CNN Prima News Klatovy

Klatovy

Výpis příspěvků ke štítku „Klatovy“

Drama v Klatovech: Srazila se přistávající letadla. Mezi zraněnými byly i děti

7. května 2023 22:23

Během přistávacího manévru se v neděli na letišti v Klatovech srazila dvě ultralehká letadla, zranili se při tom čtyři lidé. Na místě zasahovali hasiči, kteří museli cestující z jednoho stroje vyprostit. K nehodě letěl i vrtulník letecké záchranné služby. Mezi zraněnými byli dva zhruba padesátiletí muži a dvě děti, přičemž nejmladšímu jsou podle informací CNN Prima NEWS pouhé dva roky.

Máte 57 let zpoždění. V lékárně v Klatovech nabízeli prášek z jednorožce i pouštěli žilou

23. dubna 2023 13:03

Zajímá vás, jak se kurýrovalo v období baroka? Věděli jste, že lékárníci neboli apatykáři vyráběli medikamenty z mořských korálů, zvířecích ostatků či lidské krve? Využívali také techniky pouštění žilou, přikládali pijavice a velice originálním způsobem pomáhali lidem, na kterých parazitovaly tasemnice. Vítejte na skutečně magickém místě –⁠ v barokní lékárně U bílého jednorožce v Klatovech.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Jak znáte Tereziino údolí a krypty s mumiemi v Klatovech?

4. března 2023 23:32

Pořad Prima Česko přinesl divákům nejen další porci tipů na výlet, ale také mrazení v zátylku. Mnozí z diváků ho mohli pociťovat při sledování reportáže z klatovských krypt, kde už po staletí odpočívají mumie. Do historie se sledující mohli ponořit při návštěvě Tereziina údolí na jihu Čech a manuálně zruční diváci jistě ocenili práci Miroslava Nečase ze Šumperka, který postavil repliku staroměstského orloje. Kdo rád čte, určitě ho nadchl tip na návštěvu Knihovny Václava Havla. A chybět samozřejmě nemohla ani zvířata, tentokrát jsme se vydali do Farma parku u Toma na Plzeňsku.

Za vraždu syna půjde do zabezpečovací detence. Radši trest smrti než prášky, brblal u soudu

10. října 2022 11:41

Krajský soud v Plzni poslal v pondělí do zabezpečovací detence šestačtyřicetiletého muže, který letos v březnu v Dešenicích na Klatovsku zavraždil svého syna. Po činu se muž pokusil spáchat sebevraždu – vyskočil z okna a způsobil si těžká poranění mozku. Podle znalkyně byl v době činu nepříčetný a nedokázal rozlišit nebezpečnost svého jednání ani ho ovládat. Vzhledem k tomu není za své jednání odpovědný. Soud tak vyslyšel návrh státního zástupce o umístění muže do detence, neboť jeho další pobyt na svobodě označila znalkyně jako společensky nebezpečný a jeho další chování za zcela nevyzpytatelné. Rozsudek není pravomocný.

Otřesná chyba domažlických lékařů: V břiše pacienta měli nechat roušku. Muž málem zemřel

11. července 2022 15:27

Před rokem podstoupil šestapadesátiletý Pavel H. operaci tlustého střeva v Domažlické nemocnici. Po operaci ho ale trápily problémy a později zjistil, že mu lékaři v břiše zapomněli chirurgickou roušku. Případem, na který upozornil web novinky.cz, se již zabývá státní zastupitelství. Na dotaz CNN Prima NEWS nemocnice své pochybení odmítla a označila tyto informace za „ne zcela pravdivé“.

Skialpinista dostal za napadení strážců šumavského parku pokutu. Hrozilo mu i vězení

3. května 2022 09:08

Devětatřicetiletý muž, kterého policisté obvinili z útoku na dvojici strážců šumavského národního parku, dostal u soudu pouze pokutu 30 tisíc korun. Původně mu přitom hrozilo i vězení. Rozsudek však zatím není pravomocný. K incidentu došlo letos v únoru, skialpinista ze Železnorudska se bránil, že ochránci přírody ho napadli jako první.