CNN Prima News manipulace

manipulace

Výpis příspěvků ke štítku „manipulace“

Kde má prsteny a co ten rukáv? Agentury mažou fotku s princeznou Kate, palác viní z manipulace

Přední světové zpravodajské agentury stáhly fotografii princezny Kate, kterou v neděli zveřejnil Kensingtonský palác, kvůli podezření, že s ní bylo manipulováno. Informuje o tom zpravodajský server BBC News. Dvaačtyřicetiletá Kate je nyní pod drobnohledem médií kvůli svému zdravotnímu stavu po nedávné operaci břicha. Zástupkyně šéfredaktora webu Expres.cz Barbora Koukalová ve vysílání CNN Prima NEWS poukázala na podezřelé detaily, které vyvolaly tento rozruch.

Bělorusko pořádá volby, hledá nové způsoby jejich manipulace. Fraška, hlásí opozice

V Bělorusku se konají parlamentní a místní volby, první od potlačení rozsáhlých protestů v roce 2020. Hlasování se odehrává pod tuhou kontrolou a má upevnit moc autoritářského vládce Alexendra Lukašenka bez ohledu na výzvy opozice k bojkotu „nesmyslné frašky“, uvedla agentura AP. Hlasování lze pokládat za test před prezidentskými volbami, které se mají konat příští rok. Režim si ověřuje nové technologie a mechanismy vyloučení nezávislých kandidátů a pozorovatelů, což má zaručit, že změna systému je vyloučena, napsala agentura APA.

Gregorová varovala před extremismem v hospodách. V kandidátce nevidí špatnou krev

Nejen v Česku působí extremistické živly, které mezi lidi v hospodách rozšiřují dezinformace a podkopávají demokracii. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to pronesla europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Cílem strany podle ní není přebírání voličů subjektů s odlišnými hodnotami, ale spíše vykolíkování si jasné ideové pozice. O pirátské kandidátce do Evropského parlamentu řekla, že je dobře složená a že v ní není „žádná špatná krev“.

Lžete. Vězně, kteří mě mučili, jste použil jako svědky, píše muž odsouzený Fremrem

Redakce CNN Prima NEWS získala dopis, který zaslal odsouzený z někdejší kauzy Olšanské hřbitovy Alexander Eret nově zvolenému ústavnímu soudci Robertu Fremrovi. Ereta poslal soudce Fremr v roce 1988 pravděpodobně ve vykonstruovaném politickém procesu na 6,5 roku do vězení. Eret nyní v emotivním listu líčí například mučení, které musel snášet ve vazební cele. Spoluvězni ho trýznili, aby se přiznal k činům, které nespáchal. „U hlavního líčení je pak dokonce Fremr nechal vypovídat jako svědky mých údajných doznání na cele,“ píše v dopise Alexander Eret. Fremr, kterého do funkce navrhl prezident Petr Pavel, však odmítá, že by byl prorežimním soudcem. Psaní přinášíme v celém jeho znění.

Trump může kandidovat, i kdyby ho odsoudili. Ve hře je také obvinění z velezrady

I kdyby byl Trump v případech federálních zločinů shledán vinným, může znovu kandidovat na prezidenta Spojených států, shodli se odborníci. Bylo by to ale poprvé v amerických dějinách, připomněl ředitel Občanského institutu Roman Joch. Zároveň je podle CNN nepravděpodobné, že by soud stihl případ projednat do prezidentských voleb 2024. Vedle nových obvinění je podle Jocha reálné i obvinění Trumpa z velezrady.

Úniky daňových změn? Bramboračka. Vláda je manipulovatelná a neví, co chce, míní analytička

Úniky interních propočtů ministerstva financí o úpravě DPH mimo jiné poukazují na to, že je vláda manipulovatelná veřejným míněním a sama neví, co chce. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekla komentátorka Lenka Zlámalová. Podle ní zmíněné úniky – ať už je jejich obsah pravdivý, či nikoliv – zhoršují náladu ve společnosti a přispívají k chaosu. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) několikrát uvedl, že jde o analytické výpočty pro účely kabinetu, nikoliv o hotové návrhy.

Když odmítnutí neexistuje. Oběti při stalkingu ztrácí kontrolu nad životem, z jejich příběhů mrazí

Nebezpečné pronásledování, známé jako stalking, může začínat nevinně. Častější telefonáty, desítky zpráv během dne, všechny ale v milém duchu. Postupně se však z příjemce stává oběť, která ztrácí kontrolu nad svým životem, jedná v neustálém strachu. Až dvě procenta případů končí smrtí. I na vraždě v pražském hotelu mohl mít stalking podle informací CNN Prima NEWS značný vliv. Experti vysvětlili, čím si oběť při pronásledování prochází. O osobní zkušenosti se s redakcí CNN Prima NEWS podělily i samy oběti.