Nedostatek řemeslníků řeší hodinoví manželé. Mají řadu výhod, problémem bývá cena
demonstrace
Výpis příspěvků ke štítku „demonstrace“
Rakušane, nejsme putinovci, protestovali Rusové v Praze. Vadí jim ztížení podmínek pro občanství
Vaše opatření jsou protiústavní, nelidská a ničí životy běžných lidí, protestovali Rusové žijící v Česku proti sporné novele zákona, která jim má výrazně ztížit získání českého občanství. Zdůraznili, že jsou doma nikoliv v Rusku, ale v České republice. Na Staroměstském náměstí se v mrazech sešly nižší stovky lidí. „Víte Rakušane, nejsme žádné matrjošky ani putinovci. V Moskvě by nás zavřeli do vězení a ty nám chceš sebrat základní práva?“ prohlásili někteří demonstranti směrem k ministru vnitra, jehož hnutí STAN stojí za návrhem úpravy podmínek pro získání českého občanství. Novelu nyní projednává Senát.
ANALÝZA: Jun je bez moci, drží ho však garda i příznivci. Jak skončí krize v Jižní Koreji?
Je to již měsíc, kdy jihokorejský prezident Jun Suk-jol uvrhl zemi do krize vyhlášením stanného práva a útoku na parlament. Tento tah se však obrátil proti němu, oficiálně byl zbaven prezidentských pravomocí a navíc má na krku zatykač. Prezidentská garda jej prozatím chrání a před Junův palác také míří stovky jeho příznivců. Jak se bude krize v Jižní Koreji dále vyvíjet?
Protesty proti Ficovi před vládou: Tahá nás do Ruska, zlobí se lidé. Zazněly i Krylovy písně
Proti směřování země za současné vlády premiéra Roberta Fica a na znamení nesouhlasu s tím, že Fico se loni v prosinci sešel v Moskvě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, v pátek lidé protestovali v Bratislavě. Akci u sídla slovenské vlády zorganizovalo občanské sdružení Mír Ukrajině, které se na Slovensku například loni podílelo na organizaci veřejné sbírky na podporu české iniciativy nákupu munice pro Ukrajinu. Ta již téměř tři roky čelí ruské vojenské invazi.
Trhy v Berlíně vypadají jako opevnění, říká Češka. Centru se kvůli hrozbě terorismu vyhýbá
Německé vánoční trhy se v posledních letech staly symbolem nejen adventní atmosféry, ale také střetu kultur a bezpečnostních obav. Podle Češky žijící v Berlíně Marie Fuchs se nyní podobají spíše opevněním a kvůli hrozbě případných útoků se jim raději vyhýbá. Uvedla to pro CNN Prima NEWS.
Polonahé aktivistky řádily s motorovou pilou u OSN. Při protiruské akci poškodily sochu
Dvě poloobnažené aktivistky z ukrajinské feministické skupiny Femen v pátek před budovami OSN v Ženevě při protestu proti Rusku a OSN motorovou pilou poškodily dřevěný památník. Podle svědků, na něž se odvolává agentura Reuters, proti nim zasáhla policie.
Auto najelo v Bělehradě do účastníků demonstrace. Čtyři lidé jsou zranění
Automobil najel v srbské metropoli do skupiny hudebníků Bělehradské filharmonie, kteří se v pátek zúčastnili pravidelné každotýdenní patnáctiminutové dopravní blokády, kterou si lidé připomínají 15 obětí zhroucení přístřešku u nádraží ve městě Novi Sad. Čtyři umělci utrpěli zranění, napsala agentura AP s odvoláním na sdělení orchestru.
Gruzínské ulice v plamenech. Tbilisi se stalo bojištěm, policie zadržela stovky demonstrantů
Gruzínská policie zadržela více než dvě stovky demonstrantů během protestů, které propukly po rozhodnutí vládnoucí strany Gruzínský sen pozastavit přístupová jednání s EU. Oznámilo to gruzínské ministerstvo vnitra. Mezi zadrženými se podle gruzínských médií ocitl i jeden z opozičních předáků Zurab Džaparidze, který mezitím ohlásil, že byl propuštěn na svobodu. I během noci na pondělí policie násilím rozháněla demonstranty, kteří se pokoušeli stavět barikády v centru Tbilisi, uvedl server civil.ge a dodal, že protesty v hlavním městě pokračují. Ve Tbilisi i dalších městech se v pondělí konají stávky studentů.
Policejní násilí proti demonstrantům v Gruzii? EU hrozí sankcemi nebo pozastavením víz
Nová šéfka unijní diplomacie Kaja Kallasová vzkázala gruzínské vládě, že sedmadvacítka by na Tbilisi mohla uvalit sankce v souvislosti s policejním násilím na protivládních demonstracích. V Gruzii se od čtvrtka konají rozsáhlé protesty poté, co vládnoucí strana Gruzínský sen oznámila, že do konce roku 2028 pozastavuje přístupová jednání s EU.
Tvrdé pouliční bitky v Gruzii. Kamera zachytila demonstranty střílející z ohnivého kanónu
V gruzínské metropoli Tbilisi se o víkendu konaly masivní protivládní protesty. Demonstranty se násilím snažila rozehnat policie, která použila vodní děla i slzný plyn. Protestující se snažili bránit stavbou barikád a za pomoci podomácku vyrobených zbraní z rachejtlí. Protesty vyvolalo rozhodnutí vládnoucí strany Gruzínský sen o pozastavení přístupových jednání s Evropskou unií do konce roku 2028. Ministerstvo vnitra uvedlo, že policie v noci z pátku na sobotu zadržela přes 100 lidí.
OBRAZEM: Hořící barikády, represe à la Rusko. Gruzínci demonstrují proti zastavení cesty do EU
Už několik týdnů se v Gruzii konají protivládní protesty. Policie v sobotu ráno znovu násilím rozehnala demonstranty v hlavním městě Tbilisi, kteří se celou noc účastnili desetitisícových protestů vyvolaných rozhodnutím vládnoucí strany Gruzínský sen pozastavit do konce roku 2028 přístupová jednání s Evropskou unií. Gruzínské ministerstvo vnitra uvedlo, že policie v hlavním městě za uplynulou noc zadržela 107 lidí.
Hněv v Gruzii: V hlavním městě hořely barikády kvůli EU. Maskovaní policisté mlátili účastníky
Gruzínská policie v noci na pátek použila slzný plyn i vodní děla k rozhánění demonstrantů v centru Tbilisi, kde tisíce lidí protestovaly proti rozhodnutí vlády přerušit až do roku 2028 přístupová jednání s Evropskou unií. Maskovaní policisté stříleli gumové projektily a mlátili demonstranty a novináře, zatímco protestující stavěli a zapalovali barikády, uvedli reportéři agentury AFP v gruzínském hlavním městě. Proevropská prezidentka Salome Zurabišviliová vyjádřila na sociální síti X podporu gruzínským médiím.
Příběhy slavné fotky: Adamec Havla nechtěl, svazákův sešup a kdo dodnes hýbe byznysem
Před 35 lety se posadily k jednomu stolu dvě hodně rozdílné skupiny: představitelé Občanského fóra absolvovali 26. listopadu 1989 první jednání s komunistickou mocí. Ta fotka je jedním ze symbolů revolučního dění po 17. listopadu: Václav Havel si podává ruku s předsedou vlády ČSSR Ladislavem Adamcem. Kdo všechno tehdy u stolu seděl, jak se dál vyvíjela jejich kariéra a co dělají stále žijící účastníci dnes?