reklama

Kolaps na bulharsko-řecké hranici. Kilometrové fronty kvůli COVID-19

Turisté a další lidé překračující hranici z Bulharska do Řecka byli v pondělí vystaveni dvanáct kilometrů dlouhé frontě, než se dostali k hraničními přechodu Kulata-Promachonas. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Turisté se podle vlastních slov na hraničním přechodu zdrželi okolo pěti hodin. Nejdelší kolona dosahovala asi dvanácti kilometrů, později během pondělí se zmenšila asi na čtyři kilometry. Silný provoz na tomto bulharsko-řeckém přechodu je dán tím, že ostatní hraniční přechody mezi těmito zeměmi jsou pro turisty uzavřeny.

Podle některých cestovatelů řecké autority v časných pondělních hodinách podcenily situaci na hranici. Pohraniční policie uvedla, že kromě Bulharů jsou cestujícími především Rumuni, Srbové a Řekové žijící v západní Evropě. Třeba srbští občané mohou vstoupit do Řecka pouze skrze Bulharsko, protože Řecko uzavřelo turistům své hraniční přechody se Severní Makedonií.

Přetížení na hranicích vzniklo z důvodu zvýšených kontrolních opatření Řeků, kteří vyžadují, aby cizí státní příslušníci vyplňovali prohlášení o svém zdravotním stavu týkající se onemocnění COVID-19.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama