reklama

Policie nalezla za jezem na Sázavě těla obou pohřešovaných chlapců

Během čtvrtého dne pátrání po dvou mladících, kteří se ztratili ve středu na Kutnohorsku, když si šli zaplavat do Sázavy, je policejní potápěči objevili. Těla mrtvých chlapců byla nalezena za jezem u obce Soběšín. Byla nařízena soudní pitva.

reklama

O výsledku pátrání už policie informovala rodiče nalezených chlapců. Nejprve policisté kolem poledne objevili prvního z nich. „Dnes v dopoledních hodinách potápěči z poříčního oddělení Labe nalezli tělo utonulého šestnáctiletého mladíka v řece za jezem u Soběšína. O jeho nálezu jsme již vyrozuměli rodiče. Po druhém chlapci potápěči stále pátrají,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Asi za hodinu pak policie potvrdila i nález těla druhého chlapce. Těla obou mladíků byla několik set metrů od tábora, kde se ubytovali.

Policisté prohledávali Sázavu, břehy, ale i okolní restaurace a chaty, kde místním ukazovali fotografie pohřešovaných.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Do akce se v průběhu dní zapojila i středočeská zásahovka, její potápěči pátrali stovky metrů daleko po proudu od místa, kde byli podle svědků mladíci viděni naposledy. Začali pod jezem a pokračovali směrem do Českého Šternberka.

Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po mladících bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

K tématu

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama