Krvavá rvačka v Austrálii: Mladíci se v obchodním centru oháněli mačetou, ukazují záběry

Vyděšení rodiče utíkali se svými dětmi z nákupního centra v Melbourne v Austrálii poté, co mezi skupinou mladíků s mačetami vypukla krvavá rvačka, uvedl Daily Mail. „Rvali se, házeli po sobě židlemi. Jeden chlapík kolem sebe mával mačetou,“ popsala událost jedna z matek. Záběry z chaotického incidentu byly zveřejněny na sociální síti X.

Skupina mladíků se v pondělí odpoledne brutálně poprala v nákupním centru Woodgrove v australském Melbourne. Podle svědků se jednalo o súdánské teenagery, kteří byli ozbrojeni, a to i mačetami. Během rvačky mávali noži a házeli židlemi, informoval deník Daily Mail.

„Rvali se a házeli po sobě židlemi. Jeden chlapík kolem sebe mával mačetou. Vyběhla jsem s dětmi ven a radila všem, kteří šli dovnitř, aby se otočili,“ popsala pro web Sky News jedna z matek, která v té době nakupovala. Z incidentu byla znechucená i proto, že přišel jen několik dní po sobotním útoku nožem ve Westfield Bondi Junction, při němž zahynulo šest lidí. „Člověk by si myslel, že se ti idioti po tom, co se stalo v Bondi, zarazí,“ uvedla.

ČTĚTE TAKÉ: Extrémně vzácné zvíře zachytili fotografové v Austrálii. Vakokrta člověk spatřil jen párkrát

Další nakupující se svými třemi dětmi schovala v přebalovací místnosti spolu s dalšími vyděšenými matkami. „Nějaký teenager vytáhl mačetu. Stalo se to přímo v místě, kde je dětský koutek před přebalovací místností pro rodiče s dětmi,“ řekla vyděšeně.

Jiný svědek popsal, že lidé začali házet věcmi na jednoho teenagera poté, co vešel do jídelny s velkým nožem. Tři ze rváčů byli spatřeni, jak opouštějí nákupní centrum celí od krve. Jeden z nich si držel na hlavě svetr, aby si zakryl zranění.

Manažerka nákupního centra Kylie Robertsonová médiím sdělila, že reakce ochranky byla rychlá. Nikdo ze zákazníků, prodejců ani ochranky nebyl zraněn. Po útoku našli v nákupním centru zraněného patnáctiletého chlapce, který byl převezen do nemocnice. V úterý byli zatčeni dva mladíci ve věku 15 a 16 let. Oba jsou obviněni z ublížení na zdraví, držení zakázané zbraně a ozbrojování s kriminálním úmyslem.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Brutální útok v obchodním centru v Sydney si vyžádal šest životů

Tagy: