CNN Prima News kraje ČR

kraje ČR

Výpis příspěvků ke štítku „kraje ČR“

RADAR: Česko zasáhne silný vítr, hory zasype sníh. Podívejte se, kde hrozí nebezpečí a závěje

31. ledna 2023 20:42

V Česku bude v týdnu pokračovat zimní a větrné počasí, na horách s trvalým sněžením. V nížinách meteorologové předpovídají dešťové nebo smíšené přeháňky. Ve vyšších polohách Česka hrozí do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí, kvůli nimž je vydána výstraha. Situaci nejen ve svém kraji můžete sledovat pomocí radaru přímo v tomto článku. Od příštího týdne budou srážky ustávat. V průběhu února už meteorologové další přívaly sněhu neočekávají. Vyplývá to z týdenní a měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Tragická bilance: Na českých silnicích loni zemřelo 454 lidí. Nejméně v historii statistik

6. ledna 2023 10:38

Loni zemřelo na českých silnicích nejméně lidí od roku 1961, kdy policie začala vést souhrnné statistiky. Mrtvých bylo 454, tedy o 16 méně než předloni. Dopravních nehod policisté zaznamenali 98 460, což je o 872 méně než v předloňském roce. Celková hmotná škoda dosáhla loni zhruba 7,5 miliardy korun. Na tiskové konferenci to uvedli náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch a ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Přehled cen v krajích: Tankování aut zlevňuje, benzin už je pod 40 korunami za litr

1. prosince 2022 07:45

Ceny paliv v ČR se za týden opět snížily o více než korunu a průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 40 korun za litr. Aktuálně se u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 39,34 Kč, před týdnem byl o 1,17 koruny dražší. O 1,85 koruny na litru zlevnila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 41 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Devět perliček senátních voleb: Největší smolař i neuvěřitelné stranické přestupy

25. září 2022 19:08

Největší smolař senátních voleb nepostoupil o 230 hlasů. Jiný kandidát zase dvakrát změnil dres a porazil dva své bývalé kolegy. Jeden ze zvolených senátorů vyhrál takovým rozdílem hlasů, kolik jich jinde neměli ani oba postupující kandidáti dohromady. Podívejte se na největší zajímavosti prvního kola senátních voleb 2022.

Fiala uklidňuje kraje. Hejtmani nakoupí příští rok energie za předem stanovenou cenu

9. září 2022 13:31

Vláda slíbila, že kraje budou moci v příštím roce nakoupit energie za přesně danou cenu. Její výši a mechanismus nákupu vládní kabinet sdělí v příštím týdnu, řekl předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) po pátečním jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS). Podle Kuby premiér hejtmany a zástupce obcí ujistil, že vláda zajistí dostatek dostupných energií pro nemocnice, školy a další veřejné instituce.

Z Prahy můžeme přesunout tisíce uprchlíků. Musíme je však motivovat, říká Rakušan

19. června 2022 14:40

Z Prahy do jiných regionů by se mohlo podařit přesunout zhruba 5 000 až 10 000 uprchlíků před ruskou invazí na Ukrajinu. Běženci ale musí z hlavního města odejít dobrovolně, řekl v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi (ČT) ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). S pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se shodli na tom, že je nutné lidi k přestěhování motivovat. Počet válečných uprchlíků v Česku aktuálně stagnuje.

Jak chtějí kraje čelit uprchlické krizi? Hejtmani vládě předají své požadavky

13. března 2022 20:53

Kraje v pondělí odevzdají vládě písemně aktuální požadavky pro vyrovnání se s uprchlickou krizí, sdělil po nedělním večerním on-line jednání s hejtmany ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl, že většina požadavků už v zásadě padla na nedělním jednání, v pondělí je shrne Asociace krajů.

Za pediatrem i 100 kilometrů. Česku chybí dětští lékaři, zdravotní karty končí na úřadech

10. února 2022 07:17

Peníze na ruku, stavební parcely, energie zdarma ani služební byty podle všeho nestačí k tomu, aby města a obce přilákaly dětské lékaře. Ti zoufale chybí po celé České republice. Na Vysočině je průměrný věk pediatra přes 61 let a to znamená jediné – rodiče tisíců dětí mají problém, kdo se nakonec postará o jejich ratolesti.