CNN Prima News Karla Maříková

Karla Maříková

Výpis příspěvků ke štítku „Karla Maříková“

Maříkovou z SPD rozčílila premiérská večeře. Její názor mě nezajímá, reagoval Topolánek

4. ledna 2023 17:22

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky setkal v Kramářově vile s devíti svými předchůdci a společně povečeřeli. To ovšem rozčílilo opoziční poslankyni Karlu Maříkovou (SPD). Podle ní totiž mnoho lidí nemá ani na jídlo. Redakce CNN Prima NEWS poprosila o reakci vládu či účastníky večeře. Například expremiér Mirek Topolánek vzkázal, že ho Maříková či její názor nezajímají. Fiala obdržel za svůj nápad na české politické scéně vesměs pozitivní ohlasy.

Němečková: Zaplatit si lepší plombu nebo kyčel je to samé. Peníze rozdělí péči, varuje Maříková

23. listopadu 2022 23:37

Lidé si mohou u zubaře připlatit za lepší plombu, ale například v případě výměny kyčelního kloubu si kvůli legislativě sami vyšší kvalitu zvolit nemohou. Podle místopředsedkyně sněmovního výboru pro zdravotnictví Zdenky Němečkové Crkvenjaš (ODS) jde ale prakticky o stejné věci. V první polovině příštího roku proto hodlá navrhnout změnu. Vedle toho místopředsedkyně sněmovního výboru pro zdravotnictví Karla Maříková (SPD) ale upozornila, že peníze mohou rozdělit zdravotnickou péči na méně a více kvalitní.

Sněmovna byla jak normální Marrákeš, chyběl jen velbloud a ovce. Co padlo v nedělní Partii?

31. října 2022 06:58

Poslední říjnová Partie Terezie Tománkové nabídla debatu o demonstraci nespokojených z 28. října, Rakušanově vlajce s mrtvým Putinem, energetické politice státu i přístupu k ruské agresi. V první hodině diskutoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) s místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem, v druhé se do sebe pustili Jan Bartošek (KDU-ČSL) s Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Marcel Kolaja (Piráti) s Karlou Maříkovou (SPD). Vybrali jsme nejlepší hlášky z pořadu.

Hádka ve studiu kvůli vyznamenání pro Zelenského. Maříková si vjela do vlasů s Bartoškem

30. října 2022 14:33

Vyznamenání pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského rozhádalo zástupce parlamentních stran v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Ostře se proti němu ohradila poslankyně SPD Karla Maříková, podle ní totiž zmiňovaný politik České republice nic nepřináší. Pirátský europoslanec Marcel Kolaja s ní ale nesouhlasil, bez Ukrajiny by prý mohly být ruské tanky na zahradách českých občanů.

Sledujte Partii: Velká politická debata zástupců koalice i opozice. Zvládá vláda boj s krizí?

28. října 2022 17:10

Daň z mimořádných zisků budou zřejmě velké společnosti z oblasti bankovnictví, energetiky, petrolejářství a těžařství platit až od příštího roku. Proč? V Partii Terezie Tománkové o tom debatovali místopředsedové Sněmovny Jan Skopeček (ODS) a Karel Havlíček (ANO). Ve druhé části diváky čekala velká politická diskuse s Janem Bartoškem (KDU-ČSL), Marcelem Kolajou (Piráti), Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Karlou Maříkovou (SPD).

Dívčí válka, ruská pátá kolona či zelené termoprádlo. Co nejlepšího zaznělo v Partii?

19. září 2022 05:22

V nedělní Partii Terezie Tománkové to jiskřilo emocemi. O energetické krizi v první části diskutovali europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). V druhé části se zase střetli poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL), Klára Dostálová (za ANO), Karla Maříková (SPD) a Olga Richtrová (Piráti). Politici se hádali například kvůli dodávkám plynu z Ruska či ohledně soudu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.

Bartošek: SPD je ruskou pátou kolonou. Chtít obchodovat s masovým vrahem je zločin

18. září 2022 14:03

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se v nedělní Partii Terezie Tománkové tvrdě pustil do poslankyně SPD Karly Maříkové, která navrhovala jednat s Ruskem o dodávkách plynu. Podle Bartoška se SPD chová jako ruská pátá kolona, která by chtěla obchodovat s masovým vrahem. Poslankyně však zkritizovala vládní politiku, kdy předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) radí lidem v zimě nosit svetr.

Sonda v bříšku, prázdná židlička i mimořádný prezidentův výkon. Top hlášky z Partie

4. července 2022 08:06

Mezi stěžejní témata Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS patřily kauza hnutí STAN, prezidentské volby nebo ekonomická situace České republiky. Hostem první části byl prezident Miloš Zeman, který mimo jiné sdělil některé detaily svého zdravotního stavu. Ve druhé hodině pořadu diskutovali poslanci Olga Richterová (Piráti), Karla Maříková (SPD), Marek Benda (ODS) a Patrik Nacher (ANO).

Přímá volba prezidenta? Moje největší chyba, přiznal Benda a naznačil, koho na Hrad

3. července 2022 14:12

Zájmem voličů ODS je, aby se do prezidentské kandidatury pustil člověk, který bude schopen porazit Andreje Babiše (ANO). „Měl jsem několik kandidátů mého srdce, kteří by měli šanci vyhrát,“ řekl Marek Benda (ODS) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Koalice Spolu prý svého adepta pro boj o Hrad představí na začátku podzimu.