reklama
CNN Prima News Kutná Hora

Kutná Hora

Výpis příspěvků ke štítku „Kutná Hora“

V klášterních sklepeních Kutné hory zrají unikátní vína

Téma: Komerční sdělení
13. června 2021 16:19

Víno z České republiky oceňují znalci po celém světě. Jen v loňském roce si čeští a moravští vinaři přivezli více než 1 000 ocenění a medailí z nejprestižnějších zahraničních soutěží a postupně si získávají věrné zákazníky v  tuzemsku i v zahraničí.

Vinařství je práce, zábava i smysl života, říká majitel vinařství Vinné sklepy Kutná Hora

Téma: Komerční sdělení
4. června 2021 17:04

Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Argentina, Rakousko nebo Česká republika. Všechny tyto země spojuje bílá, červená a růžová tekutina, kterou pijí lidé po celém světě a někteří jí dokonce zasvětili celý svůj život. Správně, řeč je o víně a i malá středoevropská země, jako je Česká republika, může měřit síly s nejvýznamnějšími producenty vín na světě.

Na ubytovně v Kutné Hoře hořelo. Hasiči našli mrtvou ženu, další čtyři lidé se zranili

2. ledna 2021 10:10
Aktualizováno

V Kutné Hoře v pátek večer hořela ubytovna, jedna žena zemřela, čtyři lidé včetně jednoho hasiče se zranili. V budově bylo kolem 40 lidí, z toho zhruba polovinu evakuovali hasiči. Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel požárů, škoda je odhadnuta na deset milionů korun. Řekly to mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Na Kutnohorsku končí mimořádná opatření kvůli koronaviru

24. července 2020 11:49

Na Kutnohorsku od půlnoci na sobotu končí zbylá mimořádná opatření kvůli zvýšenému výskytu případů nákazy koronavirem. Odvolán je například zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory. Důvodem je zlepšující se situace, řekl starosta Josef Viktora (ANO) po dnešním jednání krizového štábu města.

Život tu neustal, turisté, přijeďte! Vzkazuje místostarostka zasažené Kutné Hory

16. července 2020 06:58

O Kutnohorsku se od konce minulého týdne píše především v souvislosti s novým ohniskem koronaviru. Proti takovému označení se vymezuje místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová (STAN Šance pro Kutnou Horu), podle které jde o špatnou mediální zkratku. Utrpěl podle ní kvůli tomu turistický ruch ve městě, který se zrovna začal po pandemii vzpamatovávat.

reklama