reklama
CNN Prima News protest

protest

Výpis příspěvků ke štítku „protest“

Bitva na magistrátu o zahrádky hospod v centru Prahy graduje. Ve hře jsou i úplatky

Již několik měsíců současné vedení Prahy řeší kultivaci veřejného prostoru v historickém srdci města. V rámci toho rozhodlo o zrušení nájemních smluv celkem 65 zahrádek v centru. Většině z nich město ale plánuje nabídnout nové nájemní smlouvy. Přestože už více než padesátka výpovědí z nájmu odešla, restauratéři se bouří a ve čtvrtek večer plánují zrušení předzahrádek ještě zvrátit. Mezi nimi i zástupci vlivného pražského podnikatele, který je právě kvůli boji za zahrádky podezřelý z uplácení politiků. Na jejich stranu se staví i opozice ANO a ODS.

Nechtění Američané v Premier League. My určujeme, kdy budete hrát, vzkazují fanoušci

Chvilková účast v projektu Superliga způsobila třesk, který zdaleka neskončil vystoupením dotčených klubů. Zlobu fanoušků schytávají zejména američtí majitelé Arsenalu Londýn a Manchesteru United. Příznivci „rudých ďáblů“ v neděli protestovali přímo na ploše stadionu Old Trafford. Poselství za poměrně dramatických okolností bylo zřejmé – upřednostnění chamtivosti nad samotným sportem a zájmem fanouškovské komunity je nepřijatelné.

Kulhánek ruskému velvyslanci oznámí další kroky Česka. Jaké varianty jsou ve hře?

Aktualizováno

Ruského velvyslance v Praze, kterého si předvolal vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), přijme v pondělí večer již nově jmenovaný ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Pro web iDNES.cz to potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO). Dá se očekávat, že Kulhánek naváže na Hamáčkův záměr sdělit velvyslanci protest proti reakci Kremlu poté, co Praha kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 vyhostila 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli podle českých úřadů napojeni na ruské tajné služby.

Polonahá aktivistka narušila loučení s princem Philipem. Ženě teď hrozí vězení

Velký poprask vzbudila v sobotu nedaleko hradu Windsor žena, která si svlékla tričko a polonahá běžela ulicí před zraky Britů truchlících za prince Philipa. Policie později narušitelku identifikovala jako ekologickou aktivistku Marissu Scottovou a obvinila ji z trestného činu obtěžování. Ženu čeká soud, v případě prokázání viny může skončit i ve vězení.

reklama