reklama

Kolaps na bulharsko-řecké hranici. Kilometrové fronty kvůli COVID-19

Turisté a další lidé překračující hranici z Bulharska do Řecka byli v pondělí vystaveni dvanáct kilometrů dlouhé frontě, než se dostali k hraničními přechodu Kulata-Promachonas. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Turisté se podle vlastních slov na hraničním přechodu zdrželi okolo pěti hodin. Nejdelší kolona dosahovala asi dvanácti kilometrů, později během pondělí se zmenšila asi na čtyři kilometry. Silný provoz na tomto bulharsko-řeckém přechodu je dán tím, že ostatní hraniční přechody mezi těmito zeměmi jsou pro turisty uzavřeny.

Podle některých cestovatelů řecké autority v časných pondělních hodinách podcenily situaci na hranici. Pohraniční policie uvedla, že kromě Bulharů jsou cestujícími především Rumuni, Srbové a Řekové žijící v západní Evropě. Třeba srbští občané mohou vstoupit do Řecka pouze skrze Bulharsko, protože Řecko uzavřelo turistům své hraniční přechody se Severní Makedonií.

Přetížení na hranicích vzniklo z důvodu zvýšených kontrolních opatření Řeků, kteří vyžadují, aby cizí státní příslušníci vyplňovali prohlášení o svém zdravotním stavu týkající se onemocnění COVID-19.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama