reklama
CNN Prima News Kimi Räikkönen

Kimi Räikkönen

Výpis příspěvků ke štítku „Kimi Räikkönen“

Komentátor o Räikkönenovi: Image salámisty není pravá. Byl neloajální vůči prostředí F1

12. září 2021 10:33

Kimi Räikkönen končí se svým hobby. Originál ze světa formule 1 si za dlouhá léta v seriálu získal u fanoušků velkou popularitu pro svůj přístup, který vzbuzoval dojem, že je pro něj slavný motorsport jen koníčkem. „Nemyslím to špatně, ale skutečného Kimiho Räikkönena neměla veřejnost možnost poznat,“ říká k 41letému Finovi komentátor závodů F1 Tomáš Richtr. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví i o jiných tématech týkajících se populárního festivalu rychlosti.

Kimi Räikkönen končí ve formuli 1. Chce si po dvaceti letech užívat života

2. září 2021 15:01

Kimi Räikkönen končí po dvaceti letech ve formuli 1, svým fanouškům to oznámil na sociálních sítích. „Nebylo to snadné rozhodnutí, ale po této sezóně je čas na nové věci,“ sdělil jedenačtyřicetiletý bývalý mistr světa na svém instagramovém účtu. Svou úspěšnou kariéru zakončí v týmu Alfa Romeo, kde působí již třetím rokem. Letos získal v dosavadních dvanácti závodech pouze dva body za dvě desátá místa.

Bývalý ragbista jako zjevení mezi šipkaři. Kdo je namakaný čerstvý mistr světa?

4. ledna 2021 19:59

Přezdívku „Iceman“ má sportovní komunita už pevně zažitou ve spojitosti s pilotem formule 1 Kimim Räikkönenem. Poslední roky na sebe ale upozorňuje také jiný „Ledový muž“. Šipkař Gerwyn Price dosáhl o víkendu vrcholu své kariéry, když získal titul mistra světa. Díky tomu bral prémii v hodnotě 500 000 liber (zhruba 14,5 milionu korun) a také post světové jedničky. O úspěšném pětatřicetiletém Velšanovi promluvil pro CNN Prima NEWS přední český hráč Adam Gawlas.

Volant, rukavice a pití ke mně. Čím vším už pobavil „diktátor" formule 1 Räikkönen?

20. září 2020 08:17

Takřka přesně před dvaceti lety poprvé usedl do monopostu formule 1, kdy testoval vůz stáje Sauber. V jejích barvách se také v následující sezoně 2001 stal stabilní součástí královny motorsportu. Finský pilot Kimi Räikkönen je nyní suverénně nejstarším jezdcem slavného seriálu. Ze své pozice otřískaného závodníka si může dovolit peskovat lidi z vlastního týmu – aktuálně Alfa Romeo. A činí tak velmi často.

reklama