CNN Prima News Kutná Hora

Kutná Hora

Výpis příspěvků ke štítku „Kutná Hora“

Posun v případu rituální vraždy vůdce kutnohorské sekty: Soud obdržel zásadní expertizu

Soudní porota, jež se zabývá případem zubařky Magdaleny Š. a učitelky Ireny S. obviněných z vraždy vůdce sekty Richarda Š., obdržela po čtyřech měsících důležitý znalecký posudek, v němž experti zhodnotili duševní stav obou žen. Vypracovaná expertiza uvedla v chod průběh vyšetřování, bylo tak vyhlášeno další jednání. Píše o tom web Blesk.cz. Obžalované se měly dopustit rituálního zabití šéfa kultu, který mimo jiné působil jako samozvaný léčitel v Kutné Hoře.

Při rituálech musel trávit dny v lese nahý, nakonec zemřel. Obviněno bylo 6 lidí z české sekty

Středočeští kriminalisté obvinili šest lidí z okolí samozvaného léčitele z Kutné Hory. Čtyři ženy a dva muže policisté viní z vydírání a neposkytnutí pomoci v souvislosti s úmrtím člena sekty při lesních rituálech u hradu Český Šternberk na Benešovsku, uvedl v úterý web iRozhlas. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze.

Tragická nehoda tří dodávek na Kolínsku: Na místě zemřel člověk, zasahovaly vrtulníky

Silnice I/38 u Kolína je uzavřená kvůli nehodě tří dodávek. Jeden člověk zemřel, zraněni jsou tři lidé, dva těžce, jeden středně těžce. K nehodě letěly dva záchranářské vrtulníky, vyplývá z informací od mluvčích záchranné služby a policie. Podle webu dopravniinfo.cz potrvá uzavírka do 14:00. Na místě se nyní odklízejí následky nehody, provoz z obou směrů odklání policie na nejbližších sjezdech přes centrum města.

Vražda vůdce kutnohorské sekty: Soud vazbu pro učitelku zamítl, stačí léčba na psychiatrii

Městský soud v Praze ve středu odmítl uvalit vazbu na obžalovanou učitelku Irenu, která figuruje v případě vraždy vůdce sekty z Kutné Hory. Žena měla společně s další členkou, zubařkou Magdalénou, usmrtit Richarda, který měl celé uskupení vést. Soudní senát navrhnul ženě ústavní léčbu na psychiatrii. Žalobkyně Jana Murínová zahájila jednání z důvodu, že obviněná údajně trpí přeludy, takže by mohla pokračovat ve své aktivitě, popřípadě i spáchat další trestný čin. S informací přišel jako první web iRozhlas.

Mámy s Hyundai po Česku: Památka z kostí i moderní umění. Obojí najdete v Kutné Hoře

Kutná Hora. Právě toto středočeské město se stalo dalším cílem reportérky Andrey Antony při natáčení příspěvku do rubriky Mámy na cestách v pořadu Prima Česko. Ve složení dcera–⁠matka–⁠babička nasedly do auta a vyrazily objevovat tamní krásy, kterých je mimochodem více než dost. O chrámu sv. Barbory slyšel snad každý, ale víte, kolik kostí ukrývá zdejší Kostnice Sedlec, případně kolik děl najdete ve zdejší Galerii Středočeského kraje? S námi máte šanci to zjistit a udělat si tak představu o tom, jestli stojí za to sem vyrazit. Napovíme rovnou –⁠ určitě stojí.

Sbírka pro rodinu zesnulého hasiče Zdeňka: Vybralo se čtvrt milionu, vzkaz poslal i Trpišovský

Velkou finanční pomoc pro pozůstalé tragicky zesnulého hasiče Zdeňka Hejduka shromáždili obyčejní lidé. Do sbírky, kterou založil fotbalový klub z Kutné Hory, již veřejnost poslala čtvrt milionu korun. Peníze jsou určeny pro Hejdukovu manželku Karolínu a pomohou jí s výchovou dvouletého syna Zdeňka, na kterého zůstala sama. Hejduk byl odmalička zapáleným fotbalistou, svůj vzkaz poslal také trenér pražské Slavie, pod kterým si hasič jako dorostenec zahrál.

Vyháněli ďábla a nazí se mlátili klacky. Sekta z Kutné Hory má po lesních rituálech další oběti

Středočeští kriminalisté vyšetřují záhadná úmrtí dvou mužů. Oba měli být členy kutnohorské sekty, která prováděla lesní rituály u hradu Český Šternberk. Jeden z nich zemřel na zástavu srdce u plaveckého stadionu v Kutné Hoře, druhý měl údajně spáchat sebevraždu nedaleko Kostelce nad Černými lesy. Svědci popsali, jak se snažili vyhánět ďábla.

Smrt po lesním rituálu. Policie řeší úmrtí dvou mužů, zřejmě členů sekty léčitele z Kutné Hory

Policie vyšetřuje úmrtí dvou členů sekty, kterou kolem sebe shromáždil samozvaný léčitel z Kutné Hory, uvedl v pátek iROZHLAS.cz. Web píše, že muži ve věku 56 a 59 let zemřeli loni v srpnu kvůli lesnímu rituálu u hradu Český Šternberk na Benešovsku. Šlo o psychicky náročný obřad, jehož součástí bylo i fyzické násilí, uvedla redakce. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze. Mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková řekla, že policie úmrtí dvou mužů prověřuje, souvislost s případem samozvaného léčitele nepotvrdila.

Soutěžte o rodinné vstupné na Královské stříbření Kutné Hory

Do Kutné Hory poslední červnový víkend opět zavítá král Václav IV.! Do historického města se po tříleté pauze opět vrací oblíbené Královské stříbření, které návštěvníky přenese zpět do roku 1403. Nebude chybět několik velkolepých průvodů, úchvatné historické kostýmy, rytířská klání, turnaj na koních, středověké tance, dobová hudba, ukázky řemesel i dobové tržiště. A můžete u toho být i vy. Máme pro vás rodinné vstupné na sobotu i neděli.