Kuba

Výpis příspěvků ke štítku „Kuba“

Sportovní svět zasáhla smrt 34leté olympioničky. Zemřít měla po plastické operaci prsou

Ve 34 letech v neděli zemřela Maricet Espinosa Gonzálezová, bývalá judistická šampionka z Kuby, přezdívaná La Mole, informovala tamní univerzita. Svoji zemi reprezentovala na olympijských hrách v Riu de Janeiru v roce 2016, zároveň byla dvojnásobnou šampionkou panamerického mistrovství. Podle místních médií měla v den své smrti podstoupit plastickou operaci prsou, načež prodělala infarkt. Příčina smrti nebyla oficiálně potvrzena.

Po smrti Sepéšiho si Iveta Bartošová chtěla brát Michala Penka. Podvedl ji s Kubánkou

Iveta Bartošová se během života v lásce mnohokrát spálila. Jak zpětně vzpomínala, zklamal ji nejen její první kluk, pěvecký kolega Petr Sepéši, ale i ten následující, kterým byl idol dívčích srdcí, hudebník Michal Penk. Během své profesionální umělecké kariéry, kterou zpěvačka zahájila před čtyřiceti lety, ji provázely vzestupy a pády.

Zemřela sestra bratrů Castrových. Většinu života strávila v exilu, režim diktátorů nesnášela

Ve věku 90 let zemřela Juanita Castrová, sestra bývalých kubánských vůdců Fidela a Raula Castrových. Desítky let byla odpůrkyní vlády komunistické strany, kterou její bratři vedli od roku 1959, a většinu svého života tak strávila v exilu ve Spojených státech. O úmrtí Castrové informovala tisk spoluautorka jejích pamětí María Antonieta Collinsová. O jejím skonu v úterý napsal i deník El País.

Legendární autobusové „vajíčko“ slaví. Jezdilo i v Číně a na Kubě, nadšence fascinuje dodnes

Okurka, vajíčko nebo knedlík. I tak se přezdívalo legendárnímu autobusu Škoda 706 RTO, který letos slaví pětašedesáté výročí. Všechny názvy byly odvozeny od elipsovité aerodynamické karoserie, která byla ve své době naprostým zjevením a doteď fascinuje stovky automobilových nadšenců. Zkrátka něco na tom autobusu je, a tak jsme s kamerou pořadu Prima Česko vyrazili za lidmi, kteří ho ze srdce milují.

Mámy s Hyundai po Česku: Dámská jízda z Berouna až k Malé Americe a Mexiku aneb Cestování, které baví

Jak zabavit tři dospělé ženy, z nichž jedna se brzy stane dvojnásobnou maminkou? To může být náročný oříšek! Ale dá se vyřešit. Hned se dvěma tipy na výlet přišel další díl pořadu Prima Česko, v němž reportérka Andrea Antony vyrazila s kamarádkami na dámskou jízdu. Prvním cílem se stalo město Beroun, které vás překvapí tím, co všechno turistům nabízí. A tím druhým se staly lomy Amerika, jejichž pohnutou historii je dobré znát.

Nikdy jsem nebyla tak roztažená. Lechtivý román ministra vyvolal ve Francii posměch i zlobu

Na francouzskou vládu se snesla další kritika, že nenaslouchá svým občanům, tentokrát kvůli explicitní sexuální scéně v novém románu ministra financí Bruna Le Mairea, uvedl list The Guardian. Lechtivá pasáž v knize s názvem Fugue Américaine (Americká fuga) vyvolala posměch i pobouření opozice a protestující proti důchodové reformě inspirovala k vytvoření protivládních hesel a graffiti.