reklama

Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je. Iniciativa Chcípl PES blokovala Úřad vlády

Členové iniciativy Chcípl PES se v pátek odpoledne pokoušeli blokovat vládní budovy, konkrétně Úřad vlády sídlící ve Strakově akademii. V 16:30 akci ukončili a rozešli se. Původně chtěli blokovat několik vládních budov. Pořadatelé ale plánují další protesty. Policie zadržela jednoho člověka, který neuposlechl výzvu, aby si nasadil roušku.

reklama

Nesouhlas s jednotlivými kroky vlády přišlo ke Strakově akademii vyjádřit asi šest desítek lidí. S heslem „Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je!“ vyrazili před Úřad vlády, kde blokovali vchod. Argumentovali tím, že když vláda chce zavírat jejich živnosti, oni zavřou budovu vlády.

K tématu

Účastníci demonstrace se sešli kolem 15:00 na Klárově a poté se vydali před Úřad vlády. Měli transparenty s nápisy například „Děti do škol, Bureš do vězení“, „Za lidská práva a svobody“ nebo „Z vašich slibů nájem nezaplatím“.

Průvod měl původně pokračovat k ministerstvu financí. „Členové iniciativy tvrdí, že omezení podnikání trvá příliš dlouhou dobu. Vláda by tak měla podnikům dovolit otevřít. Na protest dohlíželi policisté, jejich zásah však zatím nebyl potřeba,“ uvedl z místa reportér CNN Prima NEWS Šimon Pilek. Protestujícím však situaci komplikovala i nepřízeň počasí. Demonstrace měla podle původního plánu trvat do 18:00, nakonec skončila o hodinu a půl dříve.

Iniciativa tvrdí, že se demonstrace bude opakovat, dokud vláda nevyslyší jejich požadavky, jako je znovuotevření podniků za dodržení přísných hygienických podmínek. Termíny ale nemají stanovené.

Zástupci iniciativy Jiří Janeček a Jakub Olbert už ve čtvrtek v přímém přenosu na Facebooku uvedli, že chtějí zablokovat některé vládní budovy. „Bude to prostě protest, samozřejmě nenásilný, v rámci zákona. Budeme blokovat nějaké vládní budovy,“ řekl Janeček z pivovaru Malý Janek, který v minulosti působil také jako poslanec ODS.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: demonstrace protest nouzový stav Úřad vlády vláda koronavirus COVID-19 Klárov Jiří Janeček Chcípl pes

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama