CNN Prima News komunista

komunista

Výpis příspěvků ke štítku „komunista“

Babiš mi vzal osm let radosti ze života. Jeho kádrování chartistů je chucpe, říká Sommerová

Filmová dokumentaristka a bývalá politička Olga Sommerová obdržela od prezidenta Petra Pavla státní vyznamenání medaili Za zásluhy 1. stupně. Pro CNN Prima NEWS promluvila nejen o atmosféře ceremoniálu, ale i o výroku Andreje Babiše, který v pořadu Partie označil za absurdní, že státní vyznamenání přijali chartisté z rukou prezidenta Petra Pavla, bývalého komunistického rozvědčíka.

Vyznamenání od komunistického rozvědčíka? Oceněná Marta Kubišová vrací úder Babišovi

Martu Kubišovou výrok Andreje Babiše, který v pořadu Partie Terezie Tománkové označil za absurdní, že státní vyznamenání přijali chartisté z rukou prezidenta Petra Pavla, jehož označil za bývalého komunistického rozvědčíka, pobavil. Pro CNN Prima NEWS promluvila nejen o tom, co si o jeho slovech myslí, ale i jak si slavnostní ceremoniál užila.

Jak znáte projev Miloše Jakeše na Červeném Hrádku? Otázky na statisícové příjmy Zagorové i Jandů

V létě roku 1989 přednesl tehdejší generální tajemník komunistické strany Miloš Jakeš projev na Červeném Hrádku u Plzně, který z něj udělal nechtěnou komediální hvězdu. Úryvky z jeho řeči, které se tajně šířily prostřednictvím kazet celým národem, mezi lidmi vyvolávaly smích. Projev zlidověl. Vzpomenete si, co všechno z Jakešových úst zaznělo? Dne 12. srpna by mu bylo 101 let.

Zemřel komunista Miloš Jakeš, autor tragikomického projevu na Červeném Hrádku

Zemřel někdejší generální tajemník ÚV KSČ a komunistický politik Miloš Jakeš. Bylo mu 97 let. Televizi CNN Prima NEWS informaci potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Jakeš proslul především legendárním projevem na Červeném Hrádku, kde hodnotil situaci v Československu. Od loňského listopadu jej policie spolu s Lubomírem Štrougalem stíhala kvůli střílení na československých hranicích. Více informací v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.