reklama

Alena Schillerová

Nejnovější příspěvky k tématu

Přísná Alena. Exministryně Schillerová přitvrdila, má to pomoct Babišovi na Hrad
Alena Schillerová

Přísná Alena. Exministryně Schillerová přitvrdila, má to pomoct Babišovi na Hrad

Bývalá ministryně financí a předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová ve svých mediálních projevech přitvrdila. Zatímco před volbami se snažila nechodit do konfliktů a věci většinou vysvětlovat s úsměvem na tváři, v opozičních řadách přitvrdila. Podle informací z tábora hnutí ANO jde o taktiku, jak pomoci bývalému premiérovi na Hrad. Sama Schillerová to odmítá.

Schillerová: Místo aby ministr financí makal od rána do večera, asi si prodloužil Vánoce

3. ledna 2022 22:42

Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová považuje za nestandardní, aby vláda premiéra Petra Fialy (ODS) s výsledky státního rozpočtu přišla až 6. ledna. „Nerozumím tomu, proč se to děje. Možná je pan ministr Stanjura v Opavě a prodloužil si Vánoce, to může být jedna z variant,“ řekla Schillerová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Bývalá ministryně financí nový kabinet zkritizovala i za jeho sliby ohledně přepracování rozpočtu.

Bartoš: Zeman brzdí vznik vlády, jako bychom měli prezidentský systém. Je na to zvyklý

12. prosince 2021 11:49

Vláda je odpovědná Sněmovně, ne prezidentovi – v Česku není prezidentský systém. Předseda Pirátů Ivan Bartoš to prohlásil v pořadu Partie, kde diskutoval s ministryní financí v demisi Alenou Schillerovou (ANO) o jmenování nové vlády. Vzniku nové vlády brání výhrady prezidenta Miloše Zemana vůči kandidátovi na resort zahraničí Janu Lipavskému (Piráti).

Šermovaná o rozpočet. Fialova vláda ho chce překopat, Schillerová mluví o rukojmích

1. prosince 2021 14:34

Česká republika bude zřejmě na začátku příštího roku hospodařit s rozpočtovým provizoriem. Vznikající vláda Petra Fialy chce totiž rozpočet vlády Andreje Babiše (ANO) překopat, Sněmovna ho ale nestihne schválit. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO) varovala, že se jedná o hazard a budoucí kabinet si bere za rukojmí ty, kteří budou čekat na kompenzační covidové programy.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

30. listopadu 2021 00:14

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

Sledujte ZÁZNAM: Covid ničí české hospodářství. Kolik dostanou firmy s omezením výroby?

29. listopadu 2021 14:46

Vláda řešila, zda kvůli dopadům epidemie covidu na české hospodářství obnoví podle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí část programu Antivirus. Firmy s omezením výroby a služeb by měly znovu dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 tisíc korun. Tisková konference po jednání vlády, na které vystoupí ministryně financí Alena Schillerová (ANO), je plánovaná na 15:00. Sledovat živě ji můžete v tomto článku.

Chaos a nedůvěra vůči očkování jsou zásluhou vaší vlády, vmetl Drahoš Schillerové

25. listopadu 2021 12:53

Senátor Jiří Drahoš (za STAN) se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do dosluhující vlády za to, jak postupuje v boji proti covidové epidemii. Někdejší kandidát na prezidenta kabinet Andreje Babiše (ANO) obvinil z chaotické komunikace, která prý vedla k nedůvěře lidí v očkování. Podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO) ale budoucí vláda Petra Fialy (ODS) v řešení epidemické situace nepřišla s ničím novým a naopak se vrací o krok zpět.

Sledujte ŽIVĚ debatu Drahoše se Schillerovou. Jaký názor mají na novou Fialovu vládu?

25. listopadu 2021 09:16

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opouští nemocnici a v pátek jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Budou vyjednávání o nové vládě hladká? A co budoucí kabinet České republice přinese? I na toto téma promluví v pořadu Zprávy PLUS ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a senátor Jiří Drahoš (za STAN). Debatu sledujte od 9:30 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Nejlepší hlášky v Partii. Mrtví bez očkování, arogance Schillerové i „promiň, Karlo“

21. listopadu 2021 22:12

Neočkovaní lidé jsou nezodpovědní a ohrožují tu zodpovědnou část společnosti. Kdo se nenechá naočkovat, může umřít. A tak dále. V nedělní Partii Terezie Tománkové padaly k aktuálnímu vývoji epidemické situace nemoci COVID-19 ostré výroky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se spolu střetli ministryně financí Alena Schillerová (ANO), první místopředseda lidovců Jan Bartošek a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Hlavní zprávy

Příběhy rodičů a jejich dětí, které drtí karantény: Bezvýsledné testování a žádné lyžáky
Domácí

Příběhy rodičů a jejich dětí, které drtí karantény: Bezvýsledné testování a žádné lyžáky

Rodiny stíhá jedna karanténa za druhou, děti nechodí do škol, rodiče hledají cesty, jak nepřijít o peníze ze zaměstnání a většině z nich už dochází trpělivost. Nic nefunguje a systém totálně selhává, shodují se naštvaní rodiče a ptají se, k čemu je vlastně očkování, když na něj nikdo nebere zřetel. Přinášíme vám mini příběhy několika z vás, které ilustrují realitu těchto dnů.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Alena Schillerová

Alena Schillerová od roku 2017 působí jako první žena v historii České republiky ve funkci ministryně financí ČR.