reklama

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

reklama

Byla to sláva široko daleko. Čeští sportovci se vrátili z covidem odložených olympijských her a celkem jedenáct z nich s cenným suvenýrem kolem krku. Gratulace se na ně hrnuly ze všech stran a i Národní sportovní agentura (NSA) se vytáhla. Za zlatou olympijskou medaili přislíbila čerstvým vítězům 2,4 milionu korun. Celkově měla mezi medailisty rozdělit 17 milionů korun.

Jenže teplota v srdci Evropy postupně klesá a s ní i nálada sportovců. Z naslibovaných milionů zatím nemají ani korunu. „Zatím jsem prémie za olympijské vítězství nedostal, nicméně minulý týden jsem vyplňoval formulář od NSA, na základě kterého by mi měly být odměny vyplaceny,“ řekl olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec.

Zdravotní stav prezidenta

Finanční ocenění měli sportovci dostat na ceremoniálu za účasti prezidenta Miloše Zemana. Jeho zdravotní stav to ale neumožňoval. „Bohužel kvůli zdravotním komplikacím jsme museli tento ceremoniál odložit, a proto jsme vyzvali sportovce přes sportovní svazy, aby nám doložili své údaje a my mohli vyplatit jejich finance. Údaje jsme obdrželi tento týden, takže předpokládám, že příští týden by mohli mít sportovci finance už na účtu,“ tvrdí tiskový mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama