CNN Prima News Karel Janeček

Karel Janeček

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Janeček“

Facebook válcuje Babiš, Twitter fandí Pavlovi. Komu mohou sítě pomoci v souboji o Hrad?

15. června 2022 05:20

I sociální sítě mohou pomoct vyhrát volby. A to si možní prezidentští kandidáti dobře uvědomují. Většina z nich proto pravidelně zásobuje internet svými názory, zážitky, ale i fotkami. CNN Prima NEWS ve spolupráci s mediálně analytickou společností NEWTON Media připravila analýzu, jak si který kandidát na sociálních sítích vede a jak mu to může pomoci k tomu, aby za několik měsíců na Pražském hradě vystřídal Miloše Zemana. Které jejich příspěvky byly nejúspěšnější?

Zbavil bych nás ukrajinských vlajek. Prezidentský kandidát přišel s nečekaným návrhem

2. června 2022 21:09

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Počet zájemců o Hrad se neustále zvyšuje. Kandidaturu oznámili mimo jiné matematik Karel Janeček, zakladatel iniciativy Chcípl PES Jakub Olbert či šéfka České asociace povinných Denisa Rohanová. Všichni tři byli hosty v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Proč se považují za vhodné kandidáty na prezidenta?

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Mezi největší favority stále patří muži, kteří svůj zájem o Hrad zatím oficiálně neohlásili – expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak si podle agentur a sázkových kanceláří vedou ostatní kandidáti a má zveřejňování výzkumů nějaká pravidla? Podívejte se na přehledný článek o volbách včetně exkluzivních grafů.

SANEP: Prezidentské volby by vyhrál Babiš. V průzkumu si polepšili Pavel i Janeček

29. dubna 2022 14:53

Pokud by se prezidentské volby konaly letos v dubnu, v prvním i druhém kole by je ovládl expremiér Andrej Babiš (ANO). Uvádí to poslední průzkum agentury SANEP. Ukazuje zároveň, že mírný nárůst preferencí zažívá Babišův aktuálně nejsilnější vyzyvatel, kterým je generál ve výslužbě Petr Pavel. Ani jeden z nich přitom svoji kandidaturu ještě definitivně nepotvrdil. Průzkum zároveň naznačil, že podpora roste také například miliardáři Karlu Janečkovi.

Kdo nahradí Zemana na Pražském hradě? Klíčové bude rozhodnutí vládní koalice a Babiše

26. dubna 2022 09:43

Prezidentské volby se kvapem blíží. Přesto stále není jasné, kdo přesně se utká v boji o Pražský hrad. Klíčové budou především dva aspekty, které nastaví mantinely lednové volby. Zaprvé, zda se současná vládní koalice shodne na jednom jméně, které podpoří všech pět stran, a za druhé, jak se rozhodne bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Jeho případná absence by výrazně změnila celou dynamiku volby.

Kandidáti do prezidentských voleb 2023. Profily favoritů a výzkumy preferencí

24. dubna 2022 09:13

Již začátkem roku 2023 si budou občané České republiky volit novou hlavu státu. O Hrad se chystá zabojovat řada známých jmen, byť mnozí z nich svou kandidaturu ještě oficiálně nepotvrdili. To platí i pro dva největší favority výzkumů veřejného mínění: Andreje Babiše a Petra Pavla. Kdo by je případně mohl ve volbách ohrozit? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam potvrzených i váhajících uchazečů.

Babiše by prezidentem volil každý čtvrtý Čech, v závěsu je Pavel. Kolik lidí stále neví?

11. dubna 2022 13:21

Největší podporu v prezidentských volbách mají nadále předseda hnutí ANO Andrej Babiš a armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Březnový volební model agentury Median ukázal bývalému premiérovi podporu 25 procent voličů a Pavlovi 20 procent. Dále s větším odstupem následují senátor Pavel Fischer, ekonomka Danuše Nerudová, odborový předák Josef Středula a miliardář Karel Janeček. Polovina lidí stále není rozhodnutá.

Mouřenín na Kofile? Politická korektnost místy přechází do extremismu, zlobí se Janeček

23. února 2022 12:36

Na mouřenínovi a původním obalu čokoládové tyčinky Kofila není nic nekorektního, shodli se prezidentští kandidáti v pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka přehnaná snaha o korektnost mnohdy hraničí s extremismem, komik Miloš Knor označil kauzu za malichernost. Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová si zase myslí, že by se podobné změny měly řídit poptávkou, nikoliv nařízeními či kvótami. Výrobce se rozhodl, že tradiční mouřenín bude nově modrý.

Janeček: Rusům nemůžeme ustupovat. Přijmout ukrajinské migranty nebude problém

22. února 2022 21:54

Rusům by se ustupovat nemělo, jinak zajdou ještě dál. Shodli se na tom prezidentští kandidáti pozvaní do pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka by bylo namístě pomoci ukrajinským migrantům, pakliže v jejich domovině vypukne ozbrojený konflikt. Stejný názor sdíleli také komik Miloš Knor a prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová. Ti také podotkli, že Ukrajinci jsou kulturně i mentálně blízcí Čechům.

Chci, aby mě jako prezidenta měli rádi, tvrdí Knor. Co říká na Zemanova slova o šašcích?

8. února 2022 09:00

Do souboje o post prezidenta se už přihlásila řada kandidátů, podle komika Miloše Knora však většina z nich trpí „profesní slepotou“. Chtěl by proto do politiky vnést trochu něco jiného, aby lidé měli svého prezidenta rádi. Společně se senátorem Markem Hilšerem se shodli, že urážky od současného prezidenta, které mohly být mířeny i na ně, nejsou namístě. Zeman totiž většinu kandidátů označil za „šašky“.

Přidej si vlastního Karla. Internet si střílí z Janečka, vyrábí mu parodické plakáty

5. února 2022 13:29

Prezidentský kandidát a miliardář Karel Janeček se opět stal vděčným zdrojem vtipů a internetové tvořivosti. Kvůli tomu, že ve svých propagačních materiálech v rámci předvolební kampaně neustále recykluje jednu a tu samou portrétovou fotografii, uživatelé sociálních sítí se pustili do výroby parodických plakátů. Vznikl také jednoduchý internetový nástroj, díky kterému si každý může vytvořit koláž „s Karlem“.