reklama

Kohoutová je pro, Bendová váhá. Jak se celebrity staví k očkování dětí proti covidu?

Očkování dětí proti koronaviru je nejen v Česku tématem posledních týdnů. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) už objednal vakcíny pro 700 tisíc dětí od 5 do 12 let, očkovat by se mělo začít 20. prosince. CNN Prima NEWS se zeptala známých osobností, jaký mají na danou problematiku názor.

reklama

„Jsem obecně pro očkování, nevidím jinou možnost, jak se z pandemie vyhrabat. Svoje děti bych nechala naočkovat, protože jsou různá očkování a lidi jsou schopni píchnout dětem víceméně všechno,“ svěřila se herečka Berenika Kohoutová.

Nad ostatními očkováními se prý lidé ani nepozastaví. „Když je tady najednou téma covid, až moc se to řeší. Vědecké průzkumy zaručují, že vakcína je v pořádku,“ podotkla.

Bendová pochybuje, Janeček je proti

Trochu jiný názor má herečka Alice Bendová. „Za očkování dětí úplně nejsem. Velký problém ale je, že pokud budeme chtít kamkoli vycestovat, dítě nám nikam nepustí. Nikde ho nepřijmou, ať už to bude ubytování, nebo restaurace,“ nastínila možné komplikace.

Matematik Karel Janeček je jasně proti. „Covid není jednorázové očkování proti dětské obrně. Není to standardní očkování, které dává smysl. Musí se opakovat a imunita dětí by se oslabovala. Hazardovali bychom s imunitou dětí kvůli našemu strachu,“ řekl v pořadu Co Čech, to politik! Na CNN Prima NEWS.

Tagy:
očkování herečka děti koronavirus COVID-19 Jiří Janeček Berenika Kohoutová očkování dětí Alice Bendová

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama