reklama

Klaus: Hrozí zvrat našeho světa, mladá generace je pomýlená hrůzostrašným genderismem

Bývalý prezident Václav Klaus má velké obavy o další vývoj západní civilizace. „Mladá generace je pomýlená hrůzostrašným genderismem. Takové ty pirátské, levičácké a revolucionářské strany tomu ještě tleskají,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Václav Klaus představil ve čtvrtek na půdě svého institutu novou knihu, která rozebírá nadcházející sněmovní volby. Těm podle něj chybí obsah. Tvrdí, že zatímco skutečné problémy se přehlížejí, vyzdvihují se hrozby falešné, například obavy z Ruska a Číny. Sám za největší téma považuje proměnu západního světa.

„Hrozí zvrat našeho světa. Sledujeme-li, co se děje v Americe a západní Evropě, myslím, že to je hrůzostrašná věc,“ řekl Klaus v pořadu. Zásadním tématům se podle něj české politické strany možná i záměrně vyhýbají.

Od říjnových voleb Klaus žádnou významnou změnu neočekává. „Volby pravděpodobně vůbec nic nezmění. Místa se sice proházejí. Spíš jde ale o to, jestli se to dotkne podstatných věcí současnosti,“ vysvětlil.

Bývalý prezident se v pořadu rozmluvil také o konkrétních pojmech, které mu, jak se lidově říká, pijí krev. Zmínil například gender. „Mladá generace je pomýlená hrůzostrašným genderismem. Takové ty pirátské, levičácké a revolucionářské strany tomu ještě tleskají a další strany zase říkají, že to není tak vážné,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

reklama

Domácí zpravodajství

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

STAN navrhl nového ministra průmyslu místo Michalika. Jde o slovenského finančníka

Novým kandidátem hnutí Starosové a nezávislí (STAN) na ministra průmyslu a obchodu je manažer, dlouholetý člen vedení Erste Group a investor Jozef Síkela. Jeho nominaci schválil o víkendu celostátní výbor STAN, informovalo v pondělí hnutí v tiskové zprávě. Síkela v navrhované budoucí sestavě vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN nahradil místopředsedu Starostů Věslava Michalika, který se nominace vzdal minulý týden kvůli spekulacím o svém podnikání.

reklama