reklama

Kultovní Renault 5 je zpět! Do roku 2025 bude jedním ze 14 nových vozů značky

Renault 5
Zdroj: Renault

Renault představil velkolepé plány na nejbližší roky, ve kterých samozřejmě nesmí chybět nové modely. Do roku 2025 chce představit celkem 14 nových aut, přičemž jedním z nich bude i vzkříšený Renault 5. Budou tedy renaulty znovu označovány jako naposledy před 30 lety?

reklama

Značka o nové „pětce“ mluví jako o prototypu, nikoliv konceptu. To v praxi znamená, že sériová podoba by se měla lišit minimálně. Malý městský elektromobil nabídne vyvážené retro tvary s jasným odkazem na legendární Renault 5 (1972–1996), patrné jsou ale i prvky první generace Clia. Model 5 bude každopádně jedním ze sedmi nových elektromobilů, které má značka představit do roku 2025.

Tato městská stylovka má být zároveň dostupným produktem i pro méně solventní zákazníky. Luca de Meo, CEO Renaultu, o ní říká: „Bude to elektrické auto, které si bude moci dovolit opravdu hodně lidí."

/ fotografií

Elektrická ofenziva

O technice pohledné novinky zatím nevíme zhola nic, co ale známe, jsou plány Renaultu na nejbližší roky. Francouzská značka chce mít „nejčistší“ nabídku modelů ze všech evropských značek. Kromě sedmi nových elektromobilů představí dalších sedm nových aut, které přijdou s hybridními motorizacemi. Ze všech 14 nových aut bude hned sedm z nich spadat do segmentu C/D (nižší střední třída a střední třída).

Renault také v roce 2022 představí novou generaci infotainmentu, která bude založena na platformě Googlu. Poprvé ho nasadí do produkční verze modelu Mégan eVision Concept. A co bude se značkou Alpine? Ta se přetransformuje na elektromobilovou společnost a při vývoji zcela nového elektrického sporťáku spojí síly s Lotusem.

Tak tedy jen lépe a radostněji, elektrifikovaněji...

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama