CNN Prima News demonstrace

demonstrace

Výpis příspěvků ke štítku „demonstrace“

Jsem notorický vítač, ale propalestinské demonstrace mě vyděsily, přiznal ministr Dvořák

Vidět statisícové demonstrace v Londýně a Paříži po útoku Hamásu na Izrael? Musím přiznat, že i já, jako téměř notorický vítač, jsem se trochu vyděsil. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to uvedl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Protestující podle něj „glorifikují násilí a teroristický akt Hamásu“. Zároveň tito lidé žijí v Evropě, přesto to tu pro ně je „nepřátelské území“. „I pro mě je to jakýsi zvednutý prst,“ dodal ministr.

KOMENTÁŘ: Učitelé ani škodováci netrpí. Bídu tlučou svobodné matky, vdovy nebo invalidé

Pálí je dobré bydlo, říká jedno české pořekadlo. Bydlo ve smyslu živobytí. Učitelé či škodováci z Mladé Boleslavi tohle lidové rčení zřejmě nikdy neslyšeli, jinak by nepřiložili pod oheň v pondělní stávce. Bída totiž vypadá jinak, ve sborovnách škol ani u pásů v automobilce ji potkat nelze. Odborový boss Josef Středula navíc nemá zájem hájit skutečně chudé, spíše mezi zaměstnanci hledá potenciální voliče pro své politické cíle.

Učitelé se zlobí: Na demonstraci byli proruští kolaboranti. Středulův debakl, míní Zdechovský

Propojení odborářské demonstrace s lidmi od Jindřicha Rajchla je naprostým zneužitím situace nepedagogických pracovníků. Na sociálních sítích to uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podobně se vyjádřila i Učitelská platforma, která se od akce odborů distancovala. Mnoha kritikům se nepozdávala účast Daniela Sterzika, který vystupuje pod přezdívkou Vidlák. Ve veřejném prostoru proslul lhaním o odpojování elektroměrů ČEZ.

Fiala: Odborovým předákům nejde o úspory ani důchody. Sledují vlastní politické ambice

Odborovým předákům nejde o úspory ani důchody, ale o vlastní politické ambice. Leccos napovídá jedna nedávná neúspěšná kandidatura na prezidenta a společné mítinky se zástupci opozice. Na sociální síti X to v neděli, v předvečer stávky vyhlášené odbory, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula na premiérova slova reagoval tak, že by vláda měla začít pracovat ve prospěch České republiky a snažit se dosáhnout shody v rámci sociálního dialogu.

Říkáte nesmysly, vy mi neskákejte do řeči. Europoslanci se do sebe pustili kvůli migraci

Pokud bude mít někdo v Africe žízeň, ať dostane vodu. Nemusí kvůli tomu ale přijít do Evropy. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku to řekl europoslanec Ondřej Knotek (ANO). Kromě jiného kritizoval některé neziskové organizace i politiky, kteří mluví o nutnosti migrace kvůli klimatické změně. Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) vyzvala, aby se debaty o migraci vedly věcně, nikoliv zbytečně emočně. V mnoha ohledech se s Knotkem neshodla.

GLOSA: Protivládní stávka proti čemu? Do protestu se zapojí i boháči ze srdce průmyslu

Česká republika se připravuje na masový protest, který ale v mnoha ohledech nedává příliš smysl. Odboráři sice vyhlašují po celé zemi stávky, do nichž se kromě učitelů zapojí i průmyslníci nebo další firmy, ale přitom jim pro demonstrace pracovníků z četných odvětví chybí jakékoliv základní nosné téma. Spíše to pak vypadá, že se odbory pouze snaží vytěžit naštvanost lidí z minulosti a připomenout si generální stávku z roku 1989. A aby bizarnosti celého protestu odboráři nasadili opravdu korunu, zapojí se do něj i nadprůměrně vydělávající zaměstnanci mladoboleslavské Škody Auto.

PŘEHLEDNĚ: Stávkovat budou v pondělí školy, dopravci i firmy. Kde bude omezený provoz?

Jedněm vadí platy, jiným konsolidační balíček. I přes rozdíly ale odboráři svorně na pondělí 27. listopadu napříč republikou připravují protestní akce. Část průmyslu nebo školy plánují rovnou stávku. Dopravci se protestů zúčastní spíše symbolicky, a to například oblečením výstražných vest. Podívejte se, jak se stávka a protesty dotknou jednotlivých odvětví.

Tvrdá kritika Šípové: 17. listopad s komunistkou a barvami Palestiny, zlobí se Zdechovský

Pirátská senátorka Adéla Šípová vyvolala na sociálních sítích velké vášně. Na výročí sametové revoluce se totiž k oslavám sešla s ultralevicovou političkou Janou Michailidu. Jako místo si vybraly pražskou restauraci Střecha, která byla v poslední době nechvalně zpropagována během protiizraelské demonstrace. Šípová příspěvek navíc doplnila srdíčky, které svou barevností nápadně připomínají vlajku Palestiny. Senátorka ale jakoukoli podobnost odmítla.

Francie se děsí násilí a rabování. Matka policistou zastřeleného mladíka svolala další pochod

Video, které budí obavy. Tak píší francouzská média o apelu Mounii Merzoukové, matky sedmnáctiletého Nahela, aby se opět konaly pochody za jejího mrtvého syna. Mladíka zastřelil policista na konci června při silniční kontrole a Francii poté zachvátily protesty. Merzouková opět volá po pochodu za svého syna, boj prý pokračuje. Policistu, který vypálil, totiž soud propustil na svobodu.

Chalífát Evropa. Západ selhal, jen ve Francii je zaděláno na desítky Pásem Gazy, říká expert

Za náměstí plná propalestinských křiklounů v Berlíně, Londýně nebo Paříži může i evropský fanatismus. Ten, který odmítá připustit, že islamisté vedou proti Západu hybridně-vlivovou válku. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl publicista Marian Kechlibar, jenž se ve svých knihách a analýzách dlouhodobě věnuje tématu migrace na starý kontinent.

Podpora Palestině, klimatičtí aktivisté i stoupenec vagnerovců. Svátek provázejí protesty

Vedle akcí připomínajících události 17. listopadu z let 1939 a 1989 se v Praze uskutečnilo několik alternativních demonstrací. Na Národní třídě se objevila skupinka s transparenty na podporu Palestiny, ulicí zároveň prošel studentský protest za klima. Na Staroměstském náměstí se sešli odpůrci vlády pod hlavičkou dezinformátora Ladislava Vrabela. Členem týmu zajišťujícího zázemí pro akci byl i muž, který na předchozích demonstracích nosil nášivku ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny, čímž podle soudu schvaloval válečné zločiny.