CNN Prima News konflikt

konflikt

Výpis příspěvků ke štítku „konflikt“

Válka potrvá i 15 let. Brzy vyvineme raketu s doletem 1500 kilometrů, říká ukrajinský expert

19. listopadu 2022 09:59

Válka na Ukrajině trvá déle než osm měsíců a mnozí doufají, že konflikt brzy skončí. S méně pozitivní prognózou ovšem přišel ředitel ukrajinského Centra pro armádní studia, konverzi a odzbrojení Valentin Badrak. V rozhovoru pro web Global Espreso odhadl, že po skončení této horké fáze potrvá konflikt na Ukrajině dalších 10 až 15 let. I proto musí podle něj bez Ukrajina vyvinout vlastní účinné rakety. Badrak také tvrdí, že Ukrajinci jsou schopni vyrobit raketu s doletem až 1 500 kilometrů.

Nejdřív je verbovali, teď střílí. Vagnerovci údajně zabili přes 40 rekrutovaných vězňů

15. října 2022 14:57

Do války proti Ukrajině se zapojily stovky odsouzených vězňů z Ruska. Verbovat do boje je měla přímo polovojenská Vagnerova skupina v čele s jejich údajným zakladatelem Jevgenijem Prigožinem. Ten rekrutům slíbil nejen milost, ale i velkou finanční odměnu. Kromě toho jim také pohrozil trestem v případě, že by chtěli dezertovat. Nyní se ukazuje, že na jeho slova zřejmě skutečně došlo. Příslušníci Vagnerovy skupiny měli už zastřelit přes 40 vězňů, kteří šli bojovat na Ukrajinu. Na svém Telegramu o tom informovalo ukrajinské oddělení strategické komunikace ozbrojených sil s odkazem na zakladatele lidskoprávního projektu Gulagu.net Vladimíra Osečkina.

Putin se zahání do kouta a je odtržen od reality. Jeho kroky nedávají smysl, míní expert

15. října 2022 05:10

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo téměř osm měsíců. I přesto se zdá být naděje na mírová jednání v nedohledu. Naopak dochází k eskalaci konfliktu. Podle vedoucího zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáše Zrna možná vyjednávání blokuje především ruský prezident Vladimir Putin, který sám sebe zahání do kouta a je pro podivná rozhodnutí jen těžko předvídatelný.

Válka Ruska s Ukrajinou nenastane, chtěl by ji jen zločinec, tvrdil před lety Solovjov

12. října 2022 20:02

Mezi Ruskem a Ukrajinou nikdy nebude válka, protože by ji chtěl jen zločinec. Oba státy jsou spjaté duchem, krví a společnou historií. Taková slova ještě před lety hlásal ruský novinář Vladimir Solovjov. Ten je přitom dnes jednou z hlavních hlásných trub propagandy Kremlu ve válce na Ukrajině. Dnešní Solovjov nemá problém chodit k vulgaritám a k až neuvěřitelným výhrůžkám právě vůči Ukrajině či západním mocnostem, které Kyjev podporují.

Zaorálek: Jaderný vlak na Ukrajině je pohádka. Svoboda prozradil, v čem má Západ navrch

7. října 2022 05:35

Rusko si nejspíš netroufne použít jaderné zbraně, shodli se na tom ve vysílání CNN Prima NEWS bývalí ministři zahraničích věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Kreml chápe nebezpečí reakce Západu a uvědomuje si rizika eskalace nukleárního konfliktu. Putin by možným útokem na obsazovaná území zároveň nic nezískal.

Člen pluku Azov o ruském zajetí: Byli jsme pro ně zvířata. Na jídlo jsme měli půl minuty

4. října 2022 09:33

Není žádným tajemstvím, že se ruští vojáci často chovají ke svým zajatcům velmi brutálně. Svědectví Mychajla Dianova, který se dostal do ruského zajetí poté, co definitivně padla obrana železáren a oceláren Azovstal, ale vyráží dech. Podmínky, kterým jsou ukrajinští zajatci vystavováni – a to zvláště příslušníci Dianovova pluku Azov, nemají podle jeho slov s lidskostí nic společného. Buď jste člověk, nebo dobytek, vzpomíná.

Od vyhlášení mobilizace vstoupilo do ruské armády na 200 tisíc lidí, řekl Šojgu

4. října 2022 06:30

V ruských médiích se stále častěji mluví o použití jaderných zbraní na Ukrajině. Fatální eskalací ukrajinsko-ruského konfliktu opakovaně hrozí i šéf Kremlu Vladimir Putin. Na jižní frontě mezitím Rusové za jediný den přišli o téměř 100 vojáků, desítky tanků i další techniku. Podle amerického podnikatele Elona Muska by se Kyjev měl vzdát Krymu a přijmout skutečnost, že válku s Ruskem pravděpodobně nevyhraje. USA poskytnou Ukrajině další balík vojenské pomoci včetně raketometů HIMARS. Sergej Šojgu uvedl, že od částečné mobilizace vstoupilo do armády na 200 tisíc lidí.