CNN Prima News koupaliště

koupaliště

Výpis příspěvků ke štítku „koupaliště“

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Neštěstí v Ostravě. Záchranáři oživovali tonoucí 19leté dívky, jsou v kritickém stavu

Dramatické chvíle prožili záchranáři vpodvečer v pondělí 21. srpna v areálu koupaliště v Ostravě-Porubě. Na místě se topily dvě osoby, devatenáctileté dívky. Do příjezdu zdravotníků na místo se přítomným již podařilo obě dívky vytáhnout na břeh, nejevily však známky života. Díky snaze záchranářů se během deseti minut podařilo obě resuscitovat, jejich stav byl však kritický.

Prokletí přírodních koupališť: Sinice a parazité. Odborník radí, jak poznat závadnou vodu

K letním dnům neodmyslitelně patří koupání v přírodě. To ale má svá rizika. Voda totiž není vždy úplně čistá a může způsobit i vážné zdravotní problémy. Odborník z oddělení hygieny vody Centra zdraví a životního prostředí Státního zdravotního ústavu Petr Pumann ve vysílání CNN Prima NEWS poradil, jak poznat, kterému venkovnímu koupališti se máte vyhnout.

Agrese a vulgarity na koupališti. Děčín najme bezpečnostní službu, zvažuje i další rázné kroky

Zaměstnanci aquaparku v Děčíně čelí v poslední době čím dál častěji agresivnímu a vulgárnímu chování ze strany některých návštěvníků. Zřizovatel rekreačního zařízení, město Děčín, se rozhodl zaujmout razantní postoj. Hodlá si najmout bezpečnostní agenturu, která bude dohlížet na chování návštěvníků. V případě porušení návštěvního řádu hrozí město až desetitisícovou pokutou a zákazem vstupu do areálu až na jeden rok.

Lynč na koupališti: Policie obvinila cizince z pedofilních aktivit, vyšetřuje i mstitele

Okresní prokuratura v polské Bytomi obvinila 48letého Gruzínce z pedofilních aktivit. Oběťmi v tomto případě jsou podle informací polského webu TVN24 dvě dívky ve věku 10 a 12 let a třináctiletý chlapec, jež měl obtěžovat. K incidentu došlo v sobotu na místním koupališti. Vyšetřování se týká i davu, který chtěl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Veřejnému lynči musela zabránit policie.