reklama

Kuba

Výpis příspěvků ke štítku „Kuba“

BLM se zastalo komunistického režimu na Kubě. Za protivládní protesty mohou USA, tvrdí

Hnutí Black Lives Matter (BLM) vyzvalo americkou vládu, aby ukončila ekonomické embargo vůči Kubě. Aktivisté považují embargo za „kruté a nehumánní“. Současné protivládní protesty na ostrově jsou podle nich výsledkem dlouhodobé americké politiky. BLM rovněž pochválilo kubánský autoritářský režim za jeho podporu „černých revolucionářů“ v Africe. Příspěvek na sociálních sítích vyvolal silný odpor u republikánů i kubánských přistěhovalců.

Kubánec hledá v Čechách bývalou otcovu lásku Ilonu. Možná tu má sourozence

Jednoho dne oslovil prostřednictvím e-mailu redakci CNN Prima NEWS Kubánec Charles Wrapner, který měl velkou prosbu. V Česku hledá bývalou lásku svého otce a rád by se s ní setkal. Dokonce má podezření, že by v Praze mohl mít sourozence. I přesto, že republiku navštívil, nic se o tajemné Iloně nedozvěděl. Redakce se proto rozhodla oslovit své čtenáře, aby mu pomohli s hledáním.

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Revolucionáři do ulic. Kubu zachvátily největší protivládní protesty za tři dekády

Tisíce Kubánců vyšly v neděli do ulic v řadě měst tohoto karibského ostrova protestovat proti autoritářské vládě, kterou kromě potlačování lidských práv viní i z ekonomické krize prohloubené pandemií. Při protestech, které zahraniční agentury označily za největší protivládní demonstrace na Kubě za tři dekády, policie zatkla přes sto lidí.

Hurikán Elsa se žene z Karibiku na Floridu, vyžádal si už nejméně tři oběti

Tropická bouře Elsa přechodně zesílila na hurikán prvního stupně na pětibodové škále a směřuje k pobřeží Floridy, kde se má v nejbližších hodinách objevit, varuje Národní centrum pro hurikány. Vítr podle agentury AP dosáhne rychlosti 121 km/h. Bouře si již vyžádala nejméně tři životy, když řádila nad karibskými ostrovy i na jihozápadním pobřeží Kuby.

Novinka na českém trhu. Čedok jako první cestovní kancelář v ČR nabídne přímé lety z Prahy do vzdálené exotiky

Prvních několik stovek klientů cestovní kanceláře Čedok bude mít možnost letět na jednu ze čtyř exkluzivních prázdninových dovolených, které dnes Čedok přidal do nabídky svých letních zájezdů. Exotickou dovolenou si Češi vůbec poprvé mohou dopřát bez mezipřistání na křídlech komfortního letadla Airbus A330–200. Přímé lety do dálkových dovolenkových destinací nabízí na českém trhu exkluzivně Čedok.

Dlouhá éra končí. Kubánské komunisty už nepovede rodina Castrových, vládla přes 60 let

Rok 1959 už je zavrtaný poměrně dost hluboko v historii. Ale na ostrovním státě Kuba se toho od té doby až do současnosti příliš neměnilo. V zemi totiž nepřetržitě vládla rodina Castrových – dlouhých 47 let revolucionář Fidel Castro, v roce 2006 pak převzal kontrolu jeho bratr Raúl. Nyní je však éra u konce. Vedení Kubánské komunistické strany má převzít mladší generace.

reklama