CNN Prima News kukuřice

kukuřice

Výpis příspěvků ke štítku „kukuřice“

Horko v koalici: Lidovci podpořili „kukuřičný“ návrh ANO. Starostové je ostře zkritizovali

Aktualizováno

Během pátečního projednávání jednotlivých novel k energetickému zákonu se poslancům ANO povedlo prosadit pozměňovací návrh týkající se podpory nových bioplynových stanic. Ten prošel i díky hlasům SPD a lidovců, což ostře zkritizovali Starostové. „Jen aby bylo jasno, kdo to jak myslí se zemědělstvím a ochranou půdy,“ vzkázal poslanec Petr Gazdík (STAN) koaličním partnerům. Lidovci kritiku rázně odmítli.

I zemědělci se klaní Messimu. V poli vznikl jedinečný portrét, „maloval“ algoritmus

Po triumfu Argentiny na fotbalovém mistrovství světa v Kataru se fanoušci hlavnímu strůjci úspěchu Lionelovi Messimu klaněli různými způsoby. Někdo si kapitána nechal zvěčnit pomocí tetování, jiní přišli za barberem s náročným požadavkem, aby jim sedminásobného vítěze Zlatého míče vystřihl na temeni hlavy. Ale zatím nejvelkolepěji vyjádřili hvězdě Paris Saint-Germain poctu a respekt zemědělci.

Svět na pokraji hladomoru? Suché počasí i válka na Ukrajině rekordně snížily zásoby obilí

Přestože z ukrajinských přístavů po několikaměsíční blokádě vypluly lodě s obřími zásobami obilí a jeho ceny díky tomu klesly, může jít jen o dočasnou úlevu. Co totiž nestihla napáchat válka na Ukrajině, pravděpodobně dokončí mimořádná sucha, která letos zasáhla oblasti, v nichž se pšenice, ječmen nebo žito pěstují. Neúroda dorazila do Spojených států, Francie nebo Číny.