CNN Prima News Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Schwarzenberg“

Schwarzenberg skončil v nemocnici. Lékaři museli vyřešit vážné komplikace

21. února 2023 10:46

Někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg skončil v nemocnici. Informoval o tom server Expres.cz s tím, že čestný předseda TOP 09 nestojí o návštěvy. Se Schwarzenbergem posléze mluvili redaktoři deníku Blesk. Přiznal jim, že měl ucpanou tepnu, a proto museli urychleně zasáhnout lékaři. Nyní už je však v pořádku a míří domů.

Poslední sbohem exministrovi Šedivému. Rozloučit se přišli Pavel, Vondra nebo Schwarzenberg

6. února 2023 13:57

Rodina, přátelé, bývalí i současní politici a diplomaté se v pondělí v pražském Krematoriu Strašnice rozloučili s někdejším českým ministrem zahraničí, diplomatem, spisovatelem a historikem Jaroslavem Šedivým. Obřadu se zúčastnil i nově zvolený prezident Petr Pavel. Šedivý se celý život věnoval zahraniční politice, po revoluci vstoupil do služeb diplomacie, zasloužil se o odchod sovětských vojsk z Československa či vstup České republiky do NATO. Zemřel v sobotu 28. ledna ve věku 93 let.

Kocáb: Je smutné, že se hašteříme kvůli dvěma komunistům. Na minulost nesmíme zapomenout

27. ledna 2023 23:52

Prezidentské kampaně rozdělily společnost, shodli se hosté 360°. Bývalý politik a hudebník Michael Kocáb doplnil, že je škoda, že se Češi hašteří kvůli dvěma normalizačním komunistům. Před pár dny totiž uvedl, že kvůli minulosti obou kandidátů nebude Petra Pavla ani Andreje Babiše (ANO) volit. S komentátorem Daliborem Balšínkem se také shodli, že na minulost se nesmí zapomínat, aby se neopakovaly stejné chyby.

Schwarzenberg: Zeman byl zkušenej borec. Babiš nemá instinkt, ale zlem bych ho neoznačil

26. ledna 2023 12:19

Prezident Miloš Zeman byl jako soupeř velmi inteligentní, profesionální a bavil. Expremiér Andrej Babiš (ANO), kterého si současná hlava státu přeje jako svého nástupce, oproti němu nemá politický instinkt a i v byznysu něčeho dosáhl, jen když překročil meze. Tak tyto politiky, kteří v posledních letech hojně ovlivňují tuzemskou politickou scénu, hodnotí Zemanův poražený soupeř z prezidentských voleb 2013 a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Babišův soupeř v nynějších volbách, generál ve výslužbě Petr Pavel, to však podle něj také nemá lehké, protože čelí protivníkovi s takřka neomezenými prostředky.

Emoce i „atomový výbuch“ fámy v poslední chvíli: Šest věcí, které mohou rozhodnout volby

25. ledna 2023 05:11

Pro výsledek prezidentských voleb bude klíčové, jak se zachovají nerozhodnutí voliči. Například podle posledního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS představují celých 29 procent dospělé populace. Podle čeho se nakonec budou váhající řídit a co volbu ovlivní? Redakce spolu s experty sestavila seznam šesti klíčových faktorů.

ANKETA: Kalousek se pustil do voličů Pavla. Asi se zbláznil, zuřil Hřebejk. S kým souhlasíte?

12. ledna 2023 17:01

Schwarzenberg nikdy nepodpořil Petra Pavla, jakkoliv o to byl dost naléhavě žádán. To si jenom tak přibásnila místní generálská úderka, pustil se do kandidáta na Hrad exministr financí Miroslav Kalousek. Asi se zbláznil, obul se do něj režisér Jan Hřebejk. Na čí straně v tomto sporu jste? Hlasujte v anketě a ukažte politikům, co si myslí veřejnost.

Další Kalouskova přestřelka. Asi se zbláznil, pustil se do něj kvůli volbám Hřebejk

11. ledna 2023 23:42

Nekonečný spor exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) s jeho kritiky ohledně osoby generála Petra Pavla pokračuje. Kalousek si do podporovatelů prezidentského kandidáta rýpl v souvislosti s tím, že někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) bude v prvním kole volit senátora Pavla Fischera. Do Kalouska se ostře pustil režisér Jan Hřebejk, který uvedl, že se bývalý poslanec asi zbláznil.

TV debaty měnily volby. Schwarzenberg, Drahoš i Nixon selhali, neúčast se může vymstít

11. ledna 2023 07:27

Prezidentské televizní debaty měly ambici ovlivňovat výsledky voleb již od svých prvopočátků. Zřejmým důkazem je často vzpomínaná první debata amerických kandidátů J. F. Kennedyho a Richarda Nixona v roce 1960. Česko však není výjimkou. Na své přešlapy z debat zřejmě neradi vzpomínají také Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš. Oba je porazil Miloš Zeman. Zda se bude historie opakovat, můžete sledovat ve středu od 20:15 na CNN Prima NEWS, kde se v superdebatě utkají favorité aktuální prezidentské volby.

Prorocké obce odhalí vítěze. Kde volby pravidelně končí stejným výsledkem jako v celé ČR?

9. ledna 2023 15:19

Už za pár dní se pravděpodobně zúží pole prezidentských kandidátů jen na dvě jména. CNN Prima NEWS s agenturou STEM pro diváky vybraly města a obce, kde výsledky voleb v minulosti nejvíce odpovídaly tomu, jak nakonec volila celá Česká republika. Po celé volby tak budou reportéři s analytiky bedlivě sledovat, jak si v nich uchazeči o prezidentský post stojí.

Kalousek: Budu volit Nerudovou. Fischer by byl skvělý, na druhé kolo ale nemá šanci

1. ledna 2023 12:23

Do prvního kola prezidentských voleb zbývají necelé dva týdny a většina politiků si zatím nechává pro sebe, koho bude volit. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek už má ovšem jasno. Nakonec v klání o Pražský hrad podpoří bývalou rektorku a ekonomku Danuši Nerudovou, ačkoliv dříve uvedl, že by volil senátora Pavla Fischera. O něm řekl, že by byl sice vynikající prezident, ale na druhé kolo voleb nemá šanci.