Česká soda by se dnes nemohla vysílat, řekl Šteindler. Kvůli satiře mu volal i prezident

Šteindler o České sodě

Dnešní doba je jiná, a to především v korektnosti. Proto by se satirický pořad Česká soda dnes nemohl vysílat, sdělil v Novém dni herec a scenárista Milan Šteindler. Ve vysílání CNN Prima NEWS zavzpomínal na příhody s kolegy i politiky.

„Česká soda by se dnes nemohla vysílat – není dobré vstupovat do stejné řeky, fungovalo to v kontextu doby. Dnes je ale doba příliš korektní, aby takový humor byl prezentován v televizi,“ sdělil Šteindler v Novém dni.

ČTĚTE TAKÉ: Hudební festivaly v Česku PŘEHLEDNĚ. Kde vás letos roztančí domácí i zahraniční hvězdy?

Nejen v satirickém a nekorektním pořadu pak parodoval nejrůznější osobnosti z veřejného dění a občas se od nich dočkal reakce. „Například od pana prezidenta, ten mi pak volal, že se na mě nezlobí a já mu řekl, že je gentleman,“ zavzpomínal ve vysílání, ale neupřesnil, o kterou hlavu státu konkrétně šlo.

V České sodě pak „zostudil“ i herečku a zpěvačku Petru Černockou. „Napsala mi, že satira je dobrá věc, pokud vám nešlape zrovna na nohu. Tak jsem odpověděl, že satira je dobrá věc, pokud vám zrovna nešlape na nohu,“ dodal s humorem sobě vlastním.

Více z rozhovoru, například o humorných příhodách z divadla Sklep, se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Tagy: