CNN Prima News konstrukce

konstrukce

Výpis příspěvků ke štítku „konstrukce“

Záchranáři v troskách domu na Floridě našli jedenácté tělo, 150 lidí se stále pohřešuje

Počet obětí po zřícení části bytového komplexu na Floridě vzrostl na 11 poté, co záchranáři z trosek vytáhli další tělo. Pohřešováno je nadále 150 lidí. Podle agentury Reuters o tom dnes informovala šéfka okresu Miami-Dade Daniella Levineová Cavaová. Příčina zhroucení několika desítek bytových jednotek v městečku Surfside poblíž Miami zůstává nejasná.

V Mexiku se zřítila nadzemní část metra. Nejméně 24 mrtvých a desítky zraněných

Aktualizováno

V hlavním městě Mexika se v pondělí v noci pod tíhou soupravy metra zřítil most vedoucí pět metrů nad rušnou silnicí. Vagony metra se společně s nosníky propadly a uvěznily desítky lidí. Záchranné složky potvrdily 24 mrtvých a 50 zraněných, sedm z nich je v kritickém stavu. Mezi oběťmi jsou i děti. K neštěstí došlo v jihozápadní části města na lince metra 12, která se dlouhodobě potýkala s vážnými konstrukčními vadami.

Nevíte, jak zabavit děti? Postavte jim hrad ze židlí nebo polštářovou jeskyni

Přestože Česko pokračuje v rozvolňování karanténních opatření, v mnoha zemích po celém světě stále platí striktní izolace, která má zabránit šíření nemoci COVID-19. Podle CNN teď zažívají těžké časy především rodiče, kterým už často začínají docházet nápady, jak doma zabavit své děti. Švédská IKEA nabízí šest jednoduchých návodů, jak postavit doma indiánský vigvam nebo středověkou pevnost. Stavební materiál najdete v každé domácnosti: židle, stůl, prostěradlo, deky a spoustu polštářů.