reklama

Kladno, Ostrava, Slaný, pražské Vinohrady. Ozbrojených útoků v nemocnicích přibývá

V kladenské nemocnici se o víkendu střílelo. Podle prvních závěrů policie se o život připravil senior, který ležel na infekčním oddělení. Podrobnosti ale zatím policisté nezveřejnili a mlčí i nemocnice. Zdaleka přitom nejde o první případ, kdy někdo použil zbraň v lůžkovém zdravotnickém zařízení.

reklama

Výstřel se v kladenské nemocnici ozval v neděli zhruba v jedenáct hodin dopoledne. Na místo vyjížděli policisté, jenomže nebylo koho stíhat. Muž, který stiskl spoušť, mířil hlavní sám na sebe. Mohl mít obavy z nemoci, protože ležel na oddělení, kde jsou hospitalizováni pacienti s koronavirem. Zda on sám byl pozitivní, zatím policie neřekla.

K tématu

Ani nemocnice není příliš sdílná. CNN Prima NEWS ji požádala o vyjádření. „Okolnosti úmrtí včetně přítomnosti zbraně u pacienta je předmětem vyšetřování Policie ČR. V tomto okamžiku vám k celé tragické události nemůžeme poskytnout žádné další informace,“ napsala mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Lékaři ani sestry nemají povinnost ani čas kontrolovat, co si s sebou lidé na hospitalizaci berou. O ozbrojených pacientech v nemocnicích přitom CNN Prima NEWS informovala již několikrát.

V lednu letošního roku začal v noci na intenzivní péči ve Slaném běsnit pacient. Vyrval si kanylu z ruky. Vzal nůž a ohrožoval personál. Nakonec jej vrhl mezi zdravotníky. „Po varování byl použit výstřel do nohy pacienta, čímž došlo k jeho eliminaci s minimálním zraněním. Myslím, že situace byla zvládnuta nejlepším možným způsobem,“ sdělil ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček. Paradoxně pak pacientovi pomáhali ti, které předtím ohrožoval.

„Nedělejme z nemocnic vězení. Neprohlížejme osobní věci pacientům. Je to samozřejmě velmi nepříjemná situace. Nezobecňoval bych to, všude je nějaké nebezpečí fatální,“ řekl tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Sedm mrtvých po střelbě v ostravské fakultní nemocnici

Slova tehdejšího ministra mohla někomu připadat poměrně zarážející. Zřejmě každý ještě v živé paměti střelbu v ostravské nemocnici, kam 10. prosince loňského roku na oddělení traumatologie přišel ozbrojený muž. Bez varování a z bezprostřední blízkosti střelil devět lidí, přežili pouze dva. Střelec z místa utekl. Než ho stačili chytit policisté, spáchal sebevraždu.

V březnu 2019 zase čtyřiasedmdesátiletý muž začal střílet na pokoji v pražské nemocnici Na Vinohradech. Postřelil dva pacienty, jeden z nich zranění podlehl. Útočníka odzbrojily sestry a policie ho začala stíhat. „Kriminalisté nyní obviněného stíhají za trestný čin vražda a vražda ve stádiu pokusu,“ řekl tehdy policejní mluvčí Jan Daněk.

Střelec se ale nakonec před soud nedostal. Než se případem začala zabývat justice, zabila ho nemoc, se kterou na hematologii ležel. Případ tak policisté museli odložit.

K tématu

Tagy: střelba sebevražda Ostrava Středočeský kraj Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Slaný útok nožem FN Ostrava Fakultní nemocnice Ostrava Praha nemocnice Policie ČR Kladenská nemocnice

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama