reklama
CNN Prima News Karla Maříková

Karla Maříková

Výpis příspěvků ke štítku „Karla Maříková“

Ať se vzdá funkce poslance. Farského za stáž v USA kritizuje ANO, SPD i Kalousek

11. ledna 2022 12:22

Jan Farský (STAN) odcestuje do USA, kde stráví půl roku na stáži na univerzitě v americkém Oregonu. Vzdá se tak funkce šéfa poslaneckého klubu Starostů, mandát řadového zákonodárce si ale ponechá. Za to jej kritizují zástupci opozičního ANO a SPD, předseda neparlamentní Přísahy Robert Šlachta či šéfka KSČM Kateřina Konečná. Negativní názor na Farského rozhodnutí má i exministr financí a výrazná postava koaliční TOP 09 Miroslav Kalousek.

Dernerová: Nestrašme novou vlnou. Testování bude iluzorní, každá rýma bude omikronová

5. ledna 2022 23:19

Neměli bychom strašit koronavirovou variantou omikron. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla senátorka Alena Dernerová (za STAN). Ačkoliv je zákonodárkyní zvolenou za vládní stranu, příznivkyní nových opatření není. Testování ve firmách, které má nově platit dvakrát týdně pro všechny, bude podle ní „jen iluzorní“.

Stovky zdravotních sester brojí proti povinnému očkování. Válek jejich rebelii nechápe

21. prosince 2021 11:21

Několik stovek zdravotních sester podepsalo petici proti nátlaku na povinné očkování vybraných profesí. Takzvaná deklarace sester se přidává k podobnému prohlášení lékařů ze začátku prosince. Zdravotníkům vadí, že přestože pomáhali v první linii, neočkovaní a ti, kteří odmítnou posilovací dávku, mohou přijít o práci. Šéfka České asociace sester jejich jednání považuje za nekolegiální.

Maříková: Vláda lidem ohledně covidu vysloveně lže. Philipp nesouhlasí a odkazuje na vědce

2. prosince 2021 23:58

Vláda lidem vysloveně lže. Slibovala například, že dvě dávky očkování budou definitivní tečkou za pandemií, obula se do končícího kabinetu poslankyně Karla Maříková z SPD. Vládu v demisi paradoxně v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hájil lidovec Tom Philipp. Podle něj se vycházelo z vědeckých poznatků, které byly v té době k dispozici.

Dernerová: Po očkování měly děti neurologické problémy i embolii. Pozitiva ale převažují

22. listopadu 2021 06:57

Senátorka za hnutí STAN a lékařka Alena Dernerová v pořadu Partie přiznala, že ve své ordinaci řeší i případy nežádoucích účinků po očkování u dětí. „Mám dvě děti, které mají neurologické problémy. Šestnáctiletá slečna má po očkování plicní embolii. Po vakcinaci mohou přijít nežádoucí účinky, ale stále jich je méně oproti benefitům,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Budoucí vláda má tři plány, jak zkrotit pandemii. Kupka popsal novou kampaň k očkování

21. listopadu 2021 17:06

Jak bude vypadat kampaň k podpoře očkování od nové vlády? Jejím hlavním poselstvím má být naučit se s covidem žít, ale zároveň nezaměňovat svobodu s nezodpovědností. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl budoucí ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Popsal také tři plány, které nová vláda má ke zkrocení samotné pandemie.

Maříková se opřela do Schillerové kvůli slovům o neočkovaných: Vrchol arogance politika

21. listopadu 2021 12:45

Poslankyně SPD Karla Maříková se opřela do ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO). Vadila jí slova o tom, že vláda chce proticovidovými opatřeními znepříjemnit život neočkovaným lidem. Maříková to v pořadu Partie Terezie Tománkové označila za „vrchol arogance politika“. Do ní se ale následně pustili její poslanečtí kolegové, podle kterých sama zasévá nedůvěru do společnosti.

Lidé opatřením přestávají věřit. Očkování tečkou není a asi ani nebude, říká Dernerová

21. listopadu 2021 12:21

Podle senátorky Aleny Dernerové (za STAN) kvůli koronavirovým restrikcím dochází k rozštěpení společnosti. Ta přestává věřit, že jsou potřebná. Uvedla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Kromě toho zmínila, že stát lidem slíbil, že očkování bude znamenat „tečku“. Ta však nepřichází a asi ani nebude.

Ostrý spor kvůli covidu: Neočkovaný zdravotník má na rukou krev, vmetl Philipp Maříkové

19. listopadu 2021 20:51

Jsou nová protiepidemická opatření diskriminační? A zapojuje vláda do řešení covidové krize dostatečně praktické lékaře? Na tom se v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS neshodly poslankyně Karla Maříková (SPD) a místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. Došlo i na osobní útoky. Třetí host debaty, poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL), v pořadu zase naznačil, že má Maříková vzhledem ke svým názorům na vakcínu na rukou krev.

reklama