CNN Prima News komfort

komfort

Výpis příspěvků ke štítku „komfort“

Nový Fiat má „lidské oči“ a barvy inspirované Itálií. Překvapí cenou i komfortem

Ital na francouzských základech, i tak lze jednoduše popsat nový Fiat 600. Auto s rozměry malého hatchbacku a prostorností SUV totiž sdílí ozkoušenou platformu koncernu Stellantis, ovšem jeho vývoj, designování i výběr jednotlivých materiálů, probíhal přímo v italském Turíně. Vypadá tedy jako Ital, ale jezdí jako Francouz. Zda se fúze těchto dvou světových kuchyní povedla, zjišťovala redakce během prvních jízd v okolí Prahy.

Čekání v zimě a dešti, kritizuje Scheinherr nový „hlavák“. Musíme být odvážní, oponuje Hřib

Dřevěné zastřešení pražského hlavního nádraží, s nímž počítá vítězný návrh na úpravu odbavovací haly a jejího okolí, nepřinese cestujícím v zimě a dešti příliš komfortu. Prostor bude navíc čelit náporu klimatu a holubů, kritizuje návrh dánských architektů bývalý náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Naopak jeho nástupce Zdeněk Hřib (Piráti) koncept brání a tvrdí, že se cestující zimy bát nemusí. Zmínil rovněž nutnost budovat odvážné stavby.

Na křídlech Air France - KLM kolem světa: Cestování nikdy nebylo pohodlnější

Objevovat širý svět nikdy nebylo snazší. Létání z jednoho na druhý konec planety je dnes naprosto běžné a nám lidem umožňuje pracovat, odpočívat a poznávat nové kultury i s jejich tradicemi a zvyky. Během pár hodin můžeme mít na jazyku jedinečnou chuť japonského sushi, cítit všechny vůně i pachy mísící se na indických tržnicích, pociťovat lehké závratě při výstupu na nejvyšší věže světa v Dubaji či na vlastní kůži cítit jemné šplouchání vln v Karibiku. Ať už na svých cestách hledáme cokoli, naše sny jsou na dosah ruky. Stačí jen zarezervovat letenky.

Mosty na dálnici D1 jsou nebezpečné, uvedl NKÚ. Ministerstvo modernizaci za miliardy hájí

Rekonstrukce dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou za víc než 28 miliard korun není dokončena, na opravených částech jsou mosty a nadjezdy ve stavu, který ohrožuje bezpečnost dopravy. Na základě kontroly to v úterý oznámil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Kontroloři poukázali i na nekvalitní odstraňování závad, chybějící parkovací místa pro kamiony či časté jízdy přetížených vozidel. Ministerstvo dopravy i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale tvrdí, že i přes výtky NKÚ modernizace D1 zvýšila bezpečnost a komfort uživatelů. Některé mosty a odpočívky se ještě budou opravovat, zdůraznilo ministerstvo.

Design, kvalita a komfort se nevylučují

Kvalita, pohodlí, atraktivní design a zdravotní přínosy – to byly pojmy, které se v minulosti při výrobě obuvi ne vždy setkávaly. Bylo to často buď, anebo. V posledních několika letech však módní aspekty nepatrně ustupují do pozadí a zákazníci čím dál více při rozhodování o nákupu upřednostňují garantovanou kvalitu, pohodlí a zdravotní benefity dané obuvi. V obuvi totiž trávíme většinu dne a to, v jak moc kvalitní obuvi ji trávíme, rozhoduje velmi výrazně o našem zdravotním stavu. Obuv však nemá vliv nejen na naše chodidla, ale i na celkové držení těla, stav páteře, působí na svalstvo celého pohybového aparátu.