CNN Prima News komunikace

komunikace

Výpis příspěvků ke štítku „komunikace“

Sněmovnu dusí zákopové války, míní komentátoři. Vyzdvihli dřívější řešení problémů u piva

Politická atmosféra ve Sněmovně se dostala od pragmatismu až k falešným hodnotovým bitvám, které připomínají zákopovou válku. Uvedl to komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis. Absenci komunikace vyčetl současnému osazenstvu dolní komory i komentátor Martin Schmarcz, podle nějž bylo dříve běžné, že se zákonodárci setkávali po jednání na pivu. Poslanci nyní podle něj komunikují spíše prostřednictvím sociálních sítí. „Běžná lidská komunikace jim moc neříká,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Jourová ostře o Bruselu: Způsob naší komunikace je naprosto šílený. Chceme poroučet i dešti

Způsob, jakým Evropská unie komunikuje, je naprosto šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Podle ní komunikaci Bruselu definují velkohubá prohlášení. Jedna z nejvlivnějších žen v Česku se mimo jiné rozmluvila o tom, jak vnímá výroky svého stranického šéfa Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě nebo co považuje během svého působení v Evropské komisi za největší úspěch.

Experti o sebevraždách: Nárůst duševních nemocí je alarmující. Jak poznat varovné signály?

V české společnosti opět narůstá počet sebevražd. Statistické údaje vyznívají negativně zvláště u mladších lidí. V této souvislosti je alarmující fakt, že v posledních letech radikálně přibývá případů duševních nemocí, uvedli ve vysílání CNN Prima NEWS Roksana Táborská z Národního ústavu duševního zdraví a vedoucí lékař Centra duševní rehabilitace společnosti Akeso Matěj Kasal. Mimo jiné také poradili, jak jednat s člověkem, který sebevraždu zvažuje, či jak rozpoznat signály, jež tento čin mohou předznamenávat.

Komentátoři: Situace na Hradě je nepřehledná, čistky po nástupu Vohralíkové přišly rychle

Každý vysoký ústavní činitel je závislý na svých poradcích, avšak v případě prezidenta Pavla je to ve velké míře. Může tak udělat kroky, které prosadí nejsilnější poradce. O týmu okolo hlavy státu to řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentátor Martin Schmarcz. Uvedl také, že po nejasnostech ohledně podpisu penzijní novely nastal v okolí prezidenta personální „fičák“. Málokdo prý mohl čekat, že čistky ze strany Jany Vohralíkové přijdou tak rychle. Jeho slova podpořila analytička webu Echo24.cz Lenka Zlámalová, která upozornila, že prezident se chystá opět představit Senátu jméno na pozici ústavního soudce.

Svůj krok s důchody možná nechápe ani sám Pavel. Je amatér a působí to děsivě, míní Kolář

Kroky prezidenta nechápe nikdo, nejspíš ani on sám. Ostrá výtka směrem k Petru Pavlovi v kontextu situace okolo penzijní novely zazněla ve vysílání CNN Prima NEWS z úst komentátora MF Dnes Petra Koláře. Ten rovněž uvedl, že hlava státu „politice jakožto řemeslu nerozumí“, což vede k tomu, že některá jeho rozhodnutí působí až „děsivým“ dojmem. Proto může vypadat jako „politický amatér“.

Vládě chybí komunikační šejkové. Žaloba mezi ministry je běžná věc, shodli se experti

Kompetenční žaloba zní hrozivě, ale jedná se o standardní záležitost ve správním řádu. Tak se ke kroku ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) žalujícího ministra vnitra Víta Rakušana ve vysílání CNN Prima NEWS vyjádřil marketér Vilém Rubeš. Stejně to vidí i publicista a odborník na politický marketing Petros Michopulos. Ten zdůraznil, že se nejedná o spor samotných ministrů, ale jednotlivých resortů, přičemž soud určí, kdo má rozhodovací pravomoc.

Prezident se chce od vlády odlišit. Nechce sdílet její nepopularitu, míní Schmarcz

Pozdější podepsání penzijní reformy ze strany prezidenta mohlo být způsobeno tím, že se chtěl od vlády odlišit. Pokud bude popularita kabinetu stále nízká, bude si chtít vydobýt Petr Pavel vlastní pozici, uvedl komentátor Martin Schmarcz, který byl hostem pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS. Podle něj je jasné, že hlavní slovo měli poradci hlavy státu, jejichž pozici jako prostředníka považuje za špatnou možnost.

Vláda s námi balíček neřešila, neznáme ani rušené dotace, stěžuje si nový šéf svazu průmyslu

Vláda o úsporném balíčku se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) nekomunikovala. Nebyli jsme přizváni k žádnému jednání, ačkoliv jsme k tomu opakovaně vyzývali. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl nově zvolený prezident SP ČR Jan Rafaj. Nelíbí se mu ani skutečnost, že svaz dosud nezná dotace, jež bude kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) osekávat nebo, že stát dostatečně nešetří na svém vlastním provozu.