reklama
CNN Prima News Klára Dostálová

Klára Dostálová

Výpis příspěvků ke štítku „Klára Dostálová“

Nový stavební zákon zruší všechny uzávěry. Stát ignoruje problémy měst, varuje Praha

Nový stavební zákon zruší den po zveřejnění ve Sbírce zákonů všechny stavební uzávěry, řekl náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (TOP 09). Majitelé pozemků podle něj budou moci bez ohledu na město zažádat o uzemní rozhodnutí pro stavby, pokud jejich záměr neodporuje územnímu plánu. To může ohrozit budoucí rozvoj takzvaných brownfieldů nebo velké dopravní stavby.

ANO, SPD a komunisté spojili síly: Sněmovna stvrdila nový stavební zákon

Sněmovna přehlasovala senátní veto a stvrdila nový stavební zákon. Vláda si od něj slibuje rychlejší stavební řízení a dodržování lhůt. Zákon se připravoval několik let a ministerstvo pro místní rozvoj, které ho předložilo, ho považuje za zásadní. Odpůrci varují, že vzdálí úřady občanům, a stavební řízení naopak zkomplikuje. S prosazením zákona pomohly hlasy šesti poslanců KSČM.

Foťte se před Penamem, děvenky. Starostka odmítla návštěvu Schillerové s Dostálovou

Starostka Mladých Buků v Krkonoších Lucie Potůčková (STAN) na sebe v úterý strhla pozornost, když na sociálních sítích informovala, že odmítla návštěvu dvojice ministryň Aleny Schillerové a Kláry Dostálové (obě za ANO). Ty se chtěly přijet vyfotit ve škole, jejíž přestavba byla úspěšně financována z evropských fondů. Dostálová v reakci na rozhodnutí jen poznamenala, že starostka vyměnila politický boj za možnost rozvíjet svou obec.

Dotace po tornádu se o dary ze sbírek nesníží, ujistila Dostálová. Omluvila se za zmatky

Dotace z programu Živel se nebudou podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) snižovat o dary z veřejných sbírek. Lidé, kteří jsou pojištění, budou zvýhodněni. Do celkových nákladů na obnovu bydlení se bude počítat místo celého pojistného plnění jen 70 procent. Úpravu doznala také možnost převodů vlastnického práva na byt či dům, nově je budou moci mezi sebou převádět například rodinní příslušníci. Na mimořádném jednání to ve středu schválila vláda, sdělila Dostálová.

Lidé s exekucí mají po tornádu problém. Nemusí dostat peníze ze sbírek ani od státu

Je to zločin a krádež peněz z veřejných sbírek. Takové reakce vyvolal záměr vlády krátit dvoumilionovou dotaci pro lidi postižené řáděním tornáda o dary ze sbírek. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v úterý nakonec slíbila, že se dotace krátit nebudou. Problém má ale až 450 lidí v exekuci. Těm totiž hrozí, že nemusí dostat vůbec žádné peníze, tedy ani ze sbírek, ani od státu.

Chaos v penězích pro Moravu. Dostálová nejdřív sjela Fialu, pak svedla vinu na úředníky

Kvůli peněžním darům pro obce na jižní Moravě postižené tornádem se rozhořel ostrý politický spor. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž stanovilo, že lidem, kterým pomohou dobročinné sbírky, se budou krátit dotace poskytnuté státem. Opozice proto ministryni Kláru Dostálovou (za ANO) obvinila ze znárodnění peněz. Šéfka resortu nejprve kritizovala opozici, že síří lží. Poté chybu uznala a svedla ji na úředníky.

Lidé dostanou po tornádu dva miliony korun na opravy, firmy milion na vybavení

Stát podnikatelům na Moravě podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) uhradí 80 až 100 procent výdajů na pořízení nového majetku. Maximální výše podpory je milion korun, schválila vláda na pondělním jednání. Firmy se také dočkají delší lhůty na zaplacení daní nebo podání daňového přiznání. Škody po řádění tornáda se odhadují na 14 až 15 miliard korun.

Schillerová přirovnala stav jižní Moravy k válce. Jak budou moci lidé čerpat peníze?

Lidé z postižených obcí tornádem mají můj respekt a obrovský obdiv, dá se to přirovnat k situaci, která mohla být za války, uvedla v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zároveň vyjmenovala, jaké dotační programy pro obyvatele postižených obcí bude vláda v pondělí schvalovat a jak budou lidé moci čerpat peníze od státu.

Dostálová: Po zjednodušení stavebního řízení ubude úředníků. Bude to chaos, říká Hřib

Změna stavebního zákona by měla přinést zjednodušení při zadání stavebního povolení. To by se podle ministryně pro místní rozvoj mělo promítnout i do stavu pracovníků na úřadech. „S novým stavebním zákonem ubude zhruba 40 procent agendy, protože skutečně zjednodušujeme stavební řízení a tím pádem nebude potřeba tolik stavebních úředníků,“ zmínila v pořadu 360° ministryně. Proti tomu se však ohrazuje pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

reklama