CNN Prima News Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Schwarzenberg“

Schwarzenberga jsem znal od dětství, říká rakouský ministr Schallenberg. Čeho si u něj vážil?

Nedávno zesnulého zakladatele TOP 09, bývalého šéfa tuzemské diplomacie a prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga znal už od dětství a obdivoval ho. Rakouský ministr zahraničí a někdejší kancléř Alexander Schallenberg na jednoho z nejvýznamnějších politiků polistopadové historie v Česku zavzpomínal v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Cenil si na něm zejména jeho způsobu myšlení a možnosti vidět za roh.

Jelínek: Kolářovy vulgarity mohou TOP 09 potopit. Babišův záměr byl absurdní, míní Šídlo

Vulgarity poslance Ondřeje Koláře (TOP 09) mohou jeho straně způsobit životní ohrožení. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. Je to podle něj tím, že si TOP 09 vždy zakládala na uhlazenosti a distingovanosti. V pondělí použil vulgární výraz také předseda ANO Andrej Babiš, když se snažil získat materiály ohledně šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti). Podle komentátora Seznam Zpráv Jindřicha Šídla byl jeho záměr absurdní.

Expert: Sprosťárny politiků se dělí na tábory. O hulvátství či roztomilosti rozhodují sympatie

U vulgarit je vždy zajímavé, že se politikům přičtou k tíži podle toho, jak jsou sympatičtí. U někoho jde o hulvátství, u jiného o roztomilost. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Společně s šéfredaktorem Echo24.cz Daliborem Balšínkem reagovali na ostré výrazy, k nimž se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uchýlil poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). V souvislosti s uniklým e-mailem šéfa ANO Andreje Babiše pak diskutovali o tom, jak běžné je vytvářet si na politické rivaly „složky“. Ve spojitosti s expremiérem Kolář zmínil třetí světovou válku.

Kalousek diplomacii nerozumí. Nedělejme křoví kašparům, Fico je hlásná trouba Ruska, říká Kolář

Miroslav Kalousek nemá s diplomacií a zahraniční politikou zkušenosti, reagoval na rýpnutí bývalého předsedy TOP 09 jeho stranický kolega, poslanec a kandidát do Evropského parlamentu Ondřej Kolář. Kalousek je totiž přesvědčen o tom, že by Česko mělo se Slovenskem jednat, zatímco Kolář s tím nesouhlasí. Proto si od Kalouska vyslechl obvinění, že se od před časem zesnulého expředsedy strany Karla Schwarzenberga nic nenaučil.

Zeman již rok není prezidentem. Jak tráví čas? Stále je v kontaktu s mnoha politiky

Od doby, co Miloš Zeman předal prezidentskou funkci Petru Pavlovi, uběhl přesně rok. I když se nejdříve zdálo, že se bývalá hlava státu spíše stáhne do ústraní, nakonec se Zeman – skrze nejrůznější setkání s aktivními politiky – objevuje ve veřejném prostoru častěji, než se očekávalo. Kteří politici exprezidenta poctili návštěvou v jeho kanceláři? A jak Zeman hodnotí současnou vládu?

Kalousek se kvůli Slovensku chytl s kolegou z TOP 09. Od Karla ses nenaučil nic, vzkázal

Omezení jednání české a slovenské vlády nevidím jako šťastné. Na sociálních sítích to uvedl exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Zároveň však dodal, že tuzemský kabinet plně podporuje v politice vůči Ukrajině a Rusku. Postoje české vlády směrem k Bratislavě se naopak zastal Kalouskův kolega z TOP 09, poslanec Ondřej Kolář. Řeč přišla i na před časem zesnulého Karla Schwarzenberga. „Nenaučil jsi se od něj nic,“ vpálil Kalousek Kolářovi.

Prezident Pavel, smrt Perryho i spaní na levém boku. Co Češi letos nejvíce googlili?

Internetový vyhledávač Google prostřednictvím aplikace Google Trends zveřejnil nejhledanější výrazy roku 2023 v Česku. Příliš nepřekvapí, že mezi osobnostmi kraloval prezident Petr Pavel či jeho rival z voleb a expremiér Andrej Babiš (ANO). Ze smutných událostí se lidé zajímali o smrt americko-kanadského herce Matthewa Perryho. Češi zároveň hojně zjišťovali, proč nespat na levém boku, či informace ke sbírce na nemocného Martínka.

Rakušané se loučili se Schwarzenbergem. Byl to velký muž, řekl arcibiskup při zádušní mši

Karel Schwarzenberg byl velkým mužem, patriotem a Evropanem, řekl vídeňský arcibiskup a kardinál Christoph Schönborn na sobotní zádušní mši za bývalého českého ministra zahraničí. Rakouský prezident Alexander Van der Bellen v projevu zase označil Schwarzenberga za kosmopolitu a státníka. Na pietní akci do zaplněné katedrály svatého Štěpána ve Vídni přišla nejen Schwarzenbergova rodina, ale také vrcholní současní i bývalí rakouští politici, jakož i diplomaté a veřejnost.

Komentátoři: Česká politika se vrací do 90. let. Kalousek může založit stranu naštvaných mužů

Rozhodnutí širšího vedení TOP 09, aby její bývalý šéf Miroslav Kalousek nekandidoval do Evropského parlamentu, vrací českou politiku do 90. let. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor MF DNES Miroslav Korecký. Rozhodnutí otevírá Kalouskovi prostor pro založení nové politické strany. Komentátor Hospodářských novin Ondřej Leinert naznačil, kdo by tam mohl kromě exministra financí zasednout.