reklama
CNN Prima News Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Schwarzenberg“

Hloupostmi se nezabývám, řekl Zeman ke kauze Feri. Souhlasí se Schwarzenbergem

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro MF DNES zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman uvedl, že má na kauzu podobný názor jako jeho někdejší prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg. Čestný předseda TOP 09 řekl, že je normální, když chce kluk dostat holku do postele. Feriho případ prověřuje policie.

Schwarzenberg o Ferim: Že se 25letý kluk snaží dostat holku do postele? To je normální

Českým politickým spektrem v posledních dnech otřásla kauza údajného sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit exposlanec TOP 09 Dominik Feri. Ten na svůj post rezignoval a nezúčastní se ani říjnových voleb. Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se podle iDnes.cz rozhodl svého mladšího kolegy zastat, podle něj neudělal nic nenormálního. Komentátoři oslovení CNN Prima NEWS ale mají na kauzu jasný názor.

Schwarzenberg: Izraelci nemohou Palestince okupovat. Dokud boří jejich domy, mír se nenajde

Za vyhrocené vztahy a neustálé ostré vojenské konflikty mezi Palestinou a Izraelem mohou i Izraelci, uvedl pro CNN Prima NEWS bývalý šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (T0P 09). Udržování okupačního režimu není z jejich strany podle něj možné a dlouhodobě udržitelné. Dokud nedojde ke skutečnému mírovému ujednání a Izraelci nepřestanou ničit palestinské domy, klid podle něj nenastane.

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla

Vakcína Sputnik V je pro Rusko kolonizačním prostředkem. Ve druhé části rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Poukazuje na to, že ruský prezident Vladimir Putin nemá dostatek látky ani pro své vlastní obyvatelstvo. Očkování Sputnikem by pak podle Czernina bylo v podstatě jisté, pokud by v Česku kvůli nestabilitě současné vlády nastoupil úřednický kabinet jmenovaný českým prezidentem Milošem Zemanem.

Středoevropskou migrační politiku by EU podle Schwarzenberga neměla tolerovat. Je nelidská

Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg ostře kritizoval středoevropské státy za jejich přístup k problematice migrace a řekl, že chybějící solidaritu z jejich strany by Evropská unie neměla tolerovat. V rozhovoru v nedělním vydání rakouského listu Tiroler Tageszeitung ale český politik odsoudil i postoj rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který odmítl převzít část nezletilých migrantů z požáry zničeného tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos.

Jak mohou vypadat vyznamenání během pandemie? Prymula jde znovu za Zemanem

Pandemie koronaviru zcela jistě ovlivní i tradiční slavnostní akt předávání státních vyznamenání při svátku 28. října. Je ovšem otázkou nakolik. Prezident Miloš Zeman dosud trval na jeho konání, přestože nynější vládní opatření výrazně omezují shromažďování. Přitom například bývalý kancléř prezidenta Jiří Weigl říká, že jsou na předávání vyznamenání vhodné i další dny. Velmi kritický je pak taktéž bývalý kancléř a poslanec Karel Schwarzenberg (TOP 09), podle kterého je nynější plánovaný ceremoniál aktem z ješitnosti. O ceremoniálu chce kvůli zhoršující se situaci s prezidentem hovořit i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

reklama