CNN Prima News klimatizace

klimatizace

Výpis příspěvků ke štítku „klimatizace“

Plynu máme dost, ujistil šéf Pražské plynárenské. Čechům doporučil se přiobléknout a šetřit

Nedostatek plynu nehrozí, protože spotřeba je během letošní zimy nízká, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda představenstva Pražské plynárenské Ludvík Baleka. Češi prý budou v případě klesání cen v této oblasti „rozmařilejší“ v porovnání s německými domácnostmi. Právě proto doporučil tuzemským spotřebitelům se přiobléknout než topit na více stupňů.

Vlak ze Šumavy se proměnil v pekelný skleník, lidé za utrpení dostali 30 Kč. ČD situace mrzí

V noční můru se pro cestující proměnila v srpnu jízda vlakem Českých drah. Během výletu z Českého Krumlova do Prahy v kupé, kde cestoval pan Karel s rodinou, nefungovala klimatizace a nešlo otevřít okno. Syn jeho partnerky měl kvůli úmornému vedru ve vlaku dokonce zkolabovat. Nabídnutá kompenzace národním dopravcem v podobě 30 korun je následně zaskočila. O případu informoval web TN.cz. Nepříjemnosti ve vlaku IC 534 potvrdila i mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová, která zároveň osvětlila, jak v takových případech postupovat.

Prymula: Smrtelně nebezpečná legionella se vyskytuje i u nás. Chytit ji můžeme i z klimatizace

Smrtelnost u této nemoci je netradičně vysoká, komentoval epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS šíření legionelly, nedaleko českých hranic. Ta si v sousedním Polsku vyžádala už čtrnáct obětí, převážně se jednalo o starší jedince, kteří měli i jiné zdravotní problémy. Odborník také dodal, že se s touto nemocí potýkáme i v Česku.

Pozor na klimatizace, mohou způsobit řadu onemocnění, varuje Prymula. Jak čistit filtry?

Vhodné nastavení teploty klimatizace je klíčové pro předcházení možným nemocem. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Optimální je prý nepřekračovat hranici rozdílu šesti až sedmi stupňů mezi venkovní teplotou a klimatizací. Zapomínat bychom neměli ani na čištění filtru, které má usnadnit nový český vynález.

Pomoc! Kolega se ve vedru potí, nepříjemný pach zamořil kancelář. Co s tím?

Léto. Období, kdy většina z nás pookřeje. Těšíme se na dovolenou, venku je krásně a sluníčko nám pomáhá udržet si dobrou náladu. Jsou ale místa, kde to platit nemusí. Třeba v kanceláři. I přes vymoženosti 21. století je v ní k padnutí, protože se nedokážete shodnout na nastavení klimatizace. Všichni se potí, někteří víc než ostatní. Říct kolegovi, že by jeho podpaží potřebovalo okamžitou sprchu, není nic příjemného ani pro jednu stranu.