Zpěvák Kodym absolvoval protialkoholní léčbu. Na křtu fotoknihy Lucie popsal, jak se cítí

Kapela Lucie pokřtila fotoknihu. Nechyběl ani její člen Robert Kodym, který právě absolvoval téměř tříměsíční protialkoholní léčbu. A že to myslí s abstinencí vážně, dokázal i na křtu.

800 fotek, které nepotřebují komentář. Když máte ale možnost listovat vzpomínkami kapely Lucie s jejími členy, tak to komentář naopak vyžaduje. Zpěváci Robert Kodym a David Koller si například v roce 1994 zahráli pokrevní bratry ve snímku Jana Svěráka Akumulátor 1. „Kdybychom v tomto Svěrákově filmu nehráli, tak jsme tenkrát skončili a už jsme nehráli,“ přiznal Koller.

Kodym s Kollerem zavzpomínali, jaké tehdy bylo natáčení s kolegy. „Labuda, Hrušínský, Jirka Kodet, Robert Kodym, David Koller a všichni vožralý na maděru,“ popsal Kodym. „S Jirkou Kodetem tam ve finále začala jezdit manželka,“ smál se Koller.

Abstinující Kodym

„Na fotkách jde vidět, že když se foťák zmáčkne v blbý okamžik, může to mít jiný konsekvence, než tomu opravdu bylo,“ má jasno hudebník Michal Dvořák, zakládající člen Lucie.

Za kmotra si kapela vybrala hudebního kritika a moderátora Honzu Dědka, který je autorem předmluv k jednotlivým kapitolám. Křtilo se proseccem, ale Robert Kodym si připil sklenicí vody. S abstinencí to podle všeho myslí vážně a taky se dobře cítí. „Jsem v čím dál větší pohodě. Děkuji za optání,“ řekl Kodym.

Tagy: