CNN Prima News klimatizace

klimatizace

Výpis příspěvků ke štítku „klimatizace“

Pomoc! Kolega se ve vedru potí, nepříjemný pach zamořil kancelář. Co s tím?

7. srpna 2022 15:30

Léto. Období, kdy většina z nás pookřeje. Těšíme se na dovolenou, venku je krásně a sluníčko nám pomáhá udržet si dobrou náladu. Jsou ale místa, kde to platit nemusí. Třeba v kanceláři. I přes vymoženosti 21. století je v ní k padnutí, protože se nedokážete shodnout na nastavení klimatizace. Všichni se potí, někteří víc než ostatní. Říct kolegovi, že by jeho podpaží potřebovalo okamžitou sprchu, není nic příjemného ani pro jednu stranu.

Česko znovu trápí extrémní vedra. Jak přežít tropy ve zdraví a na co si dát pozor?

5. srpna 2022 17:41

Česko se opět potýká s extrémním vedrem. Podle meteorologů se teploty během pátečního dne vyšplhaly až k tropickým 36 °C. Lepší to nebude ani v nadcházejícím týdnu. Ačkoliv se o víkendu mírně ochladí, se studeným počasím rozhodně nepočítejte. Teploty se totiž budou pohybovat mezi 25 a 29 °C. Jak zvládnout horko a na co si dát pozor?

Rozbíjení oken a házení vody. Porouchaný vlak se změnil ve žhavé peklo, uvěznil stovky lidí

21. července 2022 22:18

Technická porucha na několik hodin uvěznila cestující ve vlaku těsně před pařížským nádražím Saint-Denis. Přes 600 lidí se v teplotách přesahujících 40 stupňů nemohlo dostat z rozpálené soupravy bez funkční klimatizace. Podle mluvčího dopravce byla příčinou problémů právě tropická horka. Evakuace začala až po třech hodinách. Výheň uvnitř vlaku se mezitím stále stupňovala, informuje NL Times.

Práce v open space: Jak přežít bez soukromí a zařídit si trochu klidu?

9. července 2022 18:42

Práce v open space kancelářích začala být „in“ v devadesátých letech. Tehdy se pracovníci z uzavřených prostor začali ve větších firmách stěhovat do společných. Zaměstnavatelé si pochvalovali levnější variantu zázemí pro zaměstnance, která má navíc umožňovat snazší a rychlejší komunikaci mezi pracovníky. Jenže open space má i své zápory. Ti, kteří s ním mají zkušenost, si obvykle stěžují na nedostatek soukromí, časté vyrušování a hluk. Jak tedy osm hodin denně ve sdíleném prostoru s ostatními přežít a zůstat produktivní?