reklama

Policie nalezla za jezem na Sázavě těla obou pohřešovaných chlapců

Během čtvrtého dne pátrání po dvou mladících, kteří se ztratili ve středu na Kutnohorsku, když si šli zaplavat do Sázavy, je policejní potápěči objevili. Těla mrtvých chlapců byla nalezena za jezem u obce Soběšín. Byla nařízena soudní pitva.

reklama

O výsledku pátrání už policie informovala rodiče nalezených chlapců. Nejprve policisté kolem poledne objevili prvního z nich. „Dnes v dopoledních hodinách potápěči z poříčního oddělení Labe nalezli tělo utonulého šestnáctiletého mladíka v řece za jezem u Soběšína. O jeho nálezu jsme již vyrozuměli rodiče. Po druhém chlapci potápěči stále pátrají,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Asi za hodinu pak policie potvrdila i nález těla druhého chlapce. Těla obou mladíků byla několik set metrů od tábora, kde se ubytovali.

Policisté prohledávali Sázavu, břehy, ale i okolní restaurace a chaty, kde místním ukazovali fotografie pohřešovaných.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Do akce se v průběhu dní zapojila i středočeská zásahovka, její potápěči pátrali stovky metrů daleko po proudu od místa, kde byli podle svědků mladíci viděni naposledy. Začali pod jezem a pokračovali směrem do Českého Šternberka.

Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po mladících bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
reklama
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Reportáž

Domácí zpravodajství

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek
Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Další články
reklama
reklama