Zpěvák Kodym absolvoval protialkoholní léčbu. Na křtu fotoknihy Lucie popsal, jak se cítí

Kapela Lucie pokřtila fotoknihu

Kapela Lucie pokřtila fotoknihu. Nechyběl ani její člen Robert Kodym, který právě absolvoval téměř tříměsíční protialkoholní léčbu. A že to myslí s abstinencí vážně, dokázal i na křtu.

800 fotek, které nepotřebují komentář. Když máte ale možnost listovat vzpomínkami kapely Lucie s jejími členy, tak to komentář naopak vyžaduje. Zpěváci Robert Kodym a David Koller si například v roce 1994 zahráli pokrevní bratry ve snímku Jana Svěráka Akumulátor 1. „Kdybychom v tomto Svěrákově filmu nehráli, tak jsme tenkrát skončili a už jsme nehráli,“ přiznal Koller.

Kodym s Kollerem zavzpomínali, jaké tehdy bylo natáčení s kolegy. „Labuda, Hrušínský, Jirka Kodet, Robert Kodym, David Koller a všichni vožralý na maděru,“ popsal Kodym. „S Jirkou Kodetem tam ve finále začala jezdit manželka,“ smál se Koller.

Abstinující Kodym

„Na fotkách jde vidět, že když se foťák zmáčkne v blbý okamžik, může to mít jiný konsekvence, než tomu opravdu bylo,“ má jasno hudebník Michal Dvořák, zakládající člen Lucie.

Za kmotra si kapela vybrala hudebního kritika a moderátora Honzu Dědka, který je autorem předmluv k jednotlivým kapitolám. Křtilo se proseccem, ale Robert Kodym si připil sklenicí vody. S abstinencí to podle všeho myslí vážně a taky se dobře cítí. „Jsem v čím dál větší pohodě. Děkuji za optání,“ řekl Kodym.

Tagy: