CNN Prima News protest

protest

Výpis příspěvků ke štítku „protest“

Putin nemá dost novičoku k likvidaci kritiků. Ruská novinářka předpověděla jeho poslední den

11. května 2023 08:54

Kritiků ruského prezidenta Vladimira Putina je tolik, že by na jejich likvidaci neměl dostatek jedu novičok. V rozhovoru pro britskou Sky News to řekla bývalá novinářka ruské státní televize Marina Ovsjannikovová. Politika označila za izolovaného vůdce a předpověděla, že den ruské porážky na Ukrajině bude zároveň jeho posledním.

Hollywoodem zmítají stávky. Tvůrci se bouří, natáčení některých populárních pořadů má stopku

2. května 2023 11:33

V USA v úterý začala stávka hollywoodských scenáristů, kteří se s producenty nedohodli na zlepšení finančních podmínek a dalších zárukách. Ty se týkají i práce s umělou inteligencí. Od pondělní půlnoci tak nepracuje 11 500 tvůrců, které zastupuje sdružení filmových a televizních scenáristů (WGA), což může podstatně zpomalit přípravy na natáčení nových seriálů a filmů. Úplně se zastaví natáčení populárních talk show, jako jsou například ty s moderátory Jimmym Fallonem nebo Jimmym Kimmelem, napsala agentura Reuters.

Prvomájový protest Chceme mír! skončil fiaskem, nikdo nepřišel. Akci jsem rušila, tvrdí Volfová

1. května 2023 13:08

Na plánovanou pondělní demonstraci Chceme mír! na pražské Letné kromě novinářů a turistů téměř nikdo nepřišel. Akce se podle oznámení na pražském magistrátu měla konat v devět hodin ráno při události Prvního máje. Předsedkyně strany Česká suverenita Jana Volfová, jež akci plánovala, ji však prý již zhruba před měsícem rušila, jak sdělila redakci webu iDnes.cz. Informaci však zřejmě k rozčarování hrstky příchozích demonstrantů netlumočila dostatečně jasně. Sama Volfová se prý namísto původně zamýšleného protestu přidá k Jiřímu Paroubkovi a jeho hnutí Nespokojení, s nimiž půjde pokládat věnce.

Bouře v Izraeli sílí. V ulicích Tel Avivu protestovalo proti reformě justice 200 tisíc lidí

29. dubna 2023 21:16

V Izraeli v sobotu opět vyšly do ulic desetitisíce lidí demonstrovat proti justiční reformě prosazované vládou premiéra Benjamina Netanjahua. Podle odhadu místních médií se jen v Tel Avivu sešlo na 200 000 lidí. V tomto městě se protesty konají už 17. týden, tedy od začátku ledna. Proti sérii zákonů, které mají dát vládě větší pravomoc při jmenování soudců a omezit pravomoce nejvyššího soudu, podle serveru The Times of Israel protestovali Izraelci na 150 místech v zemi.

Sundejte je: Aktivisté narušili zápas na mistrovství světa. Fanoušci zuřili, hráči nechápali

18. dubna 2023 15:11

Dvojice ekologických aktivistů způsobila přerušení partií na mistrovství světa ve snookeru. Na jeden ze dvou stolů vyskočil muž v triku s nápisem Just Stop Oil a na plátno i hrací koule vysypal oranžový prášek. Na vedlejší stůl v sheffieldském divadle Crucible se pokusila vylézt žena, ale zabránil jí v tom jeden z rozhodčích. Incident pobouřil přítomné diváky, kteří svou nelibost dali najevo pokřikováním s žádostmi o zpacifikování narušitelů, které poté ochranka vyvedla.

Komentátor: Rajchlovy protesty? Slabota. Většina lidí se nechce spojovat s proruskou rétorikou

17. dubna 2023 16:30

Protesty proti vládě jsou velice slabé, lidé se nechtějí ztotožňovat s proruskou rétorikou pořadatelů. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Na nedělní demonstraci, kterou organizoval šéf strany PRO Jindřich Rajchl, dorazily tisíce lidí, přičemž zaplnily horní část Václavského náměstí. Později se protestující přesunuli k Úřadu vlády, kde někteří z nich přenocovali.

OBRAZEM: Silný start, poté debakl. Rajchl se lidského řetězu nedočkal, účastníci se unudili

16. dubna 2023 23:50

Krásné víkendové počasí, souběh několika krizí a desítky tisíc frustrovaných lidí. Předseda neparlamentní strany PRO Jindřich Rajchl měl na Václavském náměstí silný start. Před Úřadem vlády ČR ale protestujícím davům nadšení vyprchalo. Na lidský řetěz a blokádu vládních budov nakonec nedošlo – finální část demonstrace účastníky zkrátka unudila a začali odcházet po skupinkách domů. Na místě zůstalo jen protestní jádro, někteří jedinci se rozhodli před Strakovou akademií přespat. Podívejte se na naši fotoreportáž.

Demonstranti vtrhli do domu Novotného. Spal jsem, rýpl si do nich, pak dorazil na Václavák

16. dubna 2023 18:30

Krátce před začátkem nedělní demonstrace „Česko proti bídě“ se skupinka příznivců organizátora protestu a šéfa strany PRO Jindřicha Rajchla vydala k domu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Lidé ověšeni českými vlajkami a se symboly proti EU vnikli skrz vchodové dveře do domu a Novotnému do jeho poštovní schránky vhodili papíry s otázkami. U incidentu dozorovala policie. Komunální politik později uvedl, že celý „nálet na jeho byt prospal“. Pak s ukrajinskou vlajkou dorazil na Václavské náměstí.

Prahou prošel pochod podporovatelů tradičních rodin. Blokovali ho zastánci práva na potrat

15. dubna 2023 16:53

Centrem Prahy v sobotu odpoledne prošel pochod pořádaný Hnutím pro život ČR, který je manifestací zastánců tradičních rodin a odpůrců potratů. Pořadatelé žádali po vládě větší finanční podporu rodin. Demonstranty krátce na Čechově mostě blokovali zastánci práva na potrat, slovně se pak střetli i na několika dalších místech, a to včetně Václavského náměstí. Obě skupiny od sebe držela policie.

Policejní manévry: Kvůli soudu s exprezidentem vyrostly kolem Trump Tower bariéry

3. dubna 2023 05:32

Policie v New Yorku vztyčila kovové bariéry kolem mrakodrapu Trump Tower na Manhattanu a zablokovala také některé silnice poblíž budovy zdejšího soudu. Připravuje se tak podle agentury Reuters na možné protesty týkající se úterního vystoupení bývalého prezidenta Donalda Trumpa před soudem. Během něj má první trestně stíhaný exprezident USA prohlásit, zda se cítí vinen, či nevinen v případu platby za mlčenlivost pornoherečky Stormy Daniels.