reklama

kauza

Výpis příspěvků ke štítku „kauza“

Politolog Kubáček: Na kauze Čapí hnízdo je nové jen to, jak dlouho se táhne

Kauza Čapí hnízdo je stále se opakující otázka, kterou už všichni probrali ze všech stran. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Pokud opozice či Andrej Babiš sám nepřijdou s něčím novým, půjde jen o další „z plejády kauz související s horkou sněmovní kampaní“. Kubáček tak reagoval na pondělní návrh policie obžalovat v kauze Čapí hnízdo premiéra Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou.

Už připravuje rezignaci? Politici reagují na návrh obžalovat Babiše kvůli Čapímu hnízdu

Aktualizováno

Sociálními sítěmi hýbe čerstvá zpráva, že policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. „Už připravuje rezignaci?“ ptá se například na svém Twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský. Opoziční poslanci se shodují, že by měl premiér odstoupit.

Policie chce obžalovat Babiše kvůli Čapímu hnízdu. Účelová pseudokauza, reaguje premiér

Aktualizováno

Policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Návrhem se nyní bude zabývat dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Ten může podat obžalobu, ale i zastavit trestní stíhání nebo věc vyřídit jinak. Premiér zopakoval, že má dotační kauzu Čapí hnízdo za účelovou a uměle vykonstruovanou.

Oběti znásilnění jdou s pravdou ven až po čase. Cítí strach, stud a dehonestaci

Oběti sexuálního zneužití cítí stud, strach a bojí se negativních reakcí okolí, zdůvodňuje psycholožka Hedvika Boukalová z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy důvody, proč se oběti násilí bojí o incidentu hovořit. Někdy až po letech získávají větší odvahu, reagovala Boukalová na dotazy CNN Prima NEWS s ohledem na kauzu kolem Dominika Feriho, který čelí obvinění ze sexuálního násilí.

Mladí se zastávají Feriho: Možná to bylo celé trochu jinak. Nesuďme nikoho bez důkazů

Nebudeme nikoho soudit, dokud nebude k dispozici více důkazů. Hodně mladých lidí zaujalo tento postoj ke kauze exposlance TOP 09 Dominika Feriho, který čelí nařčení z údajného sexuálního obtěžování. U mnohých prý nebude mít aféra vliv na jejich rozhodování v nadcházejících říjnových volbách. V anketě, kterou připravili reportéři CNN Prima NEWS, si můžete poslechnout názory některých z nich.

Co Arenbergerovi zlomilo vaz? Hlavně nejasnosti kolem nemovitostí, Babiše nepřesvědčil

Petr Arenberger (za ANO) končí na vládním postu ministra zdravotnictví. Osudnými se mu staly kauzy týkající se jeho majetku a nemovitostí. Konec současného šéfa resortu zdravotnictví oznámil v úterý premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci v Bruselu. Staronovým ministrem se má stát Adam Vojtěch (za ANO). V čele resortu stál Arenberger od 7. dubna, kdy nahradil odvolaného Jana Blatného.

reklama