reklama
CNN Prima News demonstrace

demonstrace

Výpis příspěvků ke štítku „demonstrace“

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.

Odstoupit! Staromák volal po konci Vojtěcha, je poskokem farmaceutických firem

Proč musí děti stále nosit roušky a podstupovat „zbytečné“ testy? To byla hlavní otázka demonstrantů, kteří se sešli v neděli od 15 hodin na pražském Staroměstském náměstí. Tentokrát bojovali za „návrat dětí do škol bez omezení“. Zástupci Trikolóry či Svobodných a Soukromníků chtěli pomocí nových poznatků z lékařského nebo právního oboru dokázat ministerstvu zdravotnictví, že žádná omezení nejsou potřeba.

Babiši, píchej si vakcínu do myší! Příznivci Volného bloku protestovali proti opatřením

Na pražské Letné se v sobotu sešli příznivci strany Volný blok na akci nazvané Festival svobody, na níž vyjadřovali nesouhlas s vládními omezeními kvůli covidu a s očkováním proti této nemoci. Akce se podle policie účastnilo před 13:00 asi 600 lidí, pořadatelé ale opakovaně uváděli, že na místě jsou tisíce účastníků. Před 18. hodinou shromáždění skončilo, policejní mluvčí Jan Daněk sdělil, že policie za celou dobu nemusela řešit žádný problém.

Afghánci vyšli do ulic slavit Den nezávislosti. Tálibán do nich střílel, několik mrtvých

Ve východoafghánském Asadábádu, kde ve čtvrtek lidé vyšli do ulic s afghánskými vlajkami u příležitosti Dne nezávislosti, stříleli bojovníci Tálibánu do davu. Na místě je několik mrtvých, napsala agentura Reuters s odvoláním na svědka. Není jasné, zda lidé přišli o život kvůli střelbě nebo po ušlapání v tlačenici, kterou tálibové způsobili.

Tálibánci stříleli do protestujících Afghánců. Nejméně tři mrtví, desítky zraněných

Nejméně tři lidé zemřeli a více než desítka dalších utrpěla zranění při středeční demonstraci proti islamistickému hnutí Tálibán ve východoafghánském městě Dželálábád. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědky, podle nichž bojovníci Tálibánu protest násilně potlačili. Agentura AP s odkazem na zdravotnický zdroj píše o jedné oběti a šesti zraněných.

reklama