reklama

Kůzle bossem psího útulku: Řecký zubař stále zachraňuje zvířata

Evita byla zachráněna a dnes je hlavou útulkového gangu/Takis shelter

Záchrana pouličních, toulavých psů ani koček není jednoduchá. O tom vědí své ti, kteří kolikrát obětují své zdraví i život pro záchranu němých tváří.

reklama

Řeka Theoklitose Proestakisa a jeho práci jsme představovali v článku Anděl řeckých psů.
Býval zubařem a i přes veškeré prosby svých rodičů se svým zaměstnáním skončil a šel zachraňovat toulavá zvířata. Půjčoval si peníze na pozemky, které musel neustále zvětšovat a zvětšovat, protože zvířat přibývalo. Dnes má jeho útulek 33 tisíc metrů čtverečních a je proslaven na celém světě. Převážně díky videím a příběhům, kterými veřejnosti ukazuje, jaké to je zachraňovat zvířata. Že se nejedná jen o to, vzít pejska ležícího na silnici a poskytnout mu pomoc. Často riskuje svůj „krk“ protože psi, které odchytává, od člověka nikdy nic hezkého nezažili a nečekají to ani od Theoklitosa. Řečtí psi bývají na ulicích tráveni a není s nimi od obyvatel obecně zacházeno pěkně. Sám tvrdí, že nejvíce adopcí svých svěřenců má ze zahraničí.

Theoklitos Proestakis býval zubařem/Takis shelter
Theoklitos Proestakis býval zubařem/Takis shelter

Psů zachránil tento Řek už stovky. Většinou byli agresivní nebo neměli ocas, uši, či nohu. Někteří měli deprese, byli slepí, feny povětšině těhotné se štěňaty na cestě. Tento Řek sbírá psy a kočky ze skládek a silnic bez rozdílu, skoro vždy jsou ve velmi špatném výživovém stavu, jako například Scooby. Toho sice zachránil, ale byl na tom tak zle, že se neuzdravil. Což není výjimkou. Ale, odešel v azylu s láskou a péčí, za přítomnosti několika jiných psů, kteří byli vedle něho, uklidňovali ho, tušili, že se jeho čas blíží.

Dost příběhů z řeckého slunce má ale i dobrý konec. Třeba ten Evity. Malého kůzlete, které se ztratilo v horách. I tu přijal Theoklitos do svého zvířecího azylu a těžko říct, zda Evita vůbec vnímá svou odlišnost. Čůrá na plínku, hraje si s kočkami a honí se psy. Ji žádný ze čtyřnožců nedohoní, je jako na baterky. Své parťáky neustále škádlí, leze po stromech, střechách, dokonce krade z kapes a dělá samou neplechu. Jednoznačně je nominována na nejzlobivější přírůstek v Takis Shelter.


Theoklitos si řekl, že jí asi chybí „stejná krev“, proto tak vyvádí a poprosil místního pastýře, jestli nemá nějaké slabé kůzle, které by mu daroval. A k Evitě přibyl Juan, mají dokonce speciální kozí domeček. Jenže teď mají psi dalšího „teroristu“. Sám Theoklitos tuhle dvojku nazývá „Double Trouble“ (Dvojí trable) a jak je vidět na videu, psům dávají pořádně zabrat.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama