reklama

Jágr se pochlubil silvestrovskou fotkou se svou milou. Dostal ten nejsladší novoroční dárek

Rok 2021 byl pro některé české sportovce ve znamení velkolepých úspěchů. Mnozí z nich se k vybojovaným medailím a titulům vrátili i ve svých novoročních zdravicích. Judista Lukáš Krpálek poděkoval za přízeň fanoušků, tenistka Kateřina Siniaková popřála vše nejlepší z Austrálie. Hokejista Jaromír Jágr byl zase o něco stručnější a vkročil do roku 2022 s hudlanem od své přítelkyně.

reklama

Legenda českého hokeje zvolila místo sáhodlouhých děkovaček jen jednoduchou fotku ve svém instagramovém příběhu. A vlastně jí nic moc nechybí – je na ní samotný Jágr, pusa od jeho přítelkyně Dominiky, velký nápis „Happy New Year“ a úryvek ze stejnojmenné písně od švédské popové skupiny ABBA.

Zlatý judista Lukáš Krpálek toho měl na srdci o poznání více. „Rok 2021 je skoro za námi. Byl to pro mě nesmírně úspěšný rok! A já udělám zase všechno proto, aby další roky byly zase tak úspěšné! Děkuji vám za podporu – za to, jak jste mi fandili v celé sezoně – a přeji vám všem, abyste měli krásný rok 2022,“ napsal Krpálek na svůj instagramový účet a podělil se o fotky svých nejlepších sportovních úspěchů z loňska.

V pozitivním duchu se s rokem 2021 rozloučila i další olympijská medailistka. Zlatá tenistka Kateřina Siniaková vyhlíží v Austrálii novou sezónu, což je důvod, proč poslala zdravici z hlavního města Melbourne. A nebyla sama – společnost jí dělal její přítel a tenista Tomáš Macháček.

„Tak a je to za námi. Už se nemůžu dočkat, co přijde v roce 2022. Přeji vám všem, abyste byli obklopeni láskou, pozitivními emocemi a skvělými lidmi! Šťastný nový rok od protinožců!“ vzkázala svým fanouškům Siniaková.

Její tenisová parťačka Barbora Krejčíková byla co do přání o něco stručnější, zato ale nasdílela o devět fotek více. Měla totiž za sebou úspěšnou sezónu. „Rok 2021 byl okouzlující. Rok 2022 bude… ?“ napsala na svůj Instagram.

Profesionálnímu lezci Adamu Ondrovi unikla tokijská medaile jen o fous, přesto má sportovec hodně důvodů k veliké radosti. Nejenže si loni vzal svou přítelkyni Ivu, nedávno navíc oznámil, že spolu čekají miminko.

„Rok 2021 byl výjimečný. Cítím vděčnost za to, jaký byl, a za to, že mohu říct, že jsem super šťastný člověk. Přeji vám všem hodně štěstí, lásky a spokojenosti v novém roce 2022,“ hýřil optimismem Ondra.

I podle stříbrného vodního slalomáře Lukáše Rohana bylo loni o co stát. „Rok 2021 přinesl několik nezapomenutelných zážitků, na které budu ještě dlouho vzpomínat. A pokud na ně nezapomenu, zůstanou asi napořád. Tři dvojky v letopočtu však budou znamenat nové možnosti a další příležitosti. O tom ale jindy,“ vzhlíží ke sportovním zítřkům Rohan.

Bývalá světová jednička v tenisové čtyřhře a držitelka deblového titulu z Wimbledonu Barbora Strýcová se naplno pustila do role matky, což dala najevo jak fotkou s malým Vincentem, tak i stručným přáním. „Děkuji 2021,“ ukončila rok dvěma slovy a srdíčkem na Instagramu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama