CNN Prima News Klára Dostálová

Klára Dostálová

Výpis příspěvků ke štítku „Klára Dostálová“

Placení za šíření blbé nálady, volební průzkumy v hospodách i mlaskání. Co zaznělo v Partii?

9. ledna 2023 05:11

Předvolební nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla ve znamení překřikování a ostrých výměn názorů. Pod palbu ze strany všech zbylých hostů se dostal šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Ten pobavil zbytek osazenstva diskuzní relace snahou vysvětlit své interní předvolební průzkumy i sdílení volebního modelu od neexistující výzkumné agentury. Na jeho výroky a tvrzení reagovali exministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) a ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podívejte se na nejlepší hlášky z Partie.

Hádka i smích. Okamura vysvětloval sdílení smyšleného průzkumu, ve studiu plály emoce

8. ledna 2023 15:29

Kroucení hlavou, hlasitý smích i skákání do řeči. Takových reakcí se dočkal šéf opozičního hnutí SPD Tomio Okamura, když se snažil vysvětlit, proč sdílel na svých sociálních sítích předvolební průzkum k prezidentským volbám od neexistující agentury STAR Research. Ta připisovala poslanci Jaroslavu Baštovi přes 18 procent hlasů. „Já nevím u žádné agentury, jestli existuje. Žádnou jsem nikdy nepotkal,“ nechal se slyšet Okamura v Partii Terezie Tománkové, čímž pobavil zbytek hostů ve vysílání.

Okamura: Babiš nemá šanci. Děláme vlastní průzkumy, naši lidé chodí do restaurací, je nás víc

8. ledna 2023 11:52

Andrej Babiš (ANO) nemá ve druhém kole šanci. Říkají to i naše interní průzkumy, uvedl šéf hnutí SPD Tomio Okamura v nedělní Partii Terezie Tománkové. Podle něj se členové a podporovatelé SPD chodí ptát do restaurací a mezi přáteli, přičemž má jít o vzorky tisíců lidí. Podotkl, že by v hypotetickém duelu mezi generálem Petrem Pavlem a poslancem Jaroslavem Baštou většina voličů pětikoalice nedala hlas bývalému náčelníkovi generálního štábu.

Síkela není silný hráč, zaspal, šili politici do ministra. Ruce pryč od něj dal i Kuba z ODS

4. prosince 2022 21:59

Jozef Síkela (STAN) zaspal, není silný hráč, pustila se do ministra průmyslu a obchodu v nedělní Partii Terezie Tománkové místopředsedkyně Sněmovny za ANO Klára Dostálová. Podobně ministra ale kritizují za celoevropské řešení energetické krize i další politici. Ruce pryč od něj dal v pořadu i jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Zastal se ho ale zástupce Pirátů Jakub Michálek.

Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala Dostálová. V tajné volbě porazila Okamuru

16. listopadu 2022 15:18

Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala nominantka opozičního hnutí ANO Klára Dostálová. Ve středeční tajné volbě porazila předsedu SPD Tomia Okamuru (SPD). Dostálová tak obsadila pozici ve vedení dolní komory po Janě Mračkové Vildumetzové (ANO), která rezignovala koncem září. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Dostálová by měla ve vedení Sněmovny nahradit Vildumetzovou. Hlasovat se bude za dva týdny

13. října 2022 09:25

Poslanecký klub ANO navrhl na místopředsedkyni Sněmovny bývalou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Ve funkci má nahradit bývalou místopředsedkyni za ANO Janu Mračkovou Vildumetzovou, která ke konci září rezignovala. Informaci po ranním jednání klubu ANO uvedla jeho předsedkyně Alena Schillerová. Nominaci zatím neprobírala s koaličními stranami, bude s nimi teprve jednat.

Síkela se z chyb poučil. Udělal velký kus práce, kterou vnímám kladně, míní Pekarová

10. října 2022 08:55

Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zastala ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), do kterého se často strefuje opozice. Viní ho z neschopnosti i chaotické komunikace. Předsedkyně TOP 09 je však přesvědčena, že za Síkelou stojí konkrétní práce i výsledky.

Nemáme žádné rafinerie, stěžovala si Dostálová. Jednu prodal Babiš, připomněl jí Kalousek

9. října 2022 20:50

Společnost Unipetrol pomáhal zprivatizovat Andrej Babiš (ANO), je to dodnes nevyšetřený zločin, napsal exministr financí Miroslav Kalousek na sociálních sítích. Reagoval tím na slova bývalé šéfky resortu pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO), která v nedělní Partii Terezie Tománkové uvedla, že se české rafinérie rozprodaly v 90. letech. Už ovšem nezmínila, že Babiš sehrál určitou roli při privatizaci Unipetrolu, který nyní patří Polákům. „Ach, ta selektivní paměť,“ rýpnul si Kalousek do exministryně.

Dostálová: Rada ministra Síkely je za hranou. Je jako útočník z pralesní ligy, nahraďte ho

9. října 2022 11:42

Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) pobouřil svým výrokem, že se mají velké podniky tvářit jako malé či střední. Bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) proto i vzhledem k dalším přešlapům ministra uvedla, že by vláda měla nahradit útočníka z pralesní ligy prvoligovým hráčem v oblasti průmyslu. Vládu kritizovala také za chaos v opatřeních, kdy například zrušila úsporný tarif pro příští rok.