reklama

Koupaliště hlásí rekordní propady tržeb, důvodem jsou nízké teploty

Venkovní koupaliště hlásí rekordní propady tržeb, návštěvnost je zhruba poloviční oproti běžnému standardu v tomto období. Důvodem je vedle pandemie koronaviru i letošní špatné počasí. Provozovatelé se obávají, že se situace nezlepší.

reklama

K tématu

Ačkoliv jsou páteční teploty příznivé ke koupání, na pražské Koupaliště Lhotka dorazilo pouze 60 návštěvníků z celkové možné kapacity tisíc. Ve srovnání s předchozími sezonami jsou podle provozního střediska Koupaliště Lhotka Jakuba Ottazhruba na polovině návštěvnosti.

Hlavním důvodem, proč se návštěvníci na koupaliště nehrnou, je podle něj počasí. „Letos je počasí velice proměnlivé a teploty nám nepřejí,“ tvrdí. Koupaliště Lhotka však kvůli počasí bylo zavřeno pouze jednou.

„Doufáme, že budeme moci mít otevřeno a nedojde k restrikcím vlády, kdy bychom byli nuceni zavřít. Pokud by tato situace nastala, přizpůsobíme se,“ dodal Ott v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vládní opatření se pro koupaliště rozvolnila na konci května. Některá ale stále neotevřela kvůli nepříznivému počasí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) požádal premiéra Andreje Babiše (ANO) o mimořádné svolání vlády. Kabinet by měl schválit nabídku Spojených států amerických na vyslání vojenských lékařů a zdravotníků do Česka, kde by měli pomáhat s bojem proti koronavirové pandemii. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve středu uvedl, že příští týden dorazí do Česka tým 28 lékařů Národní gardy z amerických států Nebraska a Texas.

reklama
Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Někteří lékaři už ani nepotřebují normální oblečení, říká o situaci v USA Konvalina
Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
Další články
reklama
reklama