kauza

Výpis příspěvků ke štítku „kauza“

Valeš ke kauze záložny: Fialovo opomenutí je to nejmenší, kolem stojí mnohem větší problémy

Opomenutí premiéra Petra Fialy (ODS) peněz v kampeličce je oproti jiným souvisejícím problémům to nejmenší. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil politolog Lukáš Valeš. Upozornil na potrestání záložny Českou národní bankou (ČNB) ohledně nejasných mechanismů proti možnému praní špinavých peněz. Vláda si podle odborníka podobnými aférami sama „nabíhá na vidle“.

Nařčení ze šikany, čistek a klientelismu. Končící kancléřka Vohralíková budila kontroverze

Vedoucí kanceláře prezidenta Janu Vohralíkovou, která ve své funkci v únoru skončí, provází řada kontroverzí. Zdroje na Hradě zmiňovaly bossing a šikanu ze strany kancléřky, někteří o personálních změnách hovořili jako o čistkách. Rozruch vyvolala na podzim konference vyjednavačů, jež se konala na Pražském hradě. Její kritici se vymezovali proti podmínkám pro nájem a napojení Vohralíkové na pořadatele. Kancléřka veškerá obvinění odmítala.

Je to ubohé, míní ke sporu Delonových dětí Bardotová. Herce prohlédl lékař, syn ale rád není

Slavný francouzský herec Alain Delon má za sebou vyšetření u lékaře. Expertizu jeho zdraví nařídila prokuratura. Obavy rozvířil Delonův syn Anthony, když v médiích zmínil, že tyto Vánoce byly možná hercovy poslední. Od té doby se jeho děti hádají a stále častěji je zmiňováno i dědictví. Jako „ubohost“ odsoudila celou kauzu dlouholetá Delonova přítelkyně a neméně slavná herečka Brigitte Bardotová.

Jurečka vypadá směšně, říká Šídlo. Lidovci mu to spočítají po letošních volbách, tvrdí Schmarcz

Politik může být milován, nenáviděn, ale to nejhorší, co se mu může stát, je, že vypadá směšně, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo a dodal, že to se právě teď stalo ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL). Komentátor CNN Prima NEWS a webu Info.cz Martin Schmarcz dodal, že v případě kauzy Jurečkova večírku nepadlo ještě poslední slovo a o všem rozhodnou až volby.

Jurečkovo přešlapování je za hranou, večírkem si zničil pověst, říká politolog. Vyměnil by ho

Pokud se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) po jednání vlády kvůli střelbě na Filozofické fakultě v Praze vrátil na vánoční večírek resortu, dopustil se dvojité bagatelizace. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek, který reagoval na zjištění deníku MF DNES. Přístup ministra mu připadá absurdní a nepochopitelný. Premiérovi Petru Fialovi (ODS) i straně KDU-ČSL doporučil, aby se situací zabývali a hledali na post šéfa resortu někoho, kdo dokáže s voliči, partnery i médii lépe komunikovat.

Trump „přál“ k Vánocům: Shnijte v pekle. Vládne nám šílenec zcela mimo kontrolu

Americký exprezident Donald Trump si neodpustil ostrá slova ani ve vánočních poselstvích k národu. Svého rivala z voleb a nynější hlavu státu Joea Bidena označil za „nejhoršího a nejzkorumpovanějšího prezidenta v dějinách USA“, stejně tak se opřel třeba i do „nepříčetného“ prokurátora řešícího jeho kauzu s ovlivňováním voleb. Svým kritikům pak vzkázal, ať „shnijí v pekle“.

Kauza Čapí hnízdo pokračuje. Odvolací soud zrušil osvobozující rozsudek kvůli závažným chybám

Vrchní soud v Praze zrušil zprošťující rozsudek v kauze Čapí hnízdo kvůli nedostatečně a chybně provedeným důkazům. Ve středu to uvedl web Česká justice, který má verdikt odvolacího soudu k dispozici. Původní rozsudek městského soudu podle odvolacího senátu obsahuje závažná pochybení. Případem se bude muset městský soud znovu zabývat. Skutečnost, že prvoinstanční soud bude kauzu Čapí hnízdo řešit znovu, považuje expremiér a šéf hnutí ANO Babiš za absurdní a kauzu za nekonečnou.

Schwarzenberg ve Ferim viděl své staré já, tvrdí Valeš. Podle Kulidakise zrál jako víno

Karel Schwarzenberg dříve viděl v Dominiku Ferim budoucnost strany TOP 09. Pádu poslance nepravomocně odsouzeného za sexuální násilí mu bylo do poslední chvíle líto. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Poslední vyjádření exministra zahraničí, v němž vyjádřil lítost nad Feriho rozsudkem, ovšem považuje expert za nevhodné. Komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis v souvislosti s tím připomněl, že Schwarzenbergovy glosy byly důraznější a palčivější během jeho postupného stahování se z pater vrcholné politiky, podle jeho slov „zrál jako víno“.