reklama

Koupaliště hlásí rekordní propady tržeb, důvodem jsou nízké teploty

Venkovní koupaliště hlásí rekordní propady tržeb, návštěvnost je zhruba poloviční oproti běžnému standardu v tomto období. Důvodem je vedle pandemie koronaviru i letošní špatné počasí. Provozovatelé se obávají, že se situace nezlepší.

reklama

K tématu

Ačkoliv jsou páteční teploty příznivé ke koupání, na pražské Koupaliště Lhotka dorazilo pouze 60 návštěvníků z celkové možné kapacity tisíc. Ve srovnání s předchozími sezonami jsou podle provozního střediska Koupaliště Lhotka Jakuba Ottazhruba na polovině návštěvnosti.

Hlavním důvodem, proč se návštěvníci na koupaliště nehrnou, je podle něj počasí. „Letos je počasí velice proměnlivé a teploty nám nepřejí,“ tvrdí. Koupaliště Lhotka však kvůli počasí bylo zavřeno pouze jednou.

„Doufáme, že budeme moci mít otevřeno a nedojde k restrikcím vlády, kdy bychom byli nuceni zavřít. Pokud by tato situace nastala, přizpůsobíme se,“ dodal Ott v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vládní opatření se pro koupaliště rozvolnila na konci května. Některá ale stále neotevřela kvůli nepříznivému počasí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama