kauza

Výpis příspěvků ke štítku „kauza“

Hádka Richterové s Dostálovou v Partii: Auto pro vašeho manžela je výsměch českým lidem

18. září 2022 13:39

V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se do sebe zhurta pustily místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) a poslankyně Klára Dostálová (nestr. za ANO). Jakmile představitelka opozice nazvala vládní kroky k řešení inflace za výsměch českým lidem, Richterová zareagovala emotivně: „Výsměch je, jak jste hradila auto pro vašeho manžela z peněz Sněmovny.“

PŘEHLEDNĚ: Klec, skákání do řeči i emotivní syn. Jak vypadal první týden Babišova soudu?

16. září 2022 23:03

Na půdě pražského městského soudu se odehrálo první soudní líčení v kauze Čapí hnízdo. Reálných posunů v případu nebylo příliš mnoho, o bizardní momenty ale nebyla nouze. Týden odstartovala přistavená pojízdná cela spolku Milion chvilek, pokračovalo to skákáním do řeči ze strany expremiéra Andreje Babiše (ANO) a skončilo výpovědí jeho syna Babiše ml., který uvedl, že otec „znásilnil jeho základní lidská práva“. Přinášíme vám přehledný souhrn událostí ze soudní síně i mimo ni.

Lékařka Stehlíková o Babišovi: V soutěži ve lhaní by byl mistrem světa. Trpí nenažraností

16. září 2022 16:51

Pokud by existovala soutěž ve lhaní, byl by expremiér Andrej Babiš (ANO) mistrem světa, napsala lékařka Džamila Stehlíková. Reagovala tak na slova advokáta Eduarda Bruny, který obhajoval bývalého předsedu vlády u soudu v kauze Čapí hnízdo. Podle něj by totiž měl naopak Andrej Babiš mladší podstoupit vyšetření psychologem, aby si ověřil, zda netrpí třeba lhavostí. „Taková je někdy prognóza,“ konstatoval Bruna při odchodu ze soudní síně.

Rozzlobený Babiš ml. u soudu: Otec znásilnil má základní lidská práva. Nejsem schizofrenik

16. září 2022 08:41

Můj otec znásilnil má základní lidská práva, sdělil před soudním senátem Andrej Babiš mladší v pátečním výslechu kvůli kauze Čapí hnízdo. Odkazoval se tím na svůj údajný únos na Krym v roce 2017. Během své výpovědi opakovaně uvedl, že nikdy nevlastnil akcie projektu svého otce, expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rovněž odmítl, že by byl schizofrenikem, a přinesl soudci potvrzení od lékařky Džamily Stehlíkové.

Polčák o svých kauzách: S Redlem jsem slavil narozeniny, znám i jeho děti. Nešlo to ustát

15. září 2022 08:26

Jak dobře se zná s obviněným podnikatelem Michalem Redlem a co věděl o jeho stycích s mafiánem Radovanem Krejčířem? Europoslanec Stanislav Polčák se v rozsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS poprvé rozmluvil o kauze Dozimetr. Kvůli ní v červnu pozastavil své členství v hnutí STAN. Mluvil i o případu odškodnění pro Vrbětice, o tlaku na šéfa hnutí Víta Rakušana či o komunálních volbách.

Zklamání, obavy i frustrace. Ještě jeden přešlap a STAN skončí, hrozí voliči hnutí

3. září 2022 12:31

Kauza Dozimetr, aféra kolem již bývalého šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka i nečinnost Víta Rakušana demotivuje mnohé voliče hnutí STAN. Ti kritizují nejen pomalou reakci vládní pětikoalice na podezřelé okolnosti, ale rovněž rostoucí výčet problémů, které se táhnou s hnutím od nástupu současného kabinetu. Zatímco jsou někteří rozhodnutí dát Starostům a nezávislým ještě šanci, jiní už nikoliv.

Babišova kauza ve Francii? O své voliče by nepřišel, i kdyby zabil holčičku, říká analytik

12. srpna 2022 23:46

Problémy šéfa ANO Andreje Babiše ve Francii by jeho hnutí neměly nijak zvlášť uškodit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli političtí komentátoři Martin Schmarcz a Thomas Kulidakis. Podle nich se totiž Babišovi potenciální voliči zabývají především situací v České republice. Čerstvá zpráva o tom, že na expremiéra si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, je prý už tolik nezajímá.