reklama
CNN Prima News protest

protest

Výpis příspěvků ke štítku „protest“

Greta sepsula klimatickou konferenci. Vaše bla, bla, bla nás unavuje, vzkázala lídrům

5. listopadu 2021 18:24

Tisíce převážně mladých lidí v pátek v Glasgow demonstrují za rychlejší kroky k ochraně klimatu. Děje se tak necelý týden poté, co v tomto skotském městě začala klimatická konference COP26. Účastníci páteční demonstrace volají po „systémových změnách“ a klimatické spravedlnosti, zejména pro chudší státy. Na transparentech jsou k vidění slogany jako „Kapitalismus zabíjí planetu“, „Jednejte ihned!“ či „Dinosauři si také mysleli, že jim zbývá čas“, píše agentura DPA. Švédská aktivistka Greta Thunbergová v projevu po pochodu městem označila klimatickou konferenci za neúspěšnou a poznamenala, že světoví lídři usilují o zachování stávajícího pořádku. Dodala, že mladí lidé nestojí o prázdné sliby.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

25. září 2021 15:44

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Zloministře, dejte si pozor, vzkázal Landa Vojtěchovi a vyzval lidi k občanskému odporu

15. září 2021 12:42

Zpěvák a zakladatel iniciativy Žlutý špendlík Daniel Landa vyzval lidi k občanskému odporu proti vládě. Nelíbí se mu koronavirová opatření, jako je například nutnost nošení roušek nebo očkovací kampaň ministerstva zdravotnictví. „Covid je přemrštěn a využit k tomu, aby zavládla nová totalita,“ řekl Landa na středeční tiskové konferenci. Kritizují ho politici, právníci i veřejnost.

Sledujte ZÁZNAM: Sjednoťme se proti zdravotní diktatuře. Landa vyzve lidi k odporu

15. září 2021 10:45

Ve středu dopoledne začne tisková konference, na které vystoupí zpěvák Daniel Landa společně s týmem právních expertů iniciativy Žlutý špendlík. Organizace chce vyzvat veřejnost k občanskému odporu. Nelíbí se jí totiž nutnost nosit na některých místech roušky, problém má také s očkovací kampaní ministerstva zdravotnictví. Tiskovou konferenci můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Před Sněmovnou se hlasitě demonstrovalo, desítky protestujících zaútočily na policisty

7. července 2021 10:32

Před Poslaneckou sněmovnou se sešly stovky demonstrantů. Protestovali proti vládním covidovým opatřením. Desítky protestujících zaútočily odpoledne na policisty, kteří zadrželi jednoho demonstranta. Část lidí držela české vlajky, někteří dorazili s transparenty s nápisy „Stop očkování dětí“ nebo „Pro svobodu volného pohybu“.

reklama