Kuba

Výpis příspěvků ke štítku „Kuba“

Síkela není silný hráč, zaspal, šili politici do ministra. Ruce pryč od něj dal i Kuba z ODS

4. prosince 2022 21:59

Jozef Síkela (STAN) zaspal, není silný hráč, pustila se do ministra průmyslu a obchodu v nedělní Partii Terezie Tománkové místopředsedkyně Sněmovny za ANO Klára Dostálová. Podobně ministra ale kritizují za celoevropské řešení energetické krize i další politici. Ruce pryč od něj dal v pořadu i jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Zastal se ho ale zástupce Pirátů Jakub Michálek.

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Hurikán Ian zesílil a po zpustošení Kuby se žene na Floridu. Statisíce lidí prchají z domovů

28. září 2022 08:37

Statisíce obyvatel amerického státu Florida se připravují na úder mimořádně silného hurikánu Ian, který může způsobit katastrofální škody. Živel na cestě k a americkému pobřeží zesílil a aktuálně spadá na škále intenzity do čtvrté z pěti kategorií. Provází ho vítr o rychlosti 225 km/h. Výzvu k evakuaci dostalo na západním pobřeží Floridy zhruba 2,5 milionu lidí, americké úřady i meteorologové varují, aby lidé hrozbu nepodceňovali, protože hurikán podle nich může být životu nebezpečný.

Celá Kuba zůstala po úderu hurikánu Ian bez proudu. Zesilující bouře teď míří na Floridu

28. září 2022 05:41

Poté, co se Kubou přehnal hurikán Ian, zkolabovala na ostrově elektrická síť a celá země zůstala bez proudu. S odvoláním na úřady o tom informovaly agentury Reuters a AP. Živel udeřil v úterý na západní část Kuby jako hurikán třetí kategorie z pěti, úřady kvůli němu nechaly evakuovat na 50 000 lidí. Bouře nyní míří na americkou Floridu a panují obavy, že by mohla nad mořem zesílit na hurikán čtvrté kategorie.

Na Floridě bijí na poplach. Z domovů utíkají statisíce lidí, na oblast se řítí hurikán Ian

27. září 2022 08:14

Obyvatelé jihovýchodního pobřeží USA se připravují na nejhorší. Ve čtvrtek by je mohl zasáhnout hurikán Ian. Nejtvrději by měl hurikán udeřit na záliv Tampa Bay a sousedící okresy. Floridský guvernér Ron DeSantis proto už v sobotu vyhlásil stav ohrožení ve všech 67 okresech státu. S evakuací statisíců lidí bude pomáhat i Národní garda. Hurikán změnil cesty výletních lodí a zásadně ovlivní i fungování mezinárodních letišť na Floridě.

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

19. srpna 2022 05:10

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.

Tříletý Kubík bojuje s obrnou a cukrovkou. Díky rehabilitacím se už dokáže postavit

29. června 2022 16:12

Tříletý Kubík se potýká s těžkým onemocněním, má mozkovou obrnu a navíc trpí i cukrovku. Rodiče dělají, co můžou, aby se jejich syn rozvíjel. Pro děti s tímto typem onemocnění je důležité, aby se co nejvíc dovedností naučily v první šesti letech života, proto chlapec dochází na řadu terapií. Většinu ale zatím zdravotní pojišťovny neproplácí.

Zničené domy, oběti na životech a tisíce evakuovaných: Floridu a Kubu zasáhly silné deště

5. června 2022 06:49

Jih Floridy a Kubu zasáhly v sobotu silné deště, které způsobily záplavy a škody na majetku. Na Kubě zahynuly nejméně tři osoby. Počasí v oblasti ovlivňují zbytky tropické bouře Agatha, která minulý víkend zasáhla tichomořské pobřeží Mexika. Meteorologové očekávají, že by během neděle mohla vzniknout v Atlantickém oceánu první tropická bouře za letošní sezónu, uvedla agentura AP.