CNN Prima News protest

protest

Výpis příspěvků ke štítku „protest“

Nebývalé protesty přinesly své ovoce. Čína uvolňuje některá proticovidová opatření

7. prosince 2022 08:06

Čína skoro po třech letech částečně uvolňuje přísná protikoronavirová opatření, která ohrozila ekonomický chod země, vedla k frustraci ve společnosti a nedávno vyvolala vlnu protestů. Lidé, kteří mají jen lehké příznaky covidu-19 a pacienti zcela bez symptomů budou moci nově strávit izolaci doma. Oznámila to Národní zdravotní komise (NHC).

Írán zruší mravnostní policii. Její zákroky vyvolaly v zemi masivní protesty

4. prosince 2022 10:48

Íránský generální prokurátor oznámil zrušení mravnostní policie, jejíž zásah stál u zrodu současných protivládních protestů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na zprávu íránské agentury ISNA. Podle ní generální prokurátor Mohammad Džafar Montazerí mluvil o konci mravnostní policie na sobotním náboženském setkání ve městě Kom.

Aktivisté chtěli narušit koncert filharmonie. Nepočítali ale s pohyblivým zábradlím

28. listopadu 2022 17:28

Po radikálních protestech v ulicích a známých evropských galeriích přišly na řadu i koncerty. Dva klimatičtí aktivisté z Letzte Generation (Poslední generace) chtěli minulou středu narušit koncert v německé Elbphilharmonie. Podle svého plánu se přilepili k zábradlí u dirigentského pultu. To ale nebylo připevněné k zem, a tak jejich protest neměl dlouhého trvání. Za potlesku diváků tak dvojice rychle skončila v zákulisí.

Protesty v Číně: Lidé volají po pádu diktatury. Demonstrace se ale mohou otočit proti nim

27. listopadu 2022 14:17

Protesty proti covidovým opatřením a politice tzv. nulové tolerance se rozhořely v řadě čínských měst. Jedním z nich je i město Šanghaj, kde protestující uctívali památku nejméně deseti lidí, kteří zahynuli při požáru výškové budovy v západočínské provincii Sin-ťiang. Protestující provolávali hesla jako: „My chceme svobodu“ nebo „Pryč s komunistickou stranou Číny“. Podle amerického profesora Ja-šenga Chuanga z ekonomické fakulty univerzity v Massachusetts ale demonstrace mohou přinést i utažení šroubů ze strany komunistického režimu.

Čína hlásí rekordní počet nakažených covidem. Lidé protestují proti tvrdým opatřením

27. listopadu 2022 05:49

Čína za uplynulých 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nákazy koronavirem od začátku pandemie. Testy tam odhalily 39 791 nových případů infekce, přičemž 3 709 nakažených vykazovalo příznaky nemoci a dalších 36 082 infekcí bylo asymptomatických. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Média zároveň informují o protestech proti pandemickým opatřením v některých čínských městech.

Záběry policejního násilí: Prezident Tokajev tvrdě potlačil protesty v Kazachstánu

26. listopadu 2022 20:59

Kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev před několika málo dny drtivě uspěl ve volbách a může se tak těšit na další funkční období. To se však nepozdává mnohým obyvatelům bývalé sovětské republiky. Řada Kazachů proto vyšla protestovat do ulic. Proti nim však zakročil Tokajev a jeho síly. Objevují se záběry, na kterých policie brutálně potlačuje protesty běžných občanů. Drsné nepokoje Kazachstán zažil už na začátku letošního roku.

Uhořeli kvůli covidovým restrikcím lidé? Město Ujgurů se bouří proti dlouhému lockdownu

26. listopadu 2022 11:39

V západočínské provincii Sin-ťiang, která do obecného povědomí vešla kvůli postupu Pekingu vůči muslimské menšině Ujgurů, vypukly kvůli přísné protipandemické politice čínské vlády silné protesty. Nepokoje v metropoli Urumči, které jsou tam jinak spíše vzácné, vyvolal požár výškové budovy, při němž v noci na čtvrtek zahynulo nejméně deset lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

Asi měli ruskou navigaci. Komentátor si rýpl do demonstrantů, stáli před jinou budovou ČT

17. listopadu 2022 23:31

Česko si 17. listopadu připomnělo výročí sametové revoluce a uzavření vysokých škol nacisty. Po celé zemi probíhaly pietní akce, ale i protesty. Prahou procházely tisíce demonstrantů, kteří vyrazili k budově ČT. Několik stovek z nich později večer navštívilo v té době stále zaplněnou Národní třídu, kde narušili pokojnou akci. Politický komentátor Martin Schmarcz, který byl hostem ve vysílání CNN Prima NEWS, si nemyslí, že by byl tento protest nějak významný. Analytik si rovněž neodpustil ironickou poznámku na adresu proruských demonstrantů.