reklama

Klaus o Babišovi mladším: Podvodná manipulace režiséra Klusáka, která pomůže ANO

Bývalý prezident Václav Klaus okomentoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS roztržku mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a jeho synem Andrejem mladším. Uvedl, že Andrej Babiš mladší je obětí naprosté manipulace. Bývalá hlava státu se také opřela do režiséra Víta Klusáka, který s Babišem mladším na místě incidentu byl.

reklama

Podle exprezidenta Babiš junior na mítink hnutí ANO nevtrhl. „Jeho syn tam byl vtržen panem Klusákem. Stal se obětí naprosté manipulace, to snad vidí každý člověk. Myslím, že reakce premiéra byla racionální. Jestli si pan Klusák myslí, že tohle premiéra Babiše poškodí... Taková věc je naaranžovaná,“ míní Klaus.

Každý „myslící člověk“ podle Václava Klause vidí, že to je „nastrčené a narafičené“. „Myslím, že jestli to mělo premiérovi hlasy ubrat, spíše mu je to přidá. Lidé si řeknou, že takto ne,“ okomentoval událost, která se odehrála na čtvrtečním startu předvolební kampaně hnutí ANO.

Exprezident uvedl, že pro premiéra je situace neštěstím. „Myslím, že zejména můj starší syn polemizuje s každým, i se svým tatínkem. Neumím si ale představit, že by se do něčeho takového pustil. To určitě ne,“ reagoval Klaus.

Jsem psychicky v pořádku

Babiš mladší nečekaně dorazil na zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem. „Budu se bránit a bojovat. Dělám to nejen za sebe, ale i za ostatní lidi kolem mě. Dnes máš narozeniny, jsem naštvaný, ale mám informace, že jsem psychicky v pořádku. To by měla být nejlepší věc, kterou bys měl slyšet na své narozeniny,“ prohlásil. Dodal, že Babiš oblbuje český národ. „Měj se. See you again,“ řekl na závěr v angličtině Babiš junior svému otci.

Babiš junior novinářům řekl, že v Ústí nad Labem byl náhodou s režisérem Klusákem, který je skoro-švagr marketingového stratéga hnutí ANO Marka Prchala.

Premiér působil smutným dojmem. Svého syna poslouchal a nic neřekl. „Chci k tomu jen říct, že jsem se o svého syna vždycky staral. Myslím, že všichni dobře vědí, co se stalo a kdo zneužívá mého syna. Nechci se k tomu vyjadřovat, mrzí mě to,“ řekl Babiš po odchodu syna novinářům.

Tagy:

Hlavní zprávy

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert
Doprava

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Reportáž: Sudety volí Okamuru a Babiše, komunisté v pohraničí ztrácejí

Všemi zapomenuté vesnice v severovýchodním pohraničí čekají spásu od populistů či extremistů. Ve Svatoňovicích v okrese Opava vyhrála poslední parlamentní volby v roce 2017 strana SPD, když získala 32 procent hlasů. V obci má volební právo 222 občanů, budou i druhý víkend v říjnu opět volit Okamuru? „Samozřejmě,“ říká 50letý Petr Valový. SPD, ANO a KSČM mají nadstandardní popularitu i v okolních obcích, které reportér CNN Prima NEWS také navštívil.

reklama

Domácí zpravodajství

Šubrtová: Přístup policie k sebevraždě mé sestry je skandální. Nenecháme to vyšumět

Přístup policie ve věci sebevraždy policistky Kristýny Litomerické je skandální, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS sestra zesnulé Markéta Šubrtová. Kdyby její kolegové konali, tak tu podle ní její sestra ještě mohla být. Rodina je připravena nenechat celou situaci být a plánuje dát podnět k prošetření toho, co se Litomerické ve Varšavě během mise na Frontexu skutečně stalo a zda byla obětí šikany ze strany kolegů.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová

Poprask na sociálních sítích způsobil pirátský poslanec František Kopřiva, když si rýpl do konzervativních příznivců Západu. Připomněl, že Berlíňané v referendu rozhodli o vyvlastnění čtvrt milionu bytů od místních developerů. Kopřiva sklidil kritiku a jeho tweet využila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Pirátský poslanec začal svůj tweet vzápětí vysvětlovat.

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

reklama