reklama

Konec propocených zad. Která auta v Česku nabízejí nejlevnější ventilovaná sedadla?

Zatímco vyhřívaná sedadla patří k poměrně dostupné výbavě i u laciných aut, ventilace je zatím spíš považována za luxus. Nemít propocená záda navíc něco stojí. Vybrali jsme nejlevnější vozy na českém trhu, které tuto výbavu nabízejí.

reklama

Sednout si v horkém voze do kožené sedačky připomíná středověké mučení rozpáleným železem. A řidič nemá vyhráno, ani když vyrazí ze stínu nebo z chladné garáže. Sluneční paprsky mohou sedadla rychle ohřát i přes čelní sklo. Výsledkem jsou propocená záda a v horším případě i slané fleky na oblečení. Předcházet se tomu dá ventilovanými sedadly.

Nejde přitom o žádný nový vynález. Ventilovaná sedadla se poprvé na palubě auta objevila před 20 lety, kdy je bylo možné objednat do Saabu 9-5. Dnes je nabízí řada nových vozů, jenže stále nejde o příliš dostupnou výbavu. Připlácí se za ně i desítky tisíc korun hlavně proto, že je obvykle nejde objednat samostatně, ale musí se pořídit v paketu s ještě dalšími prvky.

Redakce CNN Prima NEWS prohledala ceníky automobilek a zjistila, která auta s ventilovanými sedadly lze pořídit nejlevněji. Do 750 tisíc korun se vešlo celkem devět vozů. Bohužel ani jedno z nich nelze pořídit pod půl milionu. Nejdostupněji s ventilovanými sedadly pořídíte Hyundai i30 ve výbavě Style a s příplatkem 40 tisíc korun za paket Premium. Ten kromě toho obsahuje třeba i kožené čalounění (obvyklá podmínka pro taková sedadla) nebo aktivní asistent pro jízdu v pruzích. Dohromady s tímto příplatkem vyjde auto na 559 900 korun.

Částka 40 tisíc korun je zároveň nejnižším příplatkem, který je potřeba za balíček s ventilovanými sedadly vynaložit. Ceny se u některých jiných vozů šplhaly až k 70 tisícům korun. V následující tabulce najdete přehled nejdostupnějších aut s ventilovanými sedadly na českém trhu. U každého vozu je vždy zaznamenaná výbava, od které je možné příplatek pořídit, cena za příplatek a nakonec cena vozu včetně daného příplatku.

Model Výbava Příplatek Cena celkem
Hyundai i30 Style 40 000 Kč 559 990 Kč
Opel Grandland X Elegance 50 000 Kč 589 990 Kč
Kia XCeed TOP 40 000 Kč 599 980 Kč
Hyundai Kona Style 50 000 Kč 599 990 Kč
Mercedes-Benz B 160 62 080 Kč 707 010 Kč
Mercedes-Benz A 180 69 094 Kč 707 974 Kč
Jeep Compass Limited 42 000 Kč 721 900 Kč
Opel Insignia GS Elegance 65 000 Kč 724 990 Kč
Hyundai Ioniq HEV Style 50 000 Kč 749 990 Kč
Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama