CNN Prima News Klára Dostálová

Klára Dostálová

Výpis příspěvků ke štítku „Klára Dostálová“

Nerudová rázně k Babišovi: Začněte se chovat slušně. Probouzíte v lidech nejnižší pudy

Danuše Nerudová se na sociálních sítích ostře pustila do Andreje Babiše. Šéf ANO podle lídryně hnutí STAN do Evropského parlamentu probouzí v lidech nejnižší a nejhorší pudy. „Skutečný státník by měl dělat přesný opak. Pane Babiši, prosím, uklidněte situaci a začněte se chovat slušně,“ vzkázala ekonomka expremiérovi poté, co se na ni za kritiku ANO podle jejích slov sesypala lavina osobních útoků. Babiše se zastala místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (za ANO).

Spor ve studiu kvůli migraci: Česko má výjimku, ujišťoval Lochman. Dostálová ho vinila ze lží

V migračním paktu máme vyjednanou výjimku, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda poslaneckého klubu hnutí STAN a člen sněmovního zahraničního výboru Ondřej Lochman. Podotkl, že Česká republika je totiž pod silným migračním tlakem z Ukrajiny. Hnutí ANO zároveň obvinil, že v roce 2021 říkalo lidem, že do „chat a domů přijdou migranti“. Proti tomu se ale ohradila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (za ANO) a zdůraznila, že předchozí vláda se ilegální migraci snažila zabránit. Lochmana také nařkla ze lži, jelikož výjimku nemá Česko, ale všechny země, které mají uprchlíky pod dočasnou ochranou, a že o všem rozhoduje Evropská komise.

Knotek: ANO má tah na bránu. Pirátům bych nesvěřil ani stánek s párkem v rohlíku

Hnutí ANO má tah na bránu, Piráti si oproti tomu spíše staví vzdušné zámky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Ondřej Knotek (ANO), který byl mezi roky 2012 až 2015 členem Pirátské strany. Kromě jiného se rozpovídal o kampani do evropských voleb i o sporech s Ditou Charanzovou. „Veškerou pozornost a slávu chtěla brát na sebe. Nám to primárně nevadilo, dokud se aspoň trochu chovala týmově,“ prohlásil člen ANO.

Sledujte velkou politickou diskusi v Partii: Richterová, Dostálová, Pospíšil a Hrnčíř

Českem otřásla podmínka za znásilňování nevlastní dcery. Chrání stát oběti, nebo pachatele? Také o tom v Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS a bývalá šéfka resortu z hnutí ANO Taťána Malá. Následuje velká politická diskuse. Pozvání přijali Olga Richterová (Piráti), Jiří Pospíšil (TOP 09), Klára Dostálová (za ANO) a Jan Hrnčíř (SPD). Partii můžete sledovat v neděli 28. ledna od 11 hodin na Primě, CNN Prima NEWS nebo ve videu v úvodu tohoto článku.

Neakceptovatelné, shodli se poslanci o podmínce za znásilnění. Musíme to změnit, říká Rakušan

Rozsudek o podmínce pro otčíma dlouhodobě znásilňujícího nevlastní dceru je podle zatím dostupných informací o kauze neakceptovatelný, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Michael Kohajda (za KDU-ČSL) a Klára Dostálová (za ANO). Nad verdiktem se na sociální síti X pozastavil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je třeba zjistit, jak je možné, že odsouzený za takové činy může od soudu odejít s podobným trestem, a změnit to.

Bartoš postupuje v digitalizaci nelegálně, říká Dostálová. Napravujeme vaše škody, reagoval

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v minulém týdnu zrušil tendr na digitalizaci stavebního řízení, který ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo v březnu. Podle bývalé ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) za to může skutečnost, že MMR v čele s ministrem Ivanem Bartošem (Piráti) postupovalo nelegálně. To však pirátský předseda odmítá s tím, že se snaží pouze napravit škody, které při přípravě digitalizace stavebního řízení učinila Dostálová ještě ve funkci ministryně.

Vláda intenzivně jedná o přijetí eura, prozradil ministr. Podraz na voliče, zní z opozice

Vláda intenzivně jedná o tom, jak se ke vstupu do eurozóny postavit, řekl v pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Nevyloučil ani možnost, že by mohlo dojít k zahájení vstupu do mechanismu ERM II. Tento krok však exministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) a bývalý europoslanec Petr Mach (nyní SPD) označili za podraz na voliče.

Dostálová ostře k Výbornému: Přestaňte si lhát do kapsy, jinak vaše strana nepřekročí 3,5 %

Lidovci musí lépe komunikovat, aby znovu získali důvěru veřejnosti, řekl v Partii Terezie Tománkové ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v reakci na exkluzivní volební model agentury STEM, podle kterého KDU-ČSL disponuje podporou pouhých 3,5 procenta voličů. Podle Výborného bude vítězstvím dotáhnutí důchodové reformy. Místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (za ANO) však vyzvala Výborného, aby si přestal lhát do kapsy.