CNN Prima News komunikace

komunikace

Výpis příspěvků ke štítku „komunikace“

Chybí pokora, vděk i pochopení pro veřejnost. Politolog ostře zkritizoval vládu

16. září 2022 15:39

Opozice i část veřejnosti v poslední době často kritizují vládu mimo jiné i kvůli tomu, jaký způsobem komunikuje s lidmi. Politolog Jan Kubáček právě komunikaci a chování k voličům označil za zásadní selhání kabinetu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS rovněž zmínil, že by „vláda měla do svého slovníku zahrnout pokoru, vděčnost či pochopení pro veřejnost“.

Sledujte Co na to premiér: Velká diskuse s Fialou o inflaci i vysokých cenách energií

1. září 2022 09:19

CNN Prima NEWS nabídne od 7. září každou první středu v měsíci pravidelné rozhovory s premiérem Petrem Fialou (ODS). Moderátoři Terezie Tománková a Petr Suchoň budou s předsedou vlády v pořadu „Co na to premiér“ řešit aktuální situaci a problémy, které lidi v mimořádně náročném období tíží. Půlhodinový pořad odvysílá živě CNN Prima NEWS poprvé už ve středu 7. září ve 21:00.

Totalitní EU? Komise chce sledovat veškerou mobilní komunikaci, experti před návrhem varují

3. srpna 2022 23:03

Evropská komise chce v budoucnu systematicky sledovat veškerou komunikaci, ať už prostřednictvím textových zpráv SMS, či služeb jako WhatsApp a Messenger, webových stránek nebo aplikací. Vyplývá to z návrhu Evropské komise, který zveřejnil německý portál Netzpolitik.org, médium pro digitální svobodu. Cílem má být boj proti sexuálnímu zneužívání dětí. Odborníci na ochranu osobních údajů však varují před plánovaným novým nařízením, které podle nich může vést k tomu, že Evropa je na cestě stát se sledovanou zónou.

Role, nebo skutečná ikona boje? Expertka popsala, jak Zelenskyj využívá herecké schopnosti

31. července 2022 08:30

Od konce února se zrak milionů lidí z celého světa upíná nejen k Ukrajině, ale také na prezidenta Volodymyra Zelenského. Neústupně žádá o podporu ze Západu, zároveň soucitně promlouvá ke svému národu. Jde u bývalého herce a komika o další roli, nebo označení „ikona boje“ vyjadřuje jeho podstatu? Řeč těla i komunikaci prezidenta Ukrajiny v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozebrala expertka Noemi Zárubová-Pfeffermannová.

Dětem musíme zprávy o válce filtrovat, tvrdí expert. Jak s nimi vhodně komunikovat?

2. června 2022 11:33

Válka na Ukrajině dopadá i na české děti. Nejvíce však samozřejmě zasáhla ty, které společně se svými matkami uprchly přímo z Ukrajiny. Podle dětského psychologa Václava Mertina je v obou případech důležitá správná komunikace. S dětmi je vhodné vést dialog a reagovat na jejich otázky. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že informace je nutné filtrovat.

Váš pes ví, co dělá: Proč je důležité znát psí řeč těla?

2. června 2022 09:00

Všichni víme, že žádný mezilidský vztah, od kterého chceme, aby fungoval, se neobejde bez dobré komunikace. Často nás už ale nenapadne, že totéž je důležité i ve vztahu člověk–pes. Proč tomu tak je? Protože pes mluví jinou řečí než člověk, a sice řečí těla. Lidský druh, který sice řeč těla používá také, ale je zvyklý se spoléhat spíš na verbální komunikaci, si často ani neuvědomuje, že komunikuje tělem. A když toto člověk nevnímá ani sám u sebe, je logické, že má tendenci to přehlížet i u psa.

Začátek bude nejhorší, řekl Rýdl k Barrandovskému mostu. Kde dál se bude opravovat?

11. května 2022 12:23

Už příští pondělí začne dlouho očekáváná rekonstrukce Barrandovského mostu. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS přiznal, že nejhorších bude prvních 110 dní oprav. Následně řidiče uklidňoval: „Dva roky dopředu jsme připravili kroky, abychom zbytečně – paralelně s Barrandovským mostem – nekomplikovali dopravu.“ Přiblížil, které další silnice čekají opravy a naruší tak provoz během letních měsíců.

Se šéfem v pohodě a přitom upřímní: Naučte se jednat s nadřízeným, spokojení budete oba

30. dubna 2022 16:57

Není na světě šéf, který by se zavděčil všem. Tahle drobná obměna známého rčení v sobě skrývá hlubokou pravdu. Šéfa jsme alespoň jednou v životě měli snad všichni. A asi každý z nás taky dobře poznal, jaký je to pocit s nadřízeným vycházet, nebo naopak být s ním na kordy. Přinášíme vám pár tipů, jak v práci s člověkem na vyšším stupínku vycházet a přitom neztratit nic z vlastní důstojnosti.

Zelenského slova jako citové vydírání? Ukrajina bojuje o holou existenci, tvrdí expert

26. dubna 2022 15:03

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zaujal během ruské invaze svými častými projevy jak k obyvatelům, tak k politikům ze zemí, které Ukrajině pomáhají. Obvykle volí velmi ostrá slova. Podle politického marketingového specialisty Tomáše Jirsy mohou projevy působit jako citové vydírání, je nutné si však uvědomit, o co všechno Ukrajinci už více než dva měsíce bojují.