Alena Schillerová

Nejnovější příspěvky k tématu

ANALÝZA: Co bude s hnutím ANO po volbách? Spekuluje se o Babišově nástupci
Opozice

ANALÝZA: Co bude s hnutím ANO po volbách? Spekuluje se o Babišově nástupci

Druhé kolo prezidentské volby se blíží a ve veřejném prostoru už se spekuluje nad tím, kdo by v případě vítězství expremiéra Andreje Babiše převzal funkci předsedy hnutí ANO. Podle informací CNN Prima NEWS přichází v úvahu dvě jména – Karel Havlíček a Alena Schillerová. Otázkou také je, co se bude dít, pokud Babiš v souboji s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem neuspěje. Tato možnost je alespoň podle bookmakerů výrazně pravděpodobnější.

Nemám věšteckou kouli, krčí rameny Schillerová nad vývojem inflace. Obává se ledna
Alena Schillerová

Nemám věšteckou kouli, krčí rameny Schillerová nad vývojem inflace. Obává se ledna

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) má za to, že vysoká inflace bude pomalu odeznívat. Odvolává se například na analýzy České národní banky. Na začátku roku 2023 bude ale ještě inflace stále velmi vysoká. Viní z toho současný kabinet Petra Fialy (ODS), který podle ní nechal inflaci „utrhnout ze řetězu“. Možným řešením by podle Schillerové v boji s inflací bylo zvýšení spotřební daně nebo daně s hazardu.

Volit králíka v klobouku nebudeme. Schillerová prozradila, koho v boji o Hrad nepodpoří

5. října 2022 22:43

Hnutí ANO stále vyčkává s oznámením, koho a zda vůbec někoho vyšle do prezidentské volby. Expremiér Andrej Babiš má své definitivní rozhodnutí představit 26. října. Mezi zvažovanými kandidáty figuruje i šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněla prezidenta Miloše Zemana i jeho předchůdce Václava Klause a Václava Havla. Označila je jako těžké váhové kategorie, které veřejnost znala z jejich dlouhodobého působení v politice. Hnutí ANO určitě nepodpoří králíka v klobouku, prohlásila exministryně financí.

Hádka kvůli rozpočtu. Jste královna Instagramu, vyslechla si Schillerová od Stanjury

29. září 2022 16:03

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se při projednávání státního rozpočtu ostře pustila do svého nástupce Zbyňka Stanjury (ODS). Během schůze dolní komory uvedla, že neodvádí poctivou práci a že avizované příjmy do státní kasy jsou jen „virtuální“. Stanjura se proti své předchůdkyni ohradil a označil ji za „královnu Instagramu“. Podotkl, že sama žongluje s čísly.

Smolař Babiš, bubáci, soudkyně Pekarová i Schillerová žonglující s čísly. Co padlo v Partii?

15. srpna 2022 06:52

Nedělní Partie Terezie Tománkové přinesla po krátké vysílací pauze další ostrou debatu mezi vládními a opozičními politiky. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ani exministryně Alena Schillerová (ANO) nešetřily na vzájemné kritice – ve vysílání CNN Prima NEWS došlo mimo jiné na přirovnání „smolného“ Andreje Babiše (ANO) k Vladimiru Putinovi, staré citáty, bubáky či důkladný rozbor nového i starého státního rozpočtu z obou stran.

Mimořádná daň by měla projít do konce roku, potvrdila Pekarová. Co to znamená?

14. srpna 2022 12:14

Případné zavedení mimořádné daně z neočekávaného zisku by mělo legislativním procesem projít do konce roku. V Partii Terezie Tománkové to oznámila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Podle šéfky klubu ANO a bývalé ministryně financí Aleny Schillerové se musí zajistit, aby to nakonec nezaplatili koncoví zákazníci a firmy.

Schillerová: Kauza Mlejnek? Vrchol. Zašleme Fialovi dopis a budeme žádat Rakušanovu výměnu

14. srpna 2022 11:32

Poslanecký klub hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra. V Partii Terezie Tománkové to řekla předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová. Hlasování o nedůvěře nevyloučila. Podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) jde pouze o snahu odvést pozornost od problémů expremiéra Andreje Babiše (ANO).

Pekarová ostře k Babišovi: Používá slovník jako Putin. Jste zoufalí, oponovala Schillerová

14. srpna 2022 11:13

Expremiér Andrej Babiš (ANO) používá stejný slovník jako ruský prezident Vladimir Putin, a proto jsou podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) namístě plakáty koalice Spolu, které oba srovnávají. Pekarová to řekla v nedělní Partii Terezie Tománkové. Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) reagovala tím, že vládní strany tímto akorát přilévají olej do ohně a rozdělují společnost. Političky reagovaly na konflikty, které doprovázejí mítinky hnutí ANO.

Schillerová se opřela do vlády: Jen se vymlouváte, nikdo vám nevěří. Kalousek rázně reagoval

6. srpna 2022 18:03

Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila výhled Česka ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. Koho je to chyba? Vládní a opoziční politici se nemohou shodnout. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) viní vládu expremiéra Andreje Babiše (ANO), což Stanjurova předchůdkyně a šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová považuje za absurdní. Do hádky na sociálních sítích se vložil i někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. V diskusi se zastal Stanjury.

Hádka Schillerové a Síkely: Legislativní proces znáte asi jako angličtinu, vzkázal ministr

3. srpna 2022 21:20

Spor vlády a opozice o podobu již schválené novely energetického zákona vyústil v další přestřelku na sociálních sítích. Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová zkritizovala kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) za to, že v případě úsporného tarifu zatím neprozradil podrobnosti a neschválil prováděcí nařízení do konce července. Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) bývalou šéfku resortu financí upozornil, že něco takového legislativní proces ani neumožňuje, dokud novela nevyjde ve sbírce zákonů. Hádka se neobešla bez osobních útoků.

Schillerová: NKÚ je odtržen od reality. Účtenkovku jsme drželi v chodu, hrozily sankce

6. července 2022 12:07

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odmítá, že by udržováním účtenkové loterie v chodu, přestože už losování cen neprobíhalo, plýtvala penězi daňových poplatníků. Nesouhlasí tak se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu, který upozornil, že na účtenkovou loterii stát zbytečně vynaložil 14 milionů korun. „Rozhodla jsem o zrušení loterie, když nastoupil covid. Tím jsme ušetřili 65 milionů korun,” řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Schillerová: Vládní pomoc je jedna velká nula. Recept na zažehnání krize je jednoduchý

5. července 2022 19:24

Vládní pomoc lidem v době série různých krizí je zatím jedna velká nula. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekla exministryně financí a šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ta v této oblasti kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) kritizuje dlouhodobě, stejně jako její straničtí kolegové. Schillerová zároveň nastínila, jaká opatření by na zažehnání krizí zavedla.

Polehávání v číslech, ďábel v detailech či vypráskání Rusů. Co zaznělo v superdebatě?

27. května 2022 06:26

Čtvrteční superdebata s názvem Jak z krize přinesla ostrý střet mezi čtyřmi zástupci parlamentních stran. Speciálu se za účasti diváků přímo ve studiu zúčastnili ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala nejzajímavější výroky.

Alena Schillerová je česká politička za ANO 2011, původní profesí právnička. V letech 2017 až 2021 byla vůbec první ženou v čele ministerstva financí. Je poslankyní a místopředsedkyní strany. Je vdaná a má jednu dceru. Jejím zeťem je podnikatel David Rusňák.