reklama

Kolaps na bulharsko-řecké hranici. Kilometrové fronty kvůli COVID-19

Turisté a další lidé překračující hranici z Bulharska do Řecka byli v pondělí vystaveni dvanáct kilometrů dlouhé frontě, než se dostali k hraničními přechodu Kulata-Promachonas. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Turisté se podle vlastních slov na hraničním přechodu zdrželi okolo pěti hodin. Nejdelší kolona dosahovala asi dvanácti kilometrů, později během pondělí se zmenšila asi na čtyři kilometry. Silný provoz na tomto bulharsko-řeckém přechodu je dán tím, že ostatní hraniční přechody mezi těmito zeměmi jsou pro turisty uzavřeny.

Podle některých cestovatelů řecké autority v časných pondělních hodinách podcenily situaci na hranici. Pohraniční policie uvedla, že kromě Bulharů jsou cestujícími především Rumuni, Srbové a Řekové žijící v západní Evropě. Třeba srbští občané mohou vstoupit do Řecka pouze skrze Bulharsko, protože Řecko uzavřelo turistům své hraniční přechody se Severní Makedonií.

Přetížení na hranicích vzniklo z důvodu zvýšených kontrolních opatření Řeků, kteří vyžadují, aby cizí státní příslušníci vyplňovali prohlášení o svém zdravotním stavu týkající se onemocnění COVID-19.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama