně financí si vjela do vlasů s šéfkou dolní parlamentní komory Markétou Pekarovou Adamovou (TOP) kvůli výrokům o válce. Předsedkyně Sněmovny poukázala na výhrůžky ze strany Ruska, bývalá ministryně financí ji naopak označila za „gaučovou válečnici“ a „Mariju Zacharovovou české politiky“, čímž spustila na sociálních sítích další bouři. CNN Prima NEWS následně uvedla, že pouze pětikoalici nastavila zrcadlo.

Schillerová: Gaučová válečnice Pekarová je jako mluvčí Kremlu. Ubohost, reagovala poslankyně

Na sociální síti X došlo k ostré přestřelce mezi předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a místopředsedkyní ANO Alenou Schillerovou. Zástupkyně pětikoalice se vymezila proti úternímu vystoupení své opoziční kolegyně a jejímu výroku o strašení jadernou válkou. Schillerová se v odpovědi ohradila proti nálepkování, předsedkyni TOP 09 nazvala „gaučovou válečnicí“ a přirovnala ji k mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové. Podle Pekarové Adamové šlo o ubohou reakci. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je komentář Schillerové neomalený.

GLOSA: Schillerové vadí strašení válkou. Kde byla, když Babiš kandidoval na prezidenta?

Nezavleču Česko do války, jsem diplomat, ne voják. Vzpomínáte si na tyto nápisy na billboardech? Před rokem visely po celé republice. Měly kromě jiného zařídit, aby se Andrej Babiš stal prezidentem. Místo toho u mnoha lidí vyvolaly strach, že nás Petr Pavel zatáhne do konfliktu. Pokud si nyní členové ANO stěžují na to, že někdo straší společnost před válkou, zní to mimořádně úsměvně. Když představitelé armády či vlády upozorňují na bezpečnostní rizika, je to zásluha především masového vraha Putina.

Předvolejte Pekarovou, žádalo ANO. Soudci to odmítli, první kolo jednání o důchodech skončilo

Ústavní soud veřejně projednával návrh 71 poslanců ANO na zrušení vládní novely, která loni zkrátila červnovou valorizaci penzí. Jde o první ústní jednání pléna pod novým předsedou Josefem Baxou. Jako svědky si soud předvolal ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Baxa přítomné politiky upozornil, že očekává věcné argumenty, nikoliv parlamentní debatu. ANO původně požadovalo o předvolání šéfky dolní komory Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), to soud ale odmítl. Středeční jednání bylo odročeno na neurčito.

Alena Schillerová je česká politička za ANO 2011, původní profesí právnička. V letech 2017 až 2021 byla vůbec první ženou v čele ministerstva financí. Je poslankyní a místopředsedkyní strany. Je vdaná a má jednu dceru. Jejím zeťem je podnikatel David Rusňák.