reklama

Alena Schillerová

Nejnovější příspěvky k tématu

Za premiéra by Češi brali Babiše, pak Schillerovou a Maláčovou, ukázal průzkum
Volby 2021

Za premiéra by Češi brali Babiše, pak Schillerovou a Maláčovou, ukázal průzkum

Andrej Babiš (ANO) je pro voliče nejpřijatelnějším premiérem, vyplývá z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Na druhém místě za současným předsedou vlády se umístila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Za ní pak ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jako největší hrozbu v premiérském křesle naopak dotázání vnímají šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Sledujte ZÁZNAM: Jak se podle Schillerové a Havlíčka budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?
Politika

Sledujte ZÁZNAM: Jak se podle Schillerové a Havlíčka budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?

V úterý ráno se uskuteční konference ředitelů projektových společností. Té se zúčastní mimo jiné i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) či ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Klíčovými tématy jednání bude strategie vlády pro přípravu staveb v roce 2022 i plánované změny ohledně nového stavebního zákona. Konferenci můžete sledovat od 9 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Hamáček: Schillerová se ráda fotí s policisty a teď jim chce zmrazit platy. Nedohodneme se

Šéf sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček nesouhlasí se záměrem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) zmrazit platy policistům a hasičům. Podle něj už není pro úspory v rámci ministerstva vnitra místo. Do Schillerové si rýpl, že s návrhem zmrazit platy přijde na vládu, zatímco se s policisty a hasiči ráda fotí na veřejnosti, řekl ve vysílání ČT.

Rozpočet zdravotnictví bude vyšší. Navýšíme platy některých lékařů, slibuje Vojtěch

Rozpočet ministerstva zdravotnictví by měl příští rok dosáhnout téměř 24 miliard korun, tedy přibližně o miliardu více, než schválila vláda. Po úterním jednání to na tiskové konferenci oznámili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a šéfka ministerstva financí Alena Schillerová (za ANO). Finance například půjdou i na 100 nových lůžek oddělení dětské psychiatrie.

Schillerová přirovnala stav jižní Moravy k válce. Jak budou moci lidé čerpat peníze?

Lidé z postižených obcí tornádem mají můj respekt a obrovský obdiv, dá se to přirovnat k situaci, která mohla být za války, uvedla v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zároveň vyjmenovala, jaké dotační programy pro obyvatele postižených obcí bude vláda v pondělí schvalovat a jak budou lidé moci čerpat peníze od státu.

Schillerová: Dotace pro lidi po tornádu budou dva miliony. Dostanou je i nepojištění

Aktualizováno

Dotace na majetkové škody po čtvrtečním tornádu na jižní Moravě dostanou všichni postižení občané, a to bez ohledu na to, zda byli pojištění. Lidem s pojištěním se kompenzace ve výši dvou milionů korun sníží podle úhrady, kterou dostanou od svých pojišťoven. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Stát také připravuje dotace pro podnikatele ze zasažených obcí, dostat by mohli až 80 procent z hodnoty zničeného majetku.

Vláda schválila navýšení platby za státní pojištěnce. Proč je potřeba a kam peníze půjdou?

Aktualizováno

Ministři zdravotnictví a financí Adam Vojtěch a Alena Schillerová (oba za ANO) se shodli na navýšení platby za státní pojištěnce v příštím roce o 200 korun měsíčně z dosavadních 1 767 Kč. Náklady se tak navýší o 14 až 15 miliard. Ministři to v pondělí řekli novinářům na tiskové konferenci. Letos jsou na veřejné zdravotní pojištění náklady zhruba 399 miliard korun. Nařízení čekalo na schválení vlády.

Hlavní zprávy

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou
Ekonomika

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie
Domácí

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová
Bydlení

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová

Poprask na sociálních sítích způsobil pirátský poslanec František Kopřiva, když si rýpl do konzervativních příznivců Západu. Připomněl, že Berlíňané v referendu rozhodli o vyvlastnění čtvrt milionu bytů od místních developerů. Kopřiva sklidil kritiku a jeho tweet využila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Pirátský poslanec začal svůj tweet vzápětí vysvětlovat.

reklama

Alena Schillerová

Alena Schillerová od roku 2017 působí jako první žena v historii České republiky ve funkci ministryně financí ČR.