reklama
CNN Prima News Kazachstán

Kazachstán

Výpis příspěvků ke štítku „Kazachstán“

Češi spadli na úplné dno. Po výhře Velké Británie jsou průběžně poslední

Po výhře Velké Británie nad Běloruskem 4:3 se česká hokejová reprezentace ocitla na průběžném posledním místě ve skupině A světového hokejového šampionátu. Češi získali ze tří zápasů pouze dva body za triumf nad Běloruskem v prodloužení. Skupinu vedou zatím stoprocentní Slováci s devíti body. V dalších středečních duelech zvítězily týmy Kanady, Ruska a Kazachstánu.

Trhejte tikety, outsideři se bouří. Bláznivý start hokejového šampionátu v Rize

Na každém hokejovém mistrovství světa přijde dříve nebo později nějaké to překvapení. Jenže šampionát v lotyšské Rize zatím nutí sázkaře trhat tikety bezprecedentním způsobem hned od začátku. Když na závěr prvního hracího dne Lotyši senzačně skolili mocnou Kanadu zdálo se, že šok letošního mistrovství máme odbytý. Ale zarážející výsledky pokračovaly i v dalších dnech.

Predikce IIHF na MS v hokeji: Slováci si zahrají o medaile, Češi budou rádi za záchranu

Slováci budou hrát o medaile, titul mistrů světa připadne Rusku a Češi budou i přes poměrně silný kádr rádi za záchranu. Tak zní poslední predikce pořadí aktuálně probíhajícího Mistrovství světa v ledním hokeji z dílny Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Ta takto analyzuje výkony a formu týmů po každém zápase. Nutno však podotknout, že se jedná spíše o humornou vložku.

Kanadští Kazaši či Bělorusové z New Yorku. Na MS míří řada naturalizovaných hokejistů

Je již poměrně běžným jevem, že se na hokejových šampionátech v barvách některého z národních týmů prohánějí hráči, kteří svým jménem do daného týmu a především národnosti příliš nezapadají. Může za to naturalizace. Ta tak umožňuje například řadě hokejistům původem z Kanady či USA hrát za Bělorusko, Kazachstán či Itálii. Takové hráče bude možné vidět i na letošním mistrovství světa.

Bahno lékem na COVID-19? V Kazachstánu zakázali kvůli fámě přístup k růžovému jezeru

V Kazachstánu se na sociálních sítích rozšířilo, že bahno z růžového jezera Kobejtuz je léčivé a dokonce chrání před nákazou koronavirem. Lidé se proto začali k jezeru v hojném počtu sjíždět a někteří bahno i sůl z něj prodávali na internetu. Vzhledem k tomu, že situace přerostla únosnou míru a hrozilo poškození tamního ekosystému, zakázaly úřady k jezeru přístup.

reklama