CNN Prima News Koloseum

Koloseum

Výpis příspěvků ke štítku „Koloseum“

Římské Koloseum v obležení krys. Ve městě jich je sedm milionů, mohou za to turisté

Vedení Říma se rozhodlo zakročit proti přemnoženým krysám, které se vyskytují zejména v okolí hojně navštěvovaného Kolosea, oblíbeného mezi turisty. Italská metropole o víkendu začala velkým úklidem nahromaděných odpadků, teď bude klást nástrahy k odchytu a hubení hlodavců. Těch žije v Římě na sedm milionů, uvedla podle serveru BBC Sabrina Alfonsiová, která má na starosti recyklaci odpadu.

Turista vyryl jména do zdi slavného Kolosea. Hrozí mu obří pokuta i pobyt ve vězení

Mladý turista se rozhodl zpestřit si návštěvu historického centra Říma. Během procházky u dominanty metropole, Kolosea, vzal do ruky ostrý nástroj a vyřezal do stěny památky jméno sebe a své údajné snoubenky. Jeho čin, který byl zaznamenán i na video, rozvířil emoce mezi místními i politiky. Tamní ministr kultury Gennaro Sangiuliano volá po tom, aby byl muž identifikován a potrestán. O neuctivém kousku informuje CNN Travel.

Tajemství starých Římanů rozluštěno. Už se ví, proč jejich stavby vydrží víc než naše

Kdo někdy viděl Koloseum, určitě ho napadlo, jak to ti starověcí Římané dělali, že jejich úchvatné stavby vydržely dva tisíce let v tak skvělém stavu. Jak je možné, že jejich beton byl kvalitnější než náš? Právě na to se zaměřila skupina vědců z Itálie, USA či Švýcarska. A na dlouho nerozluštitelnou záhadu prastarých stavitelů nakonec přišla.

Nevíme, jestli přežijeme. Italští podnikatelé si zoufají, neočkovaní jim nadávají

Římští podnikatelé zažívají krušné chvíle. Kvůli šíření varianty omikron tamější vláda vrátila na stůl sérii přísných opatření, která značně ovlivnila turistický ruch. Bez silvestrovských oslav začali zahraniční návštěvníci rušit své rezervace. Restauratéři stejně tak zaznamenali velký odliv domácích zákazníků. S neočkovanou klientelou, kterou nemohou obsloužit, se navíc dostali do konfliktu, svěřili se reportérovi CNN Prima NEWS.

9 036 kostiček. Přichází největší stavebnice Lega, postavte si Koloseum

Aktualizováno

Milovníci legových kostek si mohou letos dopřát ojedinělý zážitek díky dosud největší stavebnici, kterou výrobce začne prodávat ještě před Vánoci. Sestavit římské Koloseum z přesně 9 036 dílků potrvá i zručným jedincům možná i více než týden, model ikonické římské stavby pak bude po dokončení vysoký 27 centimetrů a široký více než půl metru, uvedla dánská firma v tiskové zprávě.