CNN Prima News mačeta

mačeta

Výpis příspěvků ke štítku „mačeta“

Nové detaily útoku mačetou v budějovické nemocnici: Agresora mělo rozzuřit rozhodnutí lékařů

Několik dní po mačetovém útoku v českobudějovické nemocnici se objevily nové informace. Agresor hodlal na jednom z oddělení navštívit svou údajnou přítelkyni, kvůli jejímu zdravotnímu stavu ho k ní ovšem lékaři odmítli pustit. Na to 29letý muž zareagoval brutálním způsobem – vzal sečnou zbraň a šel si vyřídit s personálem účty, informuje web blesk.cz. Agresor byl po chvíli zadržen zaměstnanci nemocnice. Za mřížemi může strávit až 12 let.

Agresor, který zaútočil v českobudějovické nemocnici mačetou, je ve vazbě

Soud poslal do vazby 29letého muže, který v pátek 16. června napadl mačetou personál psychiatrického oddělení českobudějovické nemocnice. Za ublížení na zdraví mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do 12 let. Třem zdravotním sestrám a sanitáři způsobil sečná poranění. Od neděle se všichni hospitalizovaní již nacházejí v domácím ošetřování. Policisté muže zadrželi bezprostředně po útoku. O rozhodnutí o vazbě informovala mluvčí českobudějovického okresního soudu Markéta Bartizalová.

Útočil v českobudějovické nemocnici mačetou, teď ho obvinili. Mladík zranil sestry i sanitáře

Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který zranil v pátek v českobudějovické nemocnici čtyři zaměstnance, z těžkého ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. Policie o tom v sobotu informovala na Twitteru a novinářům to sdělili krajští policejní mluvčí Jiří Matzner a Milan Bajcura. Útočníkovi hrozí pět až 12 let vězení.

Vražda učitele mačetou v Praze: Soud mladíkovi uložil 12 let a léčení, ten se za čin omluvil

Aktualizováno

Za vraždu čtyřiasedmdesátiletého učitele středního odborného učiliště v pražské Michli mačetou pražský městský soud potrestal Jaroslava Řeháka 12 lety vězení. Uložil mu také ambulantní léčení. Mladík se k činu přiznal, v prosinci u soudu vypověděl, že ho pedagog ponížil při zkoušení a šikanoval ho. Verdikt není pravomocný.

Vyprovokoval mě, nechtěl jsem to udělat. Mladík zabil učitele mačetou, plán měl ale jiný

Jaroslav Ř., který letos v březnu podle obžaloby mačetou zabil učitele středního odborného učiliště v pražské Michli, v pondělí před soudem řekl, že ho pedagog k činu vyprovokoval. Zbraní chtěl pedagoga prý jen postrašit a promluvit si s ním. Nesouhlasí s tvrzením, že by vraždu plánoval. Naopak podle soudního spisu měl chtít původně svého učitele upálit. Mladíkovi hrozí až dvacetileté vězení.