reklama

kraje

Výpis příspěvků ke štítku „kraje“

Hrozí sněžení i silný vítr, varují meteorologové. Pozor by si měli dát hlavně řidiči

20. ledna 2022 07:20

Na většině území České republiky počítejme během čtvrtečního dne se silným větrem. Ten může v nárazech dosáhnout i více než 65 kilometrů v hodině. V polohách nad 500 metrů nad mořem se mohou tvořit sněhové jazyky. Pozor by si tak měli dát hlavně řidiči na silnicích, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých webových stránkách.

Tající sníh a déšť zvednou hladiny řek, varují meteorologové. Kde hrozí povodně?

31. prosince 2021 06:00

Na východě Libereckého a severu Olomouckého kraje hrozí do sobotního poledne vzestup hladin některých řek a potoků. Na Jilemnicku mohou místy dosáhnout i druhého stupně, kdy už se voda vylévá z břehů. Důvodem je tání sněhu spolu s očekávaným deštěm, vyplývá z aktualizovaného varování, které ráno zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

PŘEHLEDNĚ: Příští rok podraží energie, voda i teplo. Ve kterém kraji a o kolik?

26. prosince 2021 06:48

Ceny energií, tepla ale i vody příští rok podraží téměř v celé ČR. Naopak jízdné v městské veřejné dopravě většinou zůstane na letošní úrovni. Nejvíce si lidé připlatí za teplo, a to až o desítky procent. Standardní ceníky u elektřiny se zvýší v průměru o 17 procent, u plynu o 16 procent. Zdražování se nedotkne fixovaných smluv. Vyplývá to z informací firem v jednotlivých regionech.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

20. října 2021 11:51

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Zeman pochybil. Jeho výjezdy do krajů byly nepřiznanou prezidentskou kampaní

30. srpna 2021 09:02
Aktualizováno

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí našel tři porušení zákona v prezidentské kampani Miloše Zemana před volbami v roce 2018. Zeman tehdy prezidentskou funkci obhajoval. Předvolební kampaní byly podle úřadu i tehdejší prezidentovy výjezdy do krajů, řekl v pondělí vedoucí kontrolní skupiny Tomáš Hudeček. Dohledový úřad má možnost uložit pokutu 10 až 100 tisíc korun. Prezident ale podle Hudečka disponuje celou řadou imunit, včetně správněprávní, takže řízení o uložení pokuty zahájit nelze.

reklama