CNN Prima News konflikt

konflikt

Výpis příspěvků ke štítku „konflikt“

Masakr na Papui Nové Guineji. Kmenové střety si vyžádaly nejméně 26 životů

Aktualizováno

Nejméně 26 lidí zahynulo v neděli při střetech dvou kmenů na Papui-Nové Guineji. V pondělí o tom informovala australská televize ABC s odvoláním na místní úřady, zhruba na polovinu tak snížila počet obětí, který uvedla dříve. Tamní vláda se ale podle agentury Reuters obává, že střety budou pokračovat, protože napadený kmen se bude jako obvykle snažit pomstít.

Rusové spáchali další válečný zločin, zastřelili dva zajatce, tvrdí Ukrajinci. Ukázali video

Aktualizováno

Ukrajina obvinila Rusko, že jeho vojáci v neděli na východě země zastřelili dva ukrajinské zajatce. Podle pozemních vojsk obránců dokazuje zločin video. Incident se podle ukrajinské armády odehrál „v sektoru Chortycja“, který zahrnuje Charkovskou, Luhanskou a část Doněcké oblasti. Ukrajinská prokuratura později podle agentury AFP oznámila, že vyšetřuje údajné zastřelení celkem osmi válečných zajatců ruskými vojáky na východě Ukrajiny.

V Rusku hoří dvě ropné rafinerie. Při ukrajinském útoku jsme zničili 19 dronů, hlásí Moskva

Aktualizováno

Ruská protiletecká obrana v noci na pátek nad územím několika regionů zneškodnila 19 ukrajinských útočných dronů. Podle agentury TASS o tom informovalo ruské ministerstvo obrany. Z Krasnodarského kraje jsou hlášeny požáry ve dvou rafineriích, podle ukrajinských zdrojů vznikly v důsledku úderů vedených z Ukrajiny. Také Rusko pomocí bezpilotních letounů zaútočilo na Ukrajinu, škody jsou hlášeny z Charkovské oblasti.

Teror v Rusku. Násilník se z vězení dostal díky Putinově milosti za účast ve válce

Milost za účast v rusko-ukrajinském konfliktu stála na začátku příběhu o opakovaném násilí na ženách. Bývalý trestanec měl po návratu z fronty podle policie z Čeljabinsku zmlátit a znásilnit svou bývalou manželku. Za stejný přečin byl přitom odsouzen již v roce 2021 k sedmi letům ve vězení. Ženino tělo plné modřin zdokumentoval tamní úřad a fotografie byly následně zveřejněny jako důkazní materiál. O kauze píše web 74.RU.