reklama

Kůzle bossem psího útulku: Řecký zubař stále zachraňuje zvířata

Záchrana pouličních, toulavých psů ani koček není jednoduchá. O tom vědí své ti, kteří kolikrát obětují své zdraví i život pro záchranu němých tváří.

reklama

Řeka Theoklitose Proestakisa a jeho práci jsme představovali v článku Anděl řeckých psů.
Býval zubařem a i přes veškeré prosby svých rodičů se svým zaměstnáním skončil a šel zachraňovat toulavá zvířata. Půjčoval si peníze na pozemky, které musel neustále zvětšovat a zvětšovat, protože zvířat přibývalo. Dnes má jeho útulek 33 tisíc metrů čtverečních a je proslaven na celém světě. Převážně díky videím a příběhům, kterými veřejnosti ukazuje, jaké to je zachraňovat zvířata. Že se nejedná jen o to, vzít pejska ležícího na silnici a poskytnout mu pomoc. Často riskuje svůj „krk“ protože psi, které odchytává, od člověka nikdy nic hezkého nezažili a nečekají to ani od Theoklitosa. Řečtí psi bývají na ulicích tráveni a není s nimi od obyvatel obecně zacházeno pěkně. Sám tvrdí, že nejvíce adopcí svých svěřenců má ze zahraničí.

Psů zachránil tento Řek už stovky. Většinou byli agresivní nebo neměli ocas, uši, či nohu. Někteří měli deprese, byli slepí, feny povětšině těhotné se štěňaty na cestě. Tento Řek sbírá psy a kočky ze skládek a silnic bez rozdílu, skoro vždy jsou ve velmi špatném výživovém stavu, jako například Scooby. Toho sice zachránil, ale byl na tom tak zle, že se neuzdravil. Což není výjimkou. Ale, odešel v azylu s láskou a péčí, za přítomnosti několika jiných psů, kteří byli vedle něho, uklidňovali ho, tušili, že se jeho čas blíží.

Lola was taking care Scooby Do the last hours of his life , when the vet visits my shelter to put Black to sleep he ...

Posted by Takis Shelter non profit organisation on Saturday, May 2, 2020

Dost příběhů z řeckého slunce má ale i dobrý konec. Třeba ten Evity. Malého kůzlete, které se ztratilo v horách. I tu přijal Theoklitos do svého zvířecího azylu a těžko říct, zda Evita vůbec vnímá svou odlišnost. Čůrá na plínku, hraje si s kočkami a honí se psy. Ji žádný ze čtyřnožců nedohoní, je jako na baterky. Své parťáky neustále škádlí, leze po stromech, střechách, dokonce krade z kapes a dělá samou neplechu. Jednoznačně je nominována na nejzlobivější přírůstek v Takis Shelter.


Theoklitos si řekl, že jí asi chybí „stejná krev“, proto tak vyvádí a poprosil místního pastýře, jestli nemá nějaké slabé kůzle, které by mu daroval. A k Evitě přibyl Juan, mají dokonce speciální kozí domeček. Jenže teď mají psi dalšího „teroristu“. Sám Theoklitos tuhle dvojku nazývá „Double Trouble“ (Dvojí trable) a jak je vidět na videu, psům dávají pořádně zabrat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče
Počasí

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče

 • Aktualizováno
 • Česko čeká o víkendu silný vítr dosahující 80 km/h, který se v neděli místy vyrovná síle orkánu. Obloha bude převážně zatažená a na horách může ojediněle sněžit. Podle meteorologů bude víkendové počasí způsobovat komplikace zejména v dopravě a energetice, největší riziko silného větru pak platí podle aktualizované výstrahy pro celou severovýchodní polovinu Čech, včetně části Středočeského kraje a Prahy.

  Výuka ve školách se kvůli covidu přerušovat nemusí. Šéf ředitelů představil možné postupy

  Politici, rodiče, a dokonce ani děti nechtějí, aby se zavíraly školy. Jejich fungování ale ještě více zkomplikovala nová a nakažlivější varianta koronaviru omikron. Hrozí tak například, že nebude mít kdo učit žáky, protože pedagogové budou pozitivní. Jak ale uvedl ve Zprávách PLUS prezident Asociace ředitelů základních škol Luboš Zajíc, školy mohou využít několika scénářů, aby žáci o výuku nepřišli.

  Nečekaný úder sluneční bouře děsí vědce. Lidstvo není na vážné důsledky připraveno

  Mimořádně silná sluneční bouře, která před tisíci lety zasáhla Zemi a jejíž stopy byly objeveny v ledu, znepokojila vědce. Došlo k ní totiž v době slunečního minima, kdy by aktivita Slunce měla být malá. Další podobná událost by podle odborníků mohla mít vážné důsledky, protože lidstvo na takovou možnost není připravené, napsal server Live Science.

  Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

  Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  Piráti vypoví koaliční smlouvu v Plzeňském kraji. Stěžují si na chování ODS a TOP 09

  Piráti v Plzeňském kraji vypoví koaliční smlouvu. Koalici tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09. Rozhodli o tom v sobotu členové Pirátské strany. Vadí jim mimo jiné Roman Jurečko v představenstvu Klatovské nemocnice. Řekl to náměstek hejtmanky pro sociální věci Rudolf Špoták (Piráti). O rozhodnutí členské základny budou Piráti informovat koaliční partnery ještě v sobotu, dodal. Náměstek hejtmanky pro ekonomiku, investice a majetek Pavel Karpíšek (ODS) v reakci na prohlášení Pirátů řekl, o nastalé situaci budou strany jednat. ODS a TOP 09 ale podle něj koaliční smlouvu neporušily.

  Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

  Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

  Hrad mohl skartovat zprávu o Vrběticích. Drželi jsme se předpisů, hájí se kancelář

  Aktualizováno

  Policie prověřuje, zda prezidentská kancelář skartovala tajnou zprávu o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku. S odkazem na tři nejmenované zdroje o tom v sobotu informovaly Český rozhlas Radiožurnál a web Respekt.cz. Prezidentská kancelář v sobotu reagovala s tím, že se při skartaci dokumentů držela předpisů a zničila jen spisy určené k vyřazení..

  Bratři ubili muže, který jim zneužil malou sestru. Statisíce lidí pro ně žádají milost

  Obrovská vlna solidarity. Více než 300 tisíc lidí už podepsalo petici požadující propuštění dvou bratrů z Texasu. Sourozenci byli minulou sobotu obviněni z vraždy svého nevlastního otce. Ten měl údajně sexuálně zneužívat jejich devítiletou sestru. Mladíci jsou ve vazbě a hrozí jim doživotní trest odnětí svobody bez možnosti podmíněného propuštění. Počty jejich příznivců u petice každým okamžikem přibývají.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Masivní požár restaurace a chaty Na Tesáku. Zasahovaly desítky hasičů, konstrukce se zbortily

  Aktualizováno

  V Hostýnských vrších zasáhl dnes časně ráno požár restauraci a chatu Na Tesáku na Kroměřížsku. S ohněm bojovalo na osm desítek hasičů, dřevěná chata vyhořela do základů, řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, na místě zasahovalo 16 jednotek. V objektu z roku 1938 byli v době požáru dva lidé, hořící budovu stihli opustit. Škoda nebyla dosud vyčíslena, bude však vyšší než pět milionů korun. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé policie i hasičů.

  Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

  Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

  Marketingový expert: Schillerová si vypěstovala image lidové ženy, ale z daní občanů

  Je správně, že se politici snaží komunikovat přes sociální sítě. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snažila působit jako žena z lidu, používala k tomu ale peníze daňových poplatníků, řekl marketingový expert Jakub Horák ve vysílání CNN Prima NEWS. Fotografické výstupy, které nesouvisely s její prací v čele resortu, si měla podle něj platit buď sama, nebo z účtu hnutí ANO.

  reklama