Kolovratník: Arogance vlády je šílená, sází jen na svetry. Šetření pomůže, oponoval Kohajda

Zdá se, že se neshody pětikoalice s opozicí v případě energetické otázky prohlubují. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na toto téma pohádali poslanci Michael Kohajda (za KDU-ČSL) a Martin Kolovratník (ANO). Podle něj se vláda chová arogantně a místo řešení krize spoléhá na to, že lidé budou nosit svetry.

„Je určitě správná cesta o něco méně topit či svítit. Jeden stupeň dolů udělá šest procent na spotřebě. Pokud bychom si tedy o jeden, nebo dokonce o dva stupně snížili spotřebu, bylo by to 12 procent. Není to řešení situace, ale je to něco, co pomůže všem,“ hájil Kohajda vládní apel k všeobecnému šetření. Rovněž zmínil opatření, pomocí nichž chce kabinet lidem v době krize ulevit.

„Šetření nás jako primární krok nezachrání, nemůže to být ten hlavní recept. Bohužel Jozef Síkela, potažmo i celá vláda či Markéta Pekarová Adamová sází jen na to, že si prostě budeme brát svetry, to je špatně. Drzost a arogance politiků je šílená. Jsou to knížecí rady. Domácnosti i firmy musí slyšet, jaké budou stropy cen a že budou rozumné. Až potom je na místě výzva ke skromnosti,“ kritizoval Kolovratník

„Chápu, že pan Kolovratník je zvyklý rozdávat ze všeho a zadlužovat děti. Takhle to ale nejde. Současná vláda přistupovala k intenzivnějšímu krokům podle vývoje situace. Udělat zastropování dřív by bylo nesmyslné. Ta míra pomoci musí být racionální,“ reagoval Kohajda.

Celý rozhovor s oběma poslanci najdete v úvodním videu.

Tagy:
energie politika opozice KDU-ČSL energetika ANO 2011 vláda Martin Kolovratník Co na to vaše peněženka Michael Kohajda