CNN Prima News kosmonaut

kosmonaut

Výpis příspěvků ke štítku „kosmonaut“

Český astronaut Svoboda: Kdybychom byli ve vesmíru sami, byla by to nuda. Už se tam těším

24. ledna 2023 14:27

Ve vesmíru není čas na strach. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí bojový pilot Aleš Svoboda, který si to zřejmě brzy ověří na vlastní kůži. Když totiž loni Evropská kosmická agentura (ESA) vybírala nové astronauty, z 22 tisíc uchazečů ukázala i na něj. Momentálně je v jedenáctičlenném záložním týmu, ale to se může rychle změnit. Zatím tedy není jasné, zda bude po Remkovi druhým Čechem ve vesmíru on, nebo kosmický turista, choreograf Yemi A. D.

Těreškovová: Ve vesmíru jsem mluvila s Bohem, předpověděl příchod antikrista Zelenského

3. ledna 2023 20:19

S naprosto neuvěřitelným tvrzením vyšla ven první žena ve vesmíru a dnes poslankyně ruské Státní dumy za stranu Jednotné Rusko Valentina Těreškovová. Kosmonautka tvrdí, že během jejího letu na oběžné dráze planety Země v roce 1963 hovořila s Bohem. A ten jí měl předpovědět, že v roce 2022 dojde na příchod antikrista, který se má jmenovat „Zelenskyj“. Těreškovová, která je dnes věrnou političkou ruského prezidenta Vladimira Putina, se tak zjevně plně zapojila do propagandy Kremlu, jehož snahou je jakkoliv očernit ukrajinskou hlavu státu Volodymyra Zelenského.

Z USA po 20 letech znovu odstartovala ruská kosmonautka. Míří k Mezinárodní vesmírné stanici

5. října 2022 18:34

Z amerického kosmodromu ve středu poprvé po 20 letech odstartovala ruská kosmonautka. Anna Kikinová spolu s dvěma astronauty z USA a jedním z Japonska míří k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Na oběžnou dráhu je ve vesmírné lodi Crew Dragon vynesla raketa Falcon 9. Čtyřčlenná posádka z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě odstartovala v době mimořádného napětí mezi Moskvou a Západem kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině.

Čtyři astronauti se po půl roce vrátili z vesmíru. Testovali i pěstování chilli papriček

6. května 2022 08:01

V Mexickém zálivu u pobřeží Floridy v pátek v 6:43 SELČ přistála vesmírná loď Crew Dragon se čtyřmi astronauty, kteří se zúčastnili již třetí dlouhodobé mise na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) obsluhované společností SpaceX miliardáře Elona Muska. Čtveřice astronautů americké vesmírné agentury NASA a její evropské obdoby ESA prováděla řadu experimentů, od pěstování chilli papriček v nulové gravitaci po testování robotů.