reklama

Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je. Iniciativa Chcípl PES blokovala Úřad vlády

Členové iniciativy Chcípl PES se v pátek odpoledne pokoušeli blokovat vládní budovy, konkrétně Úřad vlády sídlící ve Strakově akademii. V 16:30 akci ukončili a rozešli se. Původně chtěli blokovat několik vládních budov. Pořadatelé ale plánují další protesty. Policie zadržela jednoho člověka, který neuposlechl výzvu, aby si nasadil roušku.

reklama

Nesouhlas s jednotlivými kroky vlády přišlo ke Strakově akademii vyjádřit asi šest desítek lidí. S heslem „Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je!“ vyrazili před Úřad vlády, kde blokovali vchod. Argumentovali tím, že když vláda chce zavírat jejich živnosti, oni zavřou budovu vlády.

K tématu

Účastníci demonstrace se sešli kolem 15:00 na Klárově a poté se vydali před Úřad vlády. Měli transparenty s nápisy například „Děti do škol, Bureš do vězení“, „Za lidská práva a svobody“ nebo „Z vašich slibů nájem nezaplatím“.

Průvod měl původně pokračovat k ministerstvu financí. „Členové iniciativy tvrdí, že omezení podnikání trvá příliš dlouhou dobu. Vláda by tak měla podnikům dovolit otevřít. Na protest dohlíželi policisté, jejich zásah však zatím nebyl potřeba,“ uvedl z místa reportér CNN Prima NEWS Šimon Pilek. Protestujícím však situaci komplikovala i nepřízeň počasí. Demonstrace měla podle původního plánu trvat do 18:00, nakonec skončila o hodinu a půl dříve.

Iniciativa tvrdí, že se demonstrace bude opakovat, dokud vláda nevyslyší jejich požadavky, jako je znovuotevření podniků za dodržení přísných hygienických podmínek. Termíny ale nemají stanovené.

Zástupci iniciativy Jiří Janeček a Jakub Olbert už ve čtvrtek v přímém přenosu na Facebooku uvedli, že chtějí zablokovat některé vládní budovy. „Bude to prostě protest, samozřejmě nenásilný, v rámci zákona. Budeme blokovat nějaké vládní budovy,“ řekl Janeček z pivovaru Malý Janek, který v minulosti působil také jako poslanec ODS.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: demonstrace protest nouzový stav Úřad vlády vláda koronavirus COVID-19 Klárov Jiří Janeček Chcípl pes

Další hlavní zprávy

Sport

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

A zase Glen Kamara. Na sociálních sítích koluje video, na kterém slaví hráči Rangers titul ve skotské fotbalové lize. Hlouček zpívá známý ostrovní hit Sweet Caroline, kterému ale změnil text a zakomponoval do něho urážku papeže. Mezi zúčastněnými je vidět i finský fotbalista Glen Kamara, který obvinil stopera Slavie Ondřeje Kúdelu z rasismu. Případem se už zabývá policie.

ON-LINE: Zahrádky vítají zpět své hosty, kontrolám neuniknou. Kde už se popíjí?
Rotační výuka na druhém stupni v pondělí skončí. Na VŠ se obnoví přednášky
Korupce je nebezpečnější než terorismus Hamásu. Vládne tu anarchie, tvrdí izraelský agent
Pěsti a kopance. Rozzuřený dav fotbalových fanoušků napadl policii, hlídka ujela
reklama
reklama
Barevné kamínky zaplavily Česko. Je to víc cool než lovení pokémonů, tvrdí děti i rodiče

Reportáž

Domácí zpravodajství

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo
Češi očkovaní v USA se nevyhnou karanténě. Absurdní, tepou experti ministerstvo
Další články
reklama
reklama