reklama

Kůzle bossem psího útulku: Řecký zubař stále zachraňuje zvířata

Evita byla zachráněna a dnes je hlavou útulkového gangu/Takis shelter

Záchrana pouličních, toulavých psů ani koček není jednoduchá. O tom vědí své ti, kteří kolikrát obětují své zdraví i život pro záchranu němých tváří.

reklama

Řeka Theoklitose Proestakisa a jeho práci jsme představovali v článku Anděl řeckých psů.
Býval zubařem a i přes veškeré prosby svých rodičů se svým zaměstnáním skončil a šel zachraňovat toulavá zvířata. Půjčoval si peníze na pozemky, které musel neustále zvětšovat a zvětšovat, protože zvířat přibývalo. Dnes má jeho útulek 33 tisíc metrů čtverečních a je proslaven na celém světě. Převážně díky videím a příběhům, kterými veřejnosti ukazuje, jaké to je zachraňovat zvířata. Že se nejedná jen o to, vzít pejska ležícího na silnici a poskytnout mu pomoc. Často riskuje svůj „krk“ protože psi, které odchytává, od člověka nikdy nic hezkého nezažili a nečekají to ani od Theoklitosa. Řečtí psi bývají na ulicích tráveni a není s nimi od obyvatel obecně zacházeno pěkně. Sám tvrdí, že nejvíce adopcí svých svěřenců má ze zahraničí.

Theoklitos Proestakis býval zubařem/Takis shelter
Theoklitos Proestakis býval zubařem/Takis shelter

Psů zachránil tento Řek už stovky. Většinou byli agresivní nebo neměli ocas, uši, či nohu. Někteří měli deprese, byli slepí, feny povětšině těhotné se štěňaty na cestě. Tento Řek sbírá psy a kočky ze skládek a silnic bez rozdílu, skoro vždy jsou ve velmi špatném výživovém stavu, jako například Scooby. Toho sice zachránil, ale byl na tom tak zle, že se neuzdravil. Což není výjimkou. Ale, odešel v azylu s láskou a péčí, za přítomnosti několika jiných psů, kteří byli vedle něho, uklidňovali ho, tušili, že se jeho čas blíží.

Dost příběhů z řeckého slunce má ale i dobrý konec. Třeba ten Evity. Malého kůzlete, které se ztratilo v horách. I tu přijal Theoklitos do svého zvířecího azylu a těžko říct, zda Evita vůbec vnímá svou odlišnost. Čůrá na plínku, hraje si s kočkami a honí se psy. Ji žádný ze čtyřnožců nedohoní, je jako na baterky. Své parťáky neustále škádlí, leze po stromech, střechách, dokonce krade z kapes a dělá samou neplechu. Jednoznačně je nominována na nejzlobivější přírůstek v Takis Shelter.


Theoklitos si řekl, že jí asi chybí „stejná krev“, proto tak vyvádí a poprosil místního pastýře, jestli nemá nějaké slabé kůzle, které by mu daroval. A k Evitě přibyl Juan, mají dokonce speciální kozí domeček. Jenže teď mají psi dalšího „teroristu“. Sám Theoklitos tuhle dvojku nazývá „Double Trouble“ (Dvojí trable) a jak je vidět na videu, psům dávají pořádně zabrat.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl

Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl

Podle novinářů-komentátorů se vicepremiér Jan Hamáček do vyjádření ohledně cesty do Moskvy zamotal a nedá se mu věřit. Bohumil Pečinka z časopisu Reflex však nedává příliš šancí scénáři o tom, že chtěl zradit zájmy České republiky. „Za mě nechtěl spáchat vlastizradu. Jen se do toho strašně zapletl. Možná chtěl zmírnit diplomatickou roztržku s Moskvou,“ uvedl novinář pro CNN Prima NEWS.

reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
Další články
reklama
reklama