reklama
CNN Prima News demonstrace

demonstrace

Výpis příspěvků ke štítku „demonstrace“

Zemědělci na protest zapálili kupu slámy. Nelíbí se jim vládní změny v dotacích

20. ledna 2022 17:50

Zemědělci ve čtvrtek nedaleko Jesenice u Prahy protestovali proti změnám v nastavení dotací. Akce se zúčastnilo pět desítek lidí, velkou část tvořili novináři. Protestující na místě zapálili kupu slámy, kolem také projelo přes 30 troubících traktorů. K podobným akcím došlo i na dalších místech v ČR. Zástupci zemědělských organizací tím chtějí vyzvat vládu k jednání. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) kritikům vzkázal, že u něj mají dveře otevřené.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

16. ledna 2022 22:05

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

16. ledna 2022 17:32

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

Chceme dodat odvahu lidem v pohraničí. Aktivisté demonstrují za ukončení těžby v dole Turów

15. ledna 2022 11:48

Několik desítek aktivistů z Česka, Německa i Polska se v sobotu sešlo u brány polského hnědouhelného dolu Turów, aby demonstrovali za ukončení těžby v tomto dole v blízkosti hranice s Českem. Vzhledem ke koronavirovým omezením v Polsku nesvolali organizátoři hromadnou demonstraci a počítali s účastí do 30 aktivistů, uvedla jejich mluvčí Veronika Holcnerová. Nakonec jich ale přijelo více. Nelze vyloučit protidemonstraci polských horníků, kteří by uzavřením dolu přišli o práci.

Zemědělci zuří. Demonstrují před Úřadem vlády, bouří se proti změnám v dotacích

11. ledna 2022 18:53

Před Úřadem vlády demonstrují zemědělci proti změnám dotačních plánů na vyplácení peněz mezi lety 2023 a 2027. Předsedové pětikoalice je nyní projednávají. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka se na protestní akci sešlo kolem dvou tisíc lidí. Stejný počet uvedli také organizátoři v úvodu akce. Demonstraci s podtitulem O nás bez nás zorganizovala Agrární komora České republiky společně se Zemědělským svazem ČR.

Stovky lidí demonstrovaly proti opatřením i Válkovi. Studenti se na znamení protestu svlékli

11. ledna 2022 18:26

Na pražském Malostranském náměstí se v úterý sešlo několik stovek odpůrců opatření proti šíření covidu a povinnému očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let. Lidé protestovali také proti novele krizového zákona. Součástí demonstrace byl happening studentů proti ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09), při kterém se svlékli do půl těla. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která chystá další demonstrace po celém Česku.

Akt agrese řízený ze zahraničí, říká kazašský prezident o protestech. Podpořil ho Orbán

10. ledna 2022 20:49

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pondělí v telefonickém rozhovoru vyjádřil kazachstánskému prezidentu Tokajevovi solidaritu v souvislosti s nepokoji, které v zemi propukly začátkem roku. Informoval o tom na Facebooku maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Kasym-Žomart Tokajev k potlačení protestů nařídil do demonstrantů bez varování střílet a do země pozval jednotky některých zemí bývalého Sovětského svazu, včetně ruských výsadkářů.

reklama