reklama
CNN Prima News Karla Maříková

Karla Maříková

Výpis příspěvků ke štítku „Karla Maříková“

Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala

Vláda totálně selhala z hlediska propagace, kampaně a vysvětlování, proč se nechat očkovat proti covidu, prohlásil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek. Podle něj měl kabinet místo „dupání po lidech“ vysvětlovat, proč je očkování v zájmu nejen člověka samotného, ale i lidí v jeho okolí. Válek varoval, že na podzim může vzniknout problém právě proto, že velká skupina lidí nebude vakcinovaná.

Pokud covid pasy zavedeme, těžko se jich zbavíme, varuje Maříková. Válek je vítá

Pokud lidé cestují z epidemiologicky bezpečné země zpět do České republiky, je v jejich případě testování na koronavirus nadbytečné, shodují se poslanci Vlastimil Válek (TOP 09) a Karla Maříková (SPD). Neshodnou se naopak na užitečnosti evropského covid pasu – podle Maříkové jde o zbytečnou věc, Válek ovšem ve sjednoceném dokladu či aplikaci vidí způsob, jak bezproblémově cestovat po EU. Řekli to na CNN Prima NEWS.

Židovská hvězda, znásilnění, operace penisu. Co všechno v pátek ve Sněmovně zaznělo?

V pátek se sešli poslanci a odhlasovali si hrazení očkování proti koronaviru pojišťovnami. Předtím se ovšem nad tímto tématem ve Sněmovně rozpoutala vášnivá debata. Poslanec Lubomír Volný (Jednotní) vyjádřil obavu, že novela zákona nařídí očkování proti viru jako povinné, případně dojde k rozdělení společnosti. „Tady každý může říct, co chce, nemusí to nijak dokazovat, za dva dny se na to zapomene,“ reagoval Vlastimil Válek (TOP 09) .

reklama