Kolja

Výpis příspěvků ke štítku „Kolja“

Příčina smrti oblíbeného herce ze ZOO: Osudným se mu stal i covid, potvrdil známý

26. října 2022 16:06

Herci a dabérovi Otmarovi Brancuzskému se osudnými staly následky prodělání covidu, prozradil jeden z jeho blízkých. Hvězda malých rolí zemřela v sobotu 22. října. Brancuzský se představil například v seriálu ZOO, ale také v několika filmech včetně Báječných let pod psa či Kolji, který získal Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek.

Zemřela legendární herečka z filmu Vrchní, prchni! či seriálu Krejzovi. Proslula svým účesem

2. listopadu 2021 16:27

Ve věku 77 let zemřela v sobotu herečka, dabérka a pedagožka Jana Altmannová. Za její rodinu to v úterý sdělila Zuzana Mattlachová. Ve filmech a televizi se Altmannová objevovala především v menších rolích, hrála často v pohádkách, kde se uplatnil její typický účes s vlasy vyčesanými do drdůlku. Věnovala se také ve velké míře loutkovému divadlu, které vystudovala na pražské DAMU. Na škole také desítky let učila.

Libuše Šafránková nebyla jen Popelka. Připomeňte si její nejznámější role

9. června 2021 17:27

Popelka, princezna Večernice, Klára z Kolji nebo vodnická holka z Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček Libuše Šafránková ztvárnila role v desítkách filmů, pohádek, divadelních inscenací, ale i v seriálech. Nejvíce se proslavila hlavní rolí v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Herečka podle informací CNN Prima NEWS ve středu v 68 letech zemřela. Připomeňte si její nejznámější role.