Válka na Ukrajině zasáhla i hvězdy showbyznysu. Koller jede na hranice, Ztracený se modlí

Marek Ztracený

Rozhovor s Davidem Kollerem

Krize na Ukrajině zasáhla také známé osobnosti, které se snaží pomoci, jak jen se dá. Například zpěvák David Koller vyrazil se svou manželkou na ukrajinské hranice pomoci rodinám, které před válkou utíkají. Mirai nebo Nikola Leitgeb pak chystají pro uprchlíky ubytování.

David Koller si s manželkou Annou v sobotu půjčil dodávku pro devět lidí a vyrazili s plnou nádrží na ukrajinské hranice, aby pomohli potřebným. „Iniciátorem je Anička, která v pátek zjistila, že známý má volný byt a půjčil by ho,“ popsal zpěvák skupiny Lucie.

Využil spojení se studentskou organizací Pomoc Ukrajině. „V noci vyslal první auta, v sobotu jich jelo dalších sedm včetně nás. Bereme, co je potřeba, hlavně věci pro děti jako mléko, pleny nebo vodu. Bereme také benzin. Na místě máme spojku na koordinátora, snad se neztratíme,“ uvedl před cestou na hranice. „Máme v autě místo pro dvě rodinky,“ dodal.

Frontman skupiny Mirai má z aktuálního dění úzkosti. Na sociální síti tak v sobotu oznámil nabídku pomoci v rodném Frýdku-Místku ukrajinským občanům, kterým zprostředkovával ubytování. „Věřme, že to brzy skončí, jsme v tom spolu. Míru zdar,“ vzkázal Mirai Navrátil.

K veřejné pomoci rodinám se přihlásily také Nikol Leitgeb (dříve Štíbrová), která už má ubytování pro 3 maminky a 5 dětí, nebo Tereza Maxová. „Myslíme na rodiny a obyčejné lidi na Ukrajině, na jejichž životy tvrdě dopadá válka. Stojíme za vámi, ať jste, kde jste, jste v našich srdcích. Patříte k nám, patříme k vám,“ napsala na Instagramu Maxová.

Semafor zrušil muzikál z ruských reálií

Podle herce Martina Dejdara Češi dobře ví, jak může vypadat bratrská pomoc. „Vážím si všech, kteří jsou schopni a ochotni jakýmkoliv způsobem vyjádřit svůj postoj k této šílené situaci,“ podotkl. Vzhledem k aktuálnímu dění změnil dlouhodobé plány i Jiří Suchý s Divadlem Semafor. Rozhodli se premiérově neuvádět muzikál Nižní Novgorod, který vychází z ruských reálií a kultury.

Zpěvák Marek Ztracený podle svých slov nedokáže myslet na nic jiného. „Vůbec si nedovedu představit, co tam musejí zažívat. Jenom se modlím, ať se nic podobného neopakuje a hlavně, ať to brzo skončí,“ přeje si.

Podpora Ukrajiny ale samozřejmě přesahuje hranice České republiky. Připojila se zpěvačka Madonna nebo fotbalista Cristiano Ronaldo. „Musíme vytvořit lepší svět pro naše děti. Modleme se za mír v našem světě,“ prohlásila na Instagramu portugalská star.

Tagy:
Sdílejte článek Facebook Twitter