reklama

Kde se dá aktuálně dívat na filmy? Zkuste virtuální kino nebo vlastní auto

Streamovací platformy s různým obsahem, návštěva virtuálního kina i zážitek jak z Ameriky 50. let. V době zavřených kin existuje spousta jiných možností, jak sledovat filmy a seriály.

reklama

Zavřená kina zejí prázdnotou a filmovým fanouškům nezbývá než hledat alternativní řešení, jak si dopřát audiovizuální zpestření karantény. Naštěstí máme široké možnosti on-line služeb, které nám nabídnou jak tradiční televizí zábavu, tak i nápadité variace na návštěvu kin. Čeho tedy můžeme využít?

Pestrá paleta služeb

První možností jsou samozřejmě streamovací služby. Ty za určitý poplatek nabízejí buď přehrání jednoho vybraného díla či časově omezené předplatné. Ve Videopůjčovně televize Prima najdete stovky filmů i předpremiéry seriálů jako Slunečná či Modrý kód. Jistě znáte i největší světové hráče Netflix a HBO GO, postupně se rozšiřují i další služby jako Amazon Prime Video či nedávno spuštěný Disney+. U nás si zaslouží pozornost platformy dafilms.cz a Aerovod. První je zaměřena na dokumentární filmy, spolupracuje i s řadou tematických filmových festivalů, ale obsahuje také třeba všechny letošní kandidáty na České lvy. Aerovod je spjat s distribuční společností Aerofilms, a tak nabízí především jejich filmy a kurátorské kolekce pro náročnější diváky. Nejmladším hráčem je Edisonline, spuštěný teprve před pár dny a obsahující převážně snímky oceněné na nejprestižnějších evropských festivalech.

Zdarma můžete sledovat stovky filmů a seriálů opět přímo v archivu televize Prima. Dále se můžete podívat i na několik YouTube kanálů. Za pozornost stojí především Česká filmová klasika, jejímž provozovatelem je Národní filmový archiv, průběžně rozšiřující nabídku starších českých a československých děl. Projet si můžete i nabídku distribučních společností Bioscop a Magic Box díky kanálu Filmy česky a zadarmo.

Simulace kina z domova

Platformu Vaše kino provozuje Asociace provozovatelů kin z.s. a sdružuje desítky kin napříč celou republikou. Každý den je na programu jiný snímek, většinou se jedná o distribuční novinky posledních měsíců, které ještě není možné vidět jinde. Za 70 korun si koupíte vstupenku a následně vám přijde na e-mail kód, díky němuž se do virtuálního kina připojíte. Smyslem je samozřejmě podpora menších kinařů, pro něž je nemožnost promítání v současné situaci bez přehánění existenčním problémem.

Zmíněná společnost Aerofilms stojí i za dalším projektem. Ten má název Moje kino LIVE a sdružuje aktuálně více než tři desítky kin. Koncept je podobný jako u platformy Vaše kino, pouze cena je volitelná, program sestává hlavně z distribuční nabídky Aerofilms a organizace si mohou domluvit i vlastní soukromé projekce. Oba projekty jsou zajímavé především pro ty filmové fanoušky, kteří rádi podpoří svůj oblíbený biograf a alespoň virtuálně nasimulují jeho atmosféru.

Alternativní cesty

Zároveň se u nás začíná probouzet i dávno zapomenutý fenomén autokin. Ty nejspíše znáte ze starých amerických filmů, v nichž se před půlstoletím jednalo o populární zábavu mladé generace. U nás tento trend vybudovanou tradici nemá, ale to se právě teď může změnit. Aktuálně je otevřená necelá desítka autokin po celé republice, v nichž se promítá program složený nejčastěji z atraktivních hitů posledních let.

Pravidla jsou poměrně přísná – mezi jednotlivými auty musejí být dvoumetrové rozestupy, v každém voze mohou být nejvýše dva lidé. Zvuk slyšíte z vlastních sluchátek, tradiční kino připomíná jen velké plátno. Spíše než na seriózním sledování filmů stojí autokino na zážitku, který se nemusí opakovat.

Řada těchto možností bude k dispozici i poté, co se kina konečně otevřou. Proč se však na aktuální nezvyklou situaci nepodívat i jako na možnost vyzkoušet něco nového? Napište nám pod článek, jaké platformy nyní rádi využíváte vy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!
Pořady

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem
Historie

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem

Byla to ambiciózní operace, která měla urychlit konec druhé světové války. Po sérii úspěchů v Normandii už spojenečtí velitelé přemýšleli, jak co nejrychleji porazit třetí říši. Proto odstartovali největší výsadek ve vojenské historii, který měl v okupovaném Nizozemsku vytvořit koridory pro pozemní armádu až do Berlína. Tehdy ale Spojenci netušili, že hluboko za nepřátelskou linií odpočívají elitní německé oddíly. Nákladná operace Market Garden skončila pro Spojence velkým debaklem.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama